Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 306 - rychle vaří voda - Vyřešeno


sphire

Recommended Posts

Ahoj mám s autem menší problém (p306 r.v.99).

O víkendu jsme jeli na Orlík a když jsme byli v kempu, tak jsem tam dlouho popojížděl na jedničku a jednoduše se mi v autě uvařila voda - povolilo víčko a šla ven pára.

to by nebyl problém, ale problém nastal na cestě zpět. Do auta jsem dolil cca 1,5L vody a při jízdě domu cca po ujetí 1km (po dvou minutách) ručička vylezla do červených teplot a hlásilo to stop. Nechali jsme vychladnou na cca 90stupňů a jeli dál - no po 10 vteřinách tam opět bylo 110stupňů a hlásilo stop - říkal jsem si že je to blbost, takže jsem jel dál - ručička šla až asi na 130, ale auto nevařilo.. Celou cestu do prahy (2hodiny) se teploty furt drželi v červeném ale neuvařil jsem to.

hlavně po cestě po dálnici jel jsem asi 110km/h a když jsem jel plynule bylo to tak že zhaslo STOP a třeba do kopce, když sem víc šlapal na plyn tak se zase rozsvítilo.

Nikdy předtím to tohle nedělalo.

Nevíte čím to může být? mohlo se uvařením něco přehodit v řídící jednotce (nějaká chyba), nebo odešlo nějaké čidlo, nebo co? :(

předem dík za odpovědi.

[upravil dne 10/7/12 20:27 od sphire]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, věc se má takhle - po původním majiteli bylo auto lehce bourané, takže spouštění sahary je manuální :) při popojíždění po kempu větrák běžel. Nakonec ale při parkování už neběžel, nevšiml jsem si že jsem v maximu a tak sem vařil.

Jinak rady - jak to mám zkusit odvzdušnit?

zvláštní je, že nyní auto jede delší dobu i když je v červených mezích a píše stop, tak že stále jede.

Jo a další věc které jsem si poté všiml, když pustím ventilátor v autě na maximální teplotu, tak jde jen vlažný vzduch, né horký jak by měl být..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém vyřešen, až se za to stydím :mad:

V chladiči chybělo značné množství vody - dolil jsem tam 3 litry!

Tak nějak jsem myslel, že po uvaření auta, z chladiče moc vody nezmizí a to že jsem dolil po uvaření 1,5L vody jsem měl za dost (jelikož to bylo plné až po okraj).

Dnes jsem podle rad na foru odvzdušnil a vodu dolíval při zapnutém motoru. Hladina klesala - jak asi natýkala do okruhu a tak jsem dolíval a dolíval. Nyní až se auto nepřehřívá a i topení začlo hřát tak jak má.

to Czedisonek : těsnění už je v horším stavu to vím, brzy budu měnit, jen co se na to najdou volné finance..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...