Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Gabriel 3O7 -Dacia Duster 1.6SCe 4x4 Prestige(nástupce 307 je doma)


Gabriel 307

Recommended Posts

Tak nevím, jezdím za 9-10l a nakupuji v Lidlu :D 

A protože jsem nedávno nějaký auto v benzínu hledal, tak ta nabídka je pod psa všude nejen u PSA. A ta zmíněná Mazda 6 vypadá fakt pěkně, jenom bych doufal, že v příští generaci designéři neudělají stejný pokrok jako od té předchozí. Ta nevypadala špatně, ale s příchodem té novější ty auta podle mého vypadají strašně staře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Charlie 1 napsal:

Di s těma Fordama....125 000 a při 160000 se to začne srat....za 360000 máš zanovni predvadecku sice ne z 2.0 a v plný polní a ne takovéj koráb....

holt slusna vizitka vyrobku PSA....... kdyz se to po takovem "silenem" najezdu rozsype :D..... no a k tomu ostatnimu: "za 360000 máš zanovni predvadecku sice ne z 2.0 a v plný polní a ne takovéj koráb...." k tomu uz zbyva jen dodat konecne resume, cili sice budu mit zanovni maloobjemovou predvadecku, ktera pojede o 3 km rychleji nez dostihovy kun, v socka vybave s klikama na stahovani oken a jeste se do toho hovno vejde.......... k tomu to bude domrd...any, protoze vime jak se k predvadeckam lidi chovaj..... No tak to fakt diky, ale tohle ne................

pro rodinu chci korab. Sorry, ale do uchcany i30 se s rodinou moc nevejdes...... bez ohledu na ty tragicky motory. Nebo to ze 4 roky stary i20 jsou zrezly jako krava a celkove ta kvalita....... A Mazda uz taky neni to co byvala, ale porad lepsi volba.....

@radim.1008 pravdu díš, ale pokud to je druhy auto v rodine a jezdil by i dalky, tak proc ne naftu? S 2,0 v benzinu v ty Mazde a udavanou spotrebou 6,5 litru - tomu trosku neverim te spotrebe, ale budiz. 

@Gabriel 307 pokud chces auto podobne velikosti, mrkni na nove Focusy, ty jsou docela povedene. Pokud neco vetsiho, tak co nejakou slusne zajetou 508?

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ze bohužel ty Mazdy 2.0 opravdu jezdí za tu spotřebu, kolega v práci ji ma....tak na co ropu,u který se může ohledně motoru vysrat daleko víc věci...co může byt jednodušší než klasická atmosféra v obsahu v dnešní době? A ještě k tomu spolehlivý jako poctive motory dřív?

No hlavně Scratchi ono tvrdit ze predvadecka je dojebana,asi jak která, ale pořad je v záruce,a jak vis ze auto s nájezdem cca 120000km nebude vylitany a motorové dojebany,když s tím jezdil dobytek?pokud to auto není z rodiny nebo od známého je to loterie a víš prd.ta i30 zas není o tolik mezi než ten tvůj Ford a myslím a v okolí to vidím ze Ford hnije víc než Hyundai

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko od ty doby co mas ford v nafte s hlinama a po chipu ti dosti narostli ramena. Nevim proc urazis napr i 30. Ten posledni nejnovejsi model se mi fakt libi stejne jako kia ceed. Ale porad na me to jsou maly auta a maj malej kufr. Ona s tim kufrem do neni ani zadna slava u  508sw ci citroen c5 od kterych by to cekal. Jinak z me strany bych se urco vyhnul 1.2 motoru. 

2 gabriel: Predpokladam ze chces novotu ale pokud ne co treba 1.8 16v nebo 2.0 16v c max do 2010?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údajně má být nový Partner. Tak by se dala určitě najít příští nějaká zajímavá nabídka na výběhový současný model. Gabriel si musí nejdřív ujasnit co bude hledat. Jestli rodinný kombík, MPV, SUV... S už trochu odrostlými dětmi bych koukal po kombíku nebo menším MPV. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, agresssor napsal:

Nebo novy berlingo berlingo multispace 1.6 vti.... Vim vti nic moc motor ale tak treba uz vychytali mouchy

Tak to ani náhodou... To by byla nejhorší volba, jakou by mohl udělat. Osobně lituju dne, kdy jsem za to ty peníze dal. Podvozkově pořád na prd. Jízdní vlastnosti 0, komfort 0, pořád tam něco klepe, všeobecně je v tom autě dost velkej hluk. Motor taky žádná sláva.

Jako kdyby ho vyloženě chtěl, velmi rád mu přenechám svoje :D

Upraveno uživatelem Zdenek86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tý 1.2 když se tady takovej minimotůrek tak horlivě obhajuje ... Až do toho Gabriel nacpe sebe, manželku a ratolesti, dozadu nějaký harampádí a vyrazí někam na výlet kolk myslíte, že to bude žrát ? 8 ? 9 ? To raději třílitra co jezdí kombinaci 10.0 ale pořád bude rezerva výkonu bez nutnosti prošlápnout kobereček na podlaze :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Charlie 1 napsal:

Právě ze bohužel ty Mazdy 2.0 opravdu jezdí za tu spotřebu, kolega v práci ji ma....tak na co ropu,u který se může ohledně motoru vysrat daleko víc věci...co může byt jednodušší než klasická atmosféra v obsahu v dnešní době? A ještě k tomu spolehlivý jako poctive motory dřív?

