Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zahradníci a sadaři poraďte


Ducatista

Recommended Posts

Loni jsem skácel švestku a letos mi hrozným způsobem v okruhu cca 1,5 m od pařezu (kterej je v úrovni země) vyrážejí nový šlahouny, mnohdy jsou to shluky větviček o průměru i 10 cm. Už to nelikviduju jen sekačku, ale i motykou (protože větvičky časem ztvrdnou a sekačka už bude mít problém to useknout), ale vyrážejí znova a znova. Poradíte co s tím? Už jsem skácel všechno možný, ale tohle mi provádí jen tahle švestka :grr

PS: radu abych vykopal pařez prosím ne, to jsem zkoušel loni a vzdal jsem to :bojim:D

[upravil dne 8/7/12 21:26 od Ducatista]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jinak je těch možností spousta - odkopat a případně vyrthnout něčím co si s tím poradí. Nicméně to někdy skončí oměrně pěkným tankodromem...

Chemicky se to řeší různými přípravky, myslím, že js koupíš snadno, jeden se jmenoval tuším Root nebo nějak podobně.

Nebo použít hydroxid sodný nebo draselný - pořádně navrtat, nalejt to tam a zatlouct zase špalíčkem... to tam necháš cca rok a on ztrouchniví. Následně zaleješ petrolejem, naftou nebo něčím podobným. Pařez nasákne ty ho zapálíš.

Někdo to navrtá a naleje tam kyselinu a pod, ale s tím nemám zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postříkej listy nějakýn herbicidem , třeba dominátorem či roundapem , dominátor je lepší,jelikož na roundap jsou už rostliny odolnější a toto opakuj až se listy ztačnou kroutit. Funguje i močovina nasypaná do navrtaného pařezu.Ta jej totálně rozloží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postříkej listy nějakýn herbicidem , třeba dominátorem či roundapem , dominátor je lepší,jelikož na roundap jsou už rostliny odolnější a toto opakuj až se listy ztačnou kroutit. Funguje i močovina nasypaná do navrtaného pařezu.Ta jej totálně rozloží.

Jj - funguje to. Loni jsem chtěl zlikvidovat pampelišky a různé jiné svinsvto a omylem jsem sáhnul po přípravku TotalPlevel - zlikvidoval jsem půl zahrady TOTÁLNĚ.:grr

[upravil dne 8/7/12 17:35 od FrantaCV]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pomsta za to, že jsi pokácel švestku - to je svatokrádež, u Moraváka neomluvitelná :papa

Tahle byla stará a už nemocná, hodně zkroucenej kmen - špatná stavba stromu - to hovado co tu bydlelo přede mnou se o zahradu vůbec nestaralo... Já tu bydlím teprve 5 let. Tuhle jsem skácel, ale mám tu ještě další 3 vzrostlý švestky, jednu asi 5 letou a další 3 dvouletý ;):D

PS: podle tvýho příspěvku je asi ještě víc neomluvitelný to, že vůbec nepiju... ani vlastní slivovicu, které mám plnou skříň :D Jenže shnít ty švestky pod stromem nenechám a když už to musím sbírat, tak jestli to odvezu na kompost, nebo vyberu špatný a ty pěkný dám do kvasu...

[upravil dne 8/7/12 21:38 od Ducatista]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A chlapi - k tomu herbicidu (např. Dominátoru) - máte vyzkoušený, že to funguje i na ty rašící větvičky švestky??? Jasnačka že to funguje na trávu, ale ta švestka raší podle mě z mělkých kořenů starýho stromu a I KDYBY to vyrašený větvičky zničilo, tak vyrostou další protože listnatá plocha větviček který pojmou herbicid je příliš malá proti kořenovýmu systému starýho stromu pod zemí, to je velkej rozdíl oproti rostlinám na který ten herbicid spolehlivě zabírá. Spíš to vidím na ty přípravky co jste mi radili, který jsou speciálně na zničení pařezu. Ale nevím, jestli když něčím zničím pařez, nebudou větvičky rašit z mělkých kořenů dál... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...