Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Klima - zlobí nad 25 stupňů


JK307

Recommended Posts

Ahoj, zlobí mi klima, ale jen když je venku víc než 25 stupňů (což je dost blbý). Po zapnutí jede krásně, ale během cca 2-3minut úplně zvadne a odpadne. Když se nechá odpočinout (vypnutá cca 5minut), pak zase naskočí a jede, ovšem scénář se pak opatuje.

Natlakovaná je dobře (zkoušeno před týdnem), náplň byla měněná loni. Když je teplota nižší než 25 stupňů, funguje dobře. Nemáte někdo zkušenost? Příp. nějaký solidní servis na klimy v Praze?

Díky

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpoved, ventilator pri sepnuti bezi, ale prave jen kdyz teplomer ukazuje min nez tech 25 stupnu. Pak spinac klimy cvaka, ale vetrak se netoci. Ale opravdu jen pokud je teplota nad 25 stupni. Kdyz ale se motor zahriva nad 90, tak vetrak normalne sepne a zchladi ho, at je vedro nebo zima. Nechapu. Muze byt mozna spatne to cidlo na klime, ale fakt nevim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je vec, ktoru som riesil aj ja...prisiel som do servisu doplnit klimu, a potom to zacalo...po doplneni sme nastartovali, a teraz pride prekvapko, ventilator sa netocil. Po chvilke sa zapol a hucal ako blazon. Ma totiz 2 rychlosti. Vysoku a nizku. Ta nizka by mala bezat stale, pretoze to pomaha samotnemu motoru a vysoka prepne az vtedy, ak treba opat viac chladit. Tak som to pochopil. Ak tak ma vyvedte z omylu. Pri uzavere kapoty je spinac, ktory sme vybrali, precistili a dali naspat. Doteraz bez problemu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Pokiaľ je to automatická klíma a vypína kabínový ventilátor, je to na 100% takzvaný termostat ventilátora. Nie je to klasický termostat, ale elektronika. Ja som mal ten problém, vymenil som termostat a teraz to funguje. Opakujem, vypínal sa len babínový ventilátor. Klimatizácia išla v pohode, len čo z toho keď nefúkala studený vzduch dnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď ho máš priamo na ventilátore (veniec s hlinikovým chladičom vo forme tyčiek) alebo je umiestnený v sacom priestore vzduchu (po zapnutí vnútorného okruhu otvorí sa klapka za skrinkou), je v hornej časti. Ja som ho mal na ventilátori.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar. Ja pridám svoju skúsenosť s klímou. Pred rokom som menil predný chladič, prehrdzavel, vraj staroba. Po výmene som ho dal súkromníkovi naplniť. Počas napĺnania som mu povedal, že či tam vie dať aj farbivo, pre prípadný únik, nech to viem lepšie nájsť. No tak dal tam mazivo, farbivo a potom chladivo, podľa tabuliek tuším 540 gramov. No a tam začali problémy, klíma mi vypína, keď je vonku nad 35 stupňov. Cez diagnostiku som zistil, že vypína pre vysoký tlak chladiva. Tlak chladiva je tiež vidieť v diagnostike a veľmi závislý od vonkajšej teploty. Keď je vonku napr 25 stupňov, tak vraj tlak chladiva pri vypnutom kompresore má byť okolo 5 barov. Ja mám 7. Keď je vonku napr 35 stupňov, tak tlak má byť okolo 9, ja mám vtedy 12 barov. No a keď sa zapne klíma pri 25 stupňoch, tak tlak chladiva vyskočí na asi 16 barov. Plus mínus. No a mne tuším 19, ak nie viac. No a keď bolo vonku 35 stupňov, tak tlak chladiva vyskočil až na 24 barov. A keď bol teplý motor a chvíľu som s autom stál, okruh sa ešte viac nahrial od motora a tlak chladiva po zapnutí išiel až na 28 barov, kedy ho vyplo od vysokého tlaku. To všetko sa dá vyčítať z diagnostiky. Kde som čítal, že vraj to vypínanie môže spôsobovať aj nečistota v okruhu chladiva. Ale to by mi asi vypínalo hocikedy, nie len pri vysokej teplote. Takže teraz riešim, či si dať trochu toho chladiva odpustiť (predpokladám, že keď tam mechanik dával to farbivo, tak ten objem mal odpočítať od chladiva a nemal ho tam toľko dať.) Lebo predtým som v okruhu farbivo nemal, objem chladiva tam bol tiež podľa tabuliek a klíma chodila bez problémov. No ale tie horúčavy trvali len asi 2 týždne, vtedy som autom moc nechodil a teraz už tak teplo není, takže klíma chodí normálne. Teoreticky je možné, že mám aj vadný snímač tlaku, ale to si moc nemyslím, lebo inak klíma chodí spoľahlivo. Možno tento môj postreh niekomu pomôže, lebo bez diagnostiky som najprv tiež maturoval nad tými termostatmi a podobne.

Ešte dodám, že pokiaľ budete kontrolovať tlak chladiva pri nízkej vonkajšej teplote, tak sa bude javiť, že je v poriadku. Ten plyn má veľkú teplotnú rozťažnosť, takže je dôležité, pri akej teplote sa ten tlak chladiva kontroluje. Viem určite to, že pri vonkajšej teplote okolo 25 stupňov má byť tlak okolo 5 barov. Nie viac.

[upravil dne 6/8/12 23:49 od oldo439]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladám, že klíma pracuje , len ventilátor pracuje. V originál servise najskôr, že sa dá vymeniť len spolu s motorom. A sojí to veľa, Keď som im povedal, že viem zonať celý ventilátor za nejakých 65 Euro, tak mi, že aj oni mi môžu zohnať len termostat za 65. Tak som volil radšej originá, a sám som si vymenil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To : PSK ako si sa dostal k tomu termostatu ? Ja som to tiez skusal, ale zavadzalo mi tam riadenie. Mal si rozobrate aj to ? Alebo je na to nejaka ina finta ?

Predpokladám, že klíma pracuje , len ventilátor pracuje. V originál servise najskôr, že sa dá vymeniť len spolu s motorom. A sojí to veľa, Keď som im povedal, že viem zonať celý ventilátor za nejakých 65 Euro, tak mi, že aj oni mi môžu zohnať len termostat za 65. Tak som volil radšej originá, a sám som si vymenil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

tak me taky prestasla jit klima, ale sem v ted Itálii, takže oto větší problem. Nedíval sem se na ventilator, zítra to omrknu. Podle ventilku by tam chladivo melo byt (odfukuje).

Pri zapnute klime, nechladi, ale ani trubky nejsou studene/horke. jedna by mela byt tepla a druha studena ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...