No hlavně Scratchi ono tvrdit ze predvadecka je dojebana,asi jak která, ale pořad je v záruce,a jak vis ze auto s nájezdem cca 120000km nebude vylitany a motorové dojebany,když s tím jezdil dobytek?pokud to auto není z rodiny nebo od známého je to loterie a víš prd.ta i30 zas není o tolik mezi než ten tvůj Ford a myslím a v okolí to vidím ze Ford hnije víc než Hyundai

tak asi kolega jezdi jako pan klobouk. Jezdil jsem s ni a pod 7,7 - 8 jsem v realu nesel......  tech 6,5 tam bylo jen pri delsi jizde a hodne klidnem stylu......

Podivej se nejaka predvadecka dojebana byt muze a jina zase nemusi. To je stejny jako s ojetinou. Faktem ale je, ze u ojetiny  (ne firemni) se da predpokladat, ze s tim jezdil jeden az dva lidi a ne pulka mesta......

Pokud ti rozdil 20 cm na rozvoru, a 30 cm na celkove delce prijde jako malo, tak potes koste. Je to jina trida. i30 porovnavej s focusem a octavkou

Fordy a Hyundae mame ve firme, odhadem asi 90 aut, a ja obden mam jine firemni auto, takze porovnani mam zcela realne...... oba hnijou, akorat ty hyundae hnijou daleko driv a jeste maj takovou skvelou vec, obcas samo od sebe praskne zadni okno. Hlavne u tech starsich i30................. to jsou fakta, ne ty tvoje vidim a znamej a okoli......

před 1 hodinou, agresssor napsal:

Jirko od ty doby co mas ford v nafte s hlinama a po chipu ti dosti narostli ramena. Nevim proc urazis napr i 30. Ten posledni nejnovejsi model se mi fakt libi stejne jako kia ceed. Ale porad na me to jsou maly auta a maj malej kufr. Ona s tim kufrem do neni ani zadna slava u  508sw ci citroen c5 od kterych by to cekal. Jinak z me strany bych se urco vyhnul 1.2 motoru. 

2 gabriel: Predpokladam ze chces novotu ale pokud ne co treba 1.8 16v nebo 2.0 16v c max do 2010?

nemyslim si, ze by me narostla ramena. Proste jsem spokojenej s tim, jak ford zatim funguje a nemalou merou se na tom podili i ten motor od PSA. Mondea se kazila driv ale to byly pripady MK3 TDDI a bohuzel pak i TDCI. MK4 je v pohode, a je to hodne muziky za par korun (kdyz to koupis s malym najezdem) ve srovnani treba audi A6, MB E nebo Superb (abych srovnaval stejnou tridu) Jen jsem Gabrielovi poradil jinou znacku nez hyundai. V tech benzinovych verzich pezot moc nabidku nema..... a je fakt ze bych ani 508 v benzinu pokud by to nebyla treba 2,2 ani nechtel. Stejne jako u Forda 1.6 ecoboost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je ten největší problém, každý začne točit tu svojí verzi co vzít, co je dobré a co špatné a valného výsledku se člověk docílí s ohledem zpět až po několika letech provozu.

To že, Scratch ma Forda, Stibto nedá dopustit na objem, někomu zase vadí dražší ceny servisu a ND na Mazdě jsou naprosto irelevantní poznatky. 

Dlouho jsem při výběru náhrady 307, se kterou když se zpětně ohlédnu jsem byl jako s kompatkním a svižným autem za "malý" peníz byl nadmíru spokojen, jsem si položil hlavní otázku a podle toho jsem se rozhodl. A ta zněla, být či nebýt? aka Rozum či Touha? 

Vyber si co se tobě líbí a až potom začni pátrat po nedostatcích a přednostech. Hlavní kritérium je, že auto má sloužit tobě a né ty jemu.

EDIT : špatně jsem to napsal, mělo to být že maloobjem je ti proti srsti

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne jednobuch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch buch :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti rozdil 20 cm na rozvoru, a 30 cm na celkove delce prijde jako malo, tak potes koste. Je to jina trida. i30 porovnavej s focusem a octavkou

 

odjezdil jsem 2 děti od mala ve 406 a i ta I30 by bohatě stačila prostorově kufrem i místem...pokud se ty už ted vejdeš jen do Forda a máš malý děti tak to potěš koště:myslim a panbuh s tebou příští auto už budeš muset koupit dodávku Travelera,Multivan nebo podobně...:mrk:mrk.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel bych v idealnim pripade Toyotu Tundru :D . Kdyz jezdim po republice, tak by mi asi mensi kufr stacil, ale kdyz jedu na 14 a vice dni nekam mimo CR tak bych se tam nevesel.... A vubec nejde o Forda, kdyby Superb mel misto silenyho mista na nohy vzadu o neco vetsi kufr, tak nemam Forda ale Supa :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...