Jump to content

Odlepené čalounění od stropnice


Butrus
 Share

Recommended Posts

Zhruba před měsícem se mi začalo odlepovat čalounění na stropě (P406 sedan, starý model). Nejdřív se mi to odlepilo nad hlavou (obr.1), během pár týdnů (nejspíš tomu pomohlo to horko posledních dnů) se to odlepilo všude a visí mi to v celém autě (obr. 2 a 3).

Co s tím? Řešil jste to někdo?

Vyndat stropnici a zkusit tu látku znovu něčím nalepit nebo stropnici vyhodit a sehnat novou?

Obr. 1

post-31496-14109625517704_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

No jak pišeš, bud přilepit nebo vyměnit, možná by to šlo přilepit bez vyndání, ale nevim jak to je moc odlepený, i když pišeš že celý, tak asi vyndat. Prodávají se specialní lepidla ve spreji který jsou na toto asi nejlepší, mě tohle samy udělali tapece na dveřích, chystam se na ně pravě tim lepidlem ve spreji.

EDIT: no tak ted vidim dalši dvě fotky, ja bych to vyměnil za jinou, tohle lepit sam doma by asi nedopadlo dobře, ale zkusit to mužeš, stejně musi ven

[upravil dne 9/7/12 13:49 od Radek Hurvajz]

Link to comment
Share on other sites

Tak ven půjde určitě. Mám od kamaráda lepidlo ve spreji (něco jako chemoprén), používají ho tady v jedný fabrice, kde se vyrábějí koberce a tapece do aut, tak to zkusim. Když to bude hnusný, začnu shánět jinou stropnici.

V autě se nedá jezdit, sedíš a máš hadr na hlavě, jak je to prověšený.

Link to comment
Share on other sites

ahoj, stropnici jsem z auta sám vyndaval, není to tak hrozné vyndat, jak to vypadá, jen musíš vymontovat osvětlení interieru, sluneční clonky a madla nade dveřmi. Samotné čalounění je přilepeno jakýmsi modrým lepidlem, které lepí stále i po odlepení. Jo a vyndaval jsem to zadními dveřmi jak se zde píše (lepší je to vyndavat ve dvou lidech, aby se moc nepomačkalo.. ale dovnitř jde lépe :D ) Pokuď bys měl zájem, doma tu stropnici mám - dám za odvoz :)

[upravil dne 9/7/12 19:48 od sphire]

Link to comment
Share on other sites

zdar. já to řešil na 600páté a byl to porod. :bojim látku jsem musel sundat celou, pod tím bylo něco jako molitan, ale při dotyku jako by mizel a navíc byl lepkavý. musel jsem to celý odstranit, takže zbyl vlastně jen ten tvrzenej výlisek, žádná tlumící hmota. pak přišel na řadu chemopren. a dvě ruce málo, protože ta látka je poněkud pružná a zdála se být mnohem menší než podklad :D již nikdy více :P

Link to comment
Share on other sites

Dnes jsem zacal demontáž, vše již odstrojeno a drží to jen na lepidle. Bohužel mě vyhnal déšť a nedostatek času, zítra budu pokračovat. Zkusím to nalepit, když to nepůjde nebo to bude hnusný, tak využiju nabídky od člena sphire a vezmu od něj jinou.

Hlavně to dostat ven, o víkendu jdu kamarádovi na svatbu a budu vozit lidi, tak lepší bez stropnice, než aby měli prověšený hadr na hlavě.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...