Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

navod na opravu klapky klimatizace


Koubis88

Recommended Posts

vidim ze si stale tu mozem mat odtaz aj mimo toho ze tu je zaujem o klimu? prosim ta chcem si menit zhavice ale cital som niekde tu na fore aj sa pokusam to najst ze to je problem menit tak ak by si poradil aku znacku zhavicou a ci sa dava okolo zavitou aj nejaka grafitova vazelina alebo len vymontujes a namontujes bez vseliakcych procedur...musim zmerat a zistit ktore treba menit...rad si veci menim sam mam dobry pocit z prace a usetrenych penazi aj ked s investovanim do auta nemam problem kolko treba tolko dam len nech si pracu urobim sam koli mojemu auticku neverim servisom ani nikomu a raz som robil na servise v Peugeote v Prievidzi a zazil a videl som svoje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že to vlákno o žhavičoch čo hľadáš je toto. Na 407-me som žhaviče ešte nemenil tak to moc neporadím, ale v tom vlákne sa dočítaš viac. Pri výmene by som závity jemne natrel medenou pastou, pri ďalšom vyberaní pôjdu von ľahšie a nezapečú sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa poškodila hlava na bezpečnostnej skrutke a išlo to ťažko vŕtať nakoniec navarením matice to išlo. Navariť sa matica na tú skrutku dá, zvára sa o vnútornú hranu matice kde je závit. Záleží čo máš za disky, koľko miesta je okolo skrutky. Stalo sa mi to na origo disku a šlo to navariť bez jeho poškodenia (pri zváraní odpoj batériu).

tiež som mal ten problém (s origo diskom), navarila sa matka a šlo to raz-dva. A to som mal na všetkých 4 kolesách (rozpadol sa orech na bezp. skrutku). Elektrón som pred zváraním olepil lemovacou páskou (a priebežne ju potom hasil:D:aut), disk to prežil bez akéhokoľvek poškodenia:super

[upravil dne 2/9/12 23:36 od cvrlo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oki chcem sa opytat ked demontujes ten servo motor je k tomu motorceku lepsi pristup ako ked chces demotovat/menit tu klapku

[upravil dne 2/9/12 21:33 od Maroš]

nerozumiem, čo tým myslíš...:myslim

servomotory sú mimo tela klimatizéra a teda sa dajú vybrať bez demontáže palubky, stačí naboku odobrať plastový kryt, môžeš ho ľahko demontovať a skontrolovať klapku, ako som to uviedol vyššie

nemyslím, že pre zlomenú klapku musíš hneď rozmýšľať nad predajom auta, na každom sa ti niečo pokazí, diely niesú nezničiteľné, majú určitú životnosť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oki tak prosim tu poziciu toho servomotora najdem kde?ako sa tam dostanme prosim ta...nemas nejaky obrazok kde to hladat?...vymena auta? no uvazujem nad kupov BMW rocnik 2010 a mozno nove ale to len uvazujem koncom roka budem mudrejsi a laka ma aj skusit chip tuning na tomto peugeote skusit ci to bude lepsie len neviem ci sa to oplati ked to ma uz 180 000km...ano je divne ze to nedam do servisu ale rad sa hrabem v aute nieje to problem penazi ale ze neverim servisu a zadalsie dobre sa pracuje ked tu su sikovny ludia ktory pomozu a poradia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
  • O 4 měsíce později...

ja by som tiež poprosil dáke  fotky ako sa dostanem k tím  servomotorčekom .Mne zasa fúka len horúci vzduch pri zmene teploty da displeji ukazuje že sa mení ale vzduch je stále horúci žiadna zmena .musím mat vetráky pozatvárane. klímu nemám funkčnú .chcem ju riešiť až potom keď vyriešim tu reguláciu . prosím môže niekto poradiť . Pred cestou do chorvátska dosť nešťastní problém keby sa mi podarilo aspoň aby fúkal studení vzduch 😓

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 8. 2019 at 7:39, alexapeter napsal:

chcem sa skúsených spýtať chcem dát do servisu vymeniť klapky kurenia . povedali mi v Peugeot že to už nerobievajú lebo mali veľa reklamácii že aj vymenene sa im rýchlo vracali s opätovnou chybou .vraj je  tam dáky obal ešte odchádza ktorý stoji okolo 1500 e . tak taku reakciu som teda necakal 

 

Upraveno uživatelem alexapeter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 11. 8. 2019 at 7:39, alexapeter napsal:

ja by som tiež poprosil dáke  fotky ako sa dostanem k tím  servomotorčekom .Mne zasa fúka len horúci vzduch pri zmene teploty da displeji ukazuje že sa mení ale vzduch je stále horúci žiadna zmena .musím mat vetráky pozatvárane. klímu nemám funkčnú .chcem ju riešiť až potom keď vyriešim tu reguláciu . prosím môže niekto poradiť . Pred cestou do chorvátska dosť nešťastní problém keby sa mi podarilo aspoň aby fúkal studení vzduch 😓

Ve chvíli kdy odendas palubovku, tak se k těm servomotorkum dostaneš uplen krasně 🙂

15673672993824105405669475906171.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...