Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

zadní náprava-prosím o radu...


dolninivy

Recommended Posts

Zdravím všechny členy a prosím o radu,mám Peugeot 106 r.v.94 benzín,mám v háji zadní nápravu a potřebuji jinou,kamarád má Peugeot 106,ale r.v.97 a je v naftě,dá se z něj náprava použít?A dá se použít i na nějaké další náhradní díly?možná je to hloupá otázka,ale jsem jen hloupá ženská :D Díky všem za odpověď

[upravil dne 10/7/12 12:47 od dolninivy]

[upravil dne 10/7/12 13:35 od dolninivy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím, zda pasuje, v jakém je stavu a kolik za ni kamarád chce.

Po zkušenostech bych postupoval jinak:

tady bych se zeptal na radu, který servis nebo servisák je solidní (anebo se zeptej ve svém okolí, po vesnicích) a tam bych nechal udělat repasi. Vyjde to na necelých 10 t.

Starší nápravu už jsem taky sháněl, namontoval, byla křivá, demontoval, vezl zpátky na vrakáč (naštěstí vrátili peníze) atd...

Takže doporučuji věnovat námahu nalezení dobrého opraváře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono jde hlavně o to,že je to pro mě ted momentálně nejlevnější a nerychlejší řešení,protože mi byla nabýdnuta repase za 7tis.ale ani ty já bohužel nemám o tomhle autě vím,že bylo udržované v perfektním stavu,jen to bohužel chudák schytal na předek a to na odpis,tak potřebuji vědět,jestli jsou stejné a bude pasovat nebo ne,pak auto myslím nemá cenu asi brát i když za 2500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto opustilo výrobní linku:

DRUH VÝROBKU OSOBNÍ VOZIDLO

OBCHODNÍ ZNAČKA / TYP ORGÁNU PEUGEOT

MODELOVÁ ŘADA 106

TYP KAROSERIE SEDAN 5-DVEŘOVÁ

ÚROVEŇ VÝBAVY STUPEŇ 1+

MOTOR VSTŘIKOVÁNÍ TU9M

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA 5

TYP LAKU LAK MATNÝ

BARVA KAROSERIE EWP - LAK BÍLÝ BANQUISE

TYP VNITŘNÍHO VYBAVENÍ/OBLOŽENÍ SUKNO JEANS \"AD\"

BARVA ČALOUNĚNÍ \"FY\"

Prošel jsem katalog origo ND

Zadní náprava resp. ramena a uchycení je shodné - nicméně po 18 letech provozu budou z demontáží a montáži asi dost potíže, řekl bych že dojde i na \"Teplý klíč\". Doporučuji, jak už psal P607Olda, dobrého mechanika.

A druhá věc je v jakém stavu bude náprava z té bouračky jen o 3 roky mladší???? Tj. Kolik má nalítáno a po jakých silnicích.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží taky, kolik za to vezme opravář - jedna demontáž, jedna montáž, k tomu se může ještě něco přihodit... jestli je to dobrý známý a udělá to za kafe...

Já mluvím ze zkušeností - vždy, když jsem potřeboval hodně ušetřit, tak se to vysmolilo - a starší díly především (mám na starosti 22 aut ve firmě i doma).

Stejně potřebuješ důvěryhodného opraváře. Tak ho najdi a pak se ho zeptej na řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě jsou kalkulace takto:

Výměna = demontáž jedné, demontáž druhé, 2500 za druhou, montáž druhé

Repas = demontáž jedné, repas, montáž jedné.

Při repasu víš, co se tam namontovalo, že jsou ty díly nové a řádné promazané. Zatímco při použití starší ti to může do roky odejít a co naděláš.

Čili do mého přesvědčování započítávám i určitou pravděpodobnost neúspěchu (nepasuje nebo brzy odejde) a tím předejití ještě vyšším nákladům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak výhodu mám v tom,že mám dobrého mechanika,takže jde jen o pořizovací cenu té nápravy...druhá věc je ta,že si můžu nechat skontrolovat v jakém stavu náprava je,pokud s ní půjde ještě pracovat a bude stačit jen promazat a bude nějakou dobu sloužit,tím lépe pro mě,ta moje je už navrtaná,pokus o promazání tedy byl,ale už je úplně vymletá,mlátí,kolo se hýbe a je otázka každého kilometru,kdy to sedne na doraz a hotovo...takže mi šlo hlavně o to,aby to pasovalo z novějšího naftového modelu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...