Jump to content

Tuning tempomatu 307SW

PetrK
 Share

Recommended Posts

Ahoj, mám zvědavej dotaz...

Zkoušel jsem tempomat a nějak mi to nefungovalo, tak jsem se podíval do online návodu a tam byla podmínka, že auto musí jet minimálně 40 a musí bejt zařazená 4ka.

Ta první podmínka mě nevadí, druhá je ale docela problém. Chtěl jsem tempomat hlavně na dlouhý cesty a nudné přesuny přes městské \"speedtrapy\" s 50kou. To auto je 1,6hdi a při tý 50tce točí (na 4ku) jen asi +/-1100 a to asi není optimální. Neví někdo jak zrušit tu druhou podmínku (aby fungoval tempomat třeba už na 3ku)

díky

[upravil dne 11/7/12 16:03 od PetrK]

Ahoj, mám zvědavej dotaz...

Zkoušel jsem tempomat a nějak mi to nefungovalo, tak jsem se podíval do online návodu a tam byla podmínka, že auto musí jet minimálně 40 a musí bejt zařazená 4ka.

Ta první podmínka mě nevadí, druhá je ale docela problém. Chtěl jsem tempomat hlavně na dlouhý cesty a nudné přesuny přes městské \"speedtrapy\" s 50kou. To auto je 1,6hdi a při tý 50tce točí (na 4ku) jen asi +/-1100 a to asi není optimální. Neví někdo jak zrušit tu druhou podmínku (aby fungoval tempomat třeba už na 3ku)

díky

[upravil dne 11/7/12 16:03 od PetrK]

Zrušit to nejde, ale jezdím po městě na tempomat 55 na čtyřku, což je cca 1300 ot/min. Po rovině to v pohodě stačí a podle GPS jedu přesně 50, protože tachometr podměřuje o 5kmh. ;)

no ja to riesim tak ze si prepnem na obmedzovac nastaveny na cca 55km/hod a idem podla neho, pokial potrebujem zrychlovat tak len tuknem a vypnem ho alebo prudko sliapnem na pedal plynu

jenže ty máš i limiter a ten se montoval až do faceliftu...my máme jen tempomat:aut

druhu podmienku zrusit nelze...

Ale lze, automatom :D. A kludne mozem aj manualne radit bez toho aby mi vyplo tempomat :P.

Ked nemusim stat na semaforoch, tak bez problemov prejdem cez pol Slovenska bez toho aby som sa dotkol pedalov. A rychlost regulujem len cez packu tempomatu.

[upravil dne 14.07.2012 00:07 od DanculD]