Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Postup demontaze EGR u 2,0 HDi RHR,RHJ.....


straki007

Recommended Posts

Zdravím.Mám ten samý typ.2,0 HDi RHR.Pár otázek od blbce začátečníka.Na autě se snažím co nejvíc si udělat sám.Otázky:

1:mám 150tis kolik ten filtr pevných částic nebo jak se tomu nadává vydrží?

2:když ho odstraním,odpojím.je potřeba něco předělat v řídící jednotce?

3:odpojí se mechanicky tím že se nějak vykuchá?

4:čističe co se prodávají mají nějaký smysl používání nebo je to naprd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Guest Chozeluizskuner

Já sem z toho návodu maličko jalovej.Je to sice demontáž ale co mám udělat pak? snad tam nenechám díry :D u 406 jsem jen vymenil podložku za neprůchozí zaslepil hadičku co vedla k egru. Taky bych to rád udělala toto..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastná skúsenosť z odpojením EGR je nasledovná.

Nič netreba odpojovať a demontovať.Samozrejme ak sa to urobí je to \" čistejšia profi robota\" ale: zbadajú to v servise a môžu chytračiť alebo nedajbože na STk/emisnej.Takže ja som to na načipovanej P306 2.0 ( 86 kW- čip pri 110 tis,km teraz má 240 tis,km bezproblémov)HDI urobil tak, že som vyrobil z dvoch kúskov medeného O,6 mm plechu \"podložky\" bez diery a vožil som ich

- jednu pod samotný EGR( dva šróby- trochu neprístupné ale na zdviháku sa to dá.Aj na vyheverovanom, alebo na jame, ale je horší prístup)

- druhú medzi vlnovitú spojku ( ktorá ide od EGR smerom k saciemu potrubiu) a sacie potrubie. 2 šróby prístupné zhora v pohode.Neodpájal som žiadne hadičky a snímače.

Na STK a Emiske som prešiel na prvú šupu.Už dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"motor \"je ten istý, len je opačne otočený a asi má iný soft, ale pokiaľ to len zaslepíš, necháš pripojemé na spínače a hadičky na EGR, soft by nič nemal \"zbadať\".Už to tu asi pred dvoma rokmi bolo riešené v sekciách jednotlivých typov a dospelo sa k tomu čo píšem.Pokiaľ odpojíš snímač a \"hadičky\" soft \"pozná\"pozná že sa manipulovalo s EGR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proboha neplet sem jabka s hruskama.

Mas stary tip vstrikovani.

a jine auto ........

Apropo: Dej si to na diagnostiku a uvidis tam tu chybu.Neboj se i ta tvoje hloupa ecu to umi spocitat ktera bije.Akorat je fakt hloupa a nerozsviti MIL kontrolku.

[upravil dne 2/12/12 22:24 od straki007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Guest Chozeluizskuner

Doporučili by jste mi prosím čím jste to čistili? Je možné na ty trubky vzít benzín a vypálit?? A co použít přímo na EGR? čistič na brzdy? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...