Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Gabriel 3O7 -Dacia Duster 1.6SCe 4x4 Prestige(nástupce 307 je doma)


Gabriel 307

Recommended Posts

před 1 hodinou, StibTo napsal:

Jsem nějak nepochopil co je za problém založit novému autu nové vlákno? Nejen že 307 už nemáš ale ani to není Peugeot... Byl k tomu nějaký zvláštní důvod?

Myslím,že tady toho tolik nebude jako bylo u 307 tak jsem chtěl pokračovat tady . . . na začátku je link kde začíná Duster a mimo to je to už přesunuto ve vlákně ostatní káry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Charlie 1 napsal:

Ten kufr zas tak velkej není na výšku když tam vidím stát ty kola...

taky me to zarazilo, do mondea dam 4 kola vedle sebe a jeste za ne narvu jedno a druhou pneumatiku z boku, takze se mi jich tam de fakto vleze 6 a jeste se mi na sirku tam glinglaj. a do stropu maj tak 15 cisel.  Taky bych cekal vetsi kufr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tu psal dříve, duster a jeho veškeré užitné vlastnosti jsou na úrovni Felicie 1,6. Pružnost zrychlení, brzdy, zatáčky, vnitřní velikost, vyjde to na stejno. Felicie míň žere, duster toho o něco více projede. I s korozí to vyjde na stejno.

U dustera se ale vše z těch nevýhod dá omluvit hláškou "za ty prachy, cy by jsi chtěl"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Charlie 1 napsal:

Tak ona je to 4x4 možná má mělčí kufr,ale jak píše Gabriel na dovolenou nebo lyže dá na střechu rakev,na co mít auto velký a pak 90%jizd vozit vzduch😁

No oni všechny SUV mají kufr oproti klasickým kombi malej.viz 3008,2008...

 

dovolim si nesouhlasit, kdyz nepocitam detsky lyze, tak moje i Adely se vejdou uhlopricne do kufru pod roletku ;) 

PS: dokonce i prkno, ale to jak je na vysku, tak uz je to trosku komplikovanejsi :D 

rakev sice mam, na 406 jsem ji i vyuzival, ale na mondeu jeste ne. Beztak to s tou rakvi zere jak protrzena krava :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radim.1008 protoze to auto se tvari pomerne velke, a ve finale (protoze jsem to driv opravdu nestudoval) a me prekvapilo nyni, ze Duster ma mensi kufr nez mela 406 v sedanu. A nikdo taky nikomu nic nehani, je to jen diskuze a to ze Gabovi vyhovuje, je jen dobre.

a proc porovnavam mono/octu/nebo supa s temi SUV? Beru auto jako praktickou vec, cili neresim tridy, resim skutecnou uzitnou hodnotu auta. Jako jsem driv tvrdil, ze kombika i pres deti nepotrebujem, nakonec jsme ho poridili. Nekteri si kvuli tomu koupi i poloautobus, protoze proste potrebuji prevazet vic veci. Ja to respektuju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nema smysl porovnavat, je to proste radoby SUV, podle toho je k tomu potreba pristupovat. Uz jsem to taky psal, mama jezdi Audi Q3 a tam kdyz jsem videl jak melkej je ten kufr musel jsem se smat :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr : :P  :D 

Dnes jsem zjistil,že příčníky které mám na Dustra nepůjdou,i když jsem si myslel do poslední chvíle,že by to šlo. Už jsou tady v inzerci a v pátek jdu objednat originál na Dustra.

20181204_112434.jpg

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes kompenzace za čekání na Dustra v praxi.Příčníky a originál  deflektory (přední a zadní okna) 5770,-Kč.Měl jsem doplácet 770,-Kč ale nakonec to mám vše grátis 👍 

Nechal jsem si udělat vánoční dárek i pro mě-hrníček.

20181212_164103.jpg

20181212_155213.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie 1 spotřebu neřeším-neřešil jsem ji ani s 307 s kterou jsem v zimě jezdil taky za 9-10L/100.(včera jsem do Dustra tankoval a bylo tam 9,8L podle pp)

Jak to jede? No zatím to "zajíždím" tak to moc netočím.Pohodlím se to s Peugeotem nedá ani srovnávat-je to lepší a jak jsem už jednou psal neskutečně to svítí.Uvidíme jaká bude spotřeba když pojedeme na Slovensko. Jezdím tady jenom kolem komína,pro lopaty ;)  :P  do TESCA pro rohlíky.

Minule jsem testoval 4x4 přes jednu hezky rozmočenou polňačku - myslím,že mě to bude bavit. :D Místama 15-20 cm vody a bláta . . . masakr. Je to dříč,jen to mytí je pak nic moc.Kdybych tam jel s Dustrem 4x2 tak tam zůstanu a neprojedu to.

48277358_10215691888948976_6836777990299320320_n.jpg

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Veverka trubkovej rám nechci

1.)není kompatibilní s přední kamerou-kamera přes něj nevidí

(máme 4 kamery a nedám na ně dopustit . . . a Magda už vůbec ne . . při parkování nevidí přes čumák a s kamerou zaparkuje na centimetry)

2.) snižuje světlou výšku a lidi který ho mají drhnou o některé obrubníky což bez rámu nehrozí při světlé výšce 21cm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak aby to tady nezapadlo do historie tak přidám nějaký update. Auto jezdí jak má,namontována kamera která byla v 307,nahozené deflektory a příčníky(abych je otestoval),přidán jediný tuning z ali-krytky zámků,přidána jedna "pecka" na bezpečnostní pás aby nesjížděl až dolů,dnes namontována mříž do kufru a žraločí ploutev(je to komplet anténa-ne nějaká atrapa v aliexpressu).Příjem rádia je dokonce lepší.

20190203_123253.jpg

20190216_165042.jpg

20190216_165604.jpg

20190217_123749.jpg

20190217_130727.jpg

20190225_100352.jpg

20190225_100500.jpg

20190225_103126.jpg

20190225_103548.jpg

20190225_104043.jpg

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...