Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kolaps registru vozidel


Vítek1

Recommended Posts

jasny v principu poltel jede i pod W7, ale nemuzu propojit radnicni PC se sítí MVČR, kde se spostu virů :-)

Drive na prepazce byly dva PC, jeden s XP pro poltel a druhy pro radniční sít s W7, kde meli spisovku, internet atd.

MDČR řeklo, že nový systém pojede už na veřejném internetu, tudíž jsem staré PC odpojil a tiskárnu přepojil a nastavil na nový PC.

Problém není v nastavení tisku, tj. asi 10min práce sladit tisk do řádků, ale zpět protahat kabely a oživit ty PC s XP, ktere se ani nemohli vypnout aby vubec bezeli.

pc ktere jsme driv meli od MVČR byly P4 1GHz s 128MB z roku 2003. předloni jsme si tam dali svoje vyřazené z roku 2005, ale co chcete po PC, který běží 7let nonstop?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohled z druhé strany (naštvaného občana):

- word + formulář typu: bohužel jsme nemohli vyřešit Vaši objednávku, proto potvrzujeme, že vozidlo VIN XYZ, RZ 123 lze provozovat na pozemních komunikacích.

Datum, razítko úřadu, děkuju nashledanou...

Takhle pokaždý když tam jedu riskuju 5000 - 10000 Kč + bodů a to nepočítám, že bych taky měl chodit do práce...A abych pravdu řekl, nějak jsem si nevšiml, že by na tom někdo USILOVNĚ dělal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"Starý\" systém byl uveden do provozu v roce 1992 a od té doby fungoval pouze s drobnými změnami dodnes. To se slušný výkon, ne?

Tenkrát se na vývoji podíleli bratři Kameničtí (kdo pracoval na PC s DOSem, asi mu to jméno něco říká). Běželo to (společně s registrem obyvatel, registrem cestovních dokladů a registrem řidičů) na serverech Wyse se systémem WYSE Unix a databáze byla na Informixu. Aplikace byly plně textové, žádná grafika. Server byl na každém okresním ředitelství Policie ČR.

V době, kdy se registr vozidel převedl z ministerstva vnitra na ministerstvo dopravy koupilo MDČR servery SUN na které se veškerá agenda převedla, v podstatě stejná aplikace i databáze, jen nové železo a jiný Unix. Také servery SUN jsou (dodnes) na každém bývalém okresním ředitelství Policie ČR (dnes Územní odbory PČR) a starají se o ně ajťáci PČR (přesto, že data nám již nepatří). Krátce na to se registr řidičů předělal na webovou aplikaci, která beží jenom v centru (jasně, že v Praze, kde jinde).

Já osobně mám z přechodu na \"nový\" systém rozporuplné pocity (jako třetí strana - ani občan před okénkem, ani úředník za přepážkou). Starost o servery SUN je pro mě v podstatě práce navíc (ale v současné době by se časová dotace dala počítat v řádu hodin měsíčně - nejvíc zabere pravidelné zálohování, které se dělá ručně). Na druhou stranu, každá práce v oboru je dobrá a proč se ji zbavovat. Pak by se taky mohli zbavit mě ;)

Pokud by vás něco zajímalo, klidně se ptejte. Vůbec první systém na serverech Wyse byl technicky velice zajímavý a propracovaný. Tomu nasvědčuje i to, že v podstatě funguje dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no musim zabavit :D

pracujem v uplne inom odvetvi ale tiez som pri praci zavysly od roznych systemov ktore ma nastarosti stat. v poslednych 3 rokoch sa spustili u nas 2 nove systemy - ani jeden nefunguje - tiez do toho isli strasne peniaze - nam to skomplikovalo pracu ktoru nam nikto nezaplati. casom to utichlo - zodpovedny sa niekam stratili a cusia. najvacia prdel je uz 3 rok zbytocne vytvarame aktualizacne data ktore sa niekde ukladaju ale kedze system nefunguje nedaju sa pouzit. nikto nam ale doteraz nezrusil povinnost tie data vytvarat :D

myslel som ze ste na tom lepsie a nieco take sa u vas stat nemoze - a teraz sa nenormalne bavim - blbci su vsade :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...