Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pokojový stropní ventilátor - směr otáčení??


Šalda

Recommended Posts

Tak jsem teď podržel použitej hajzl papír pod větrákem a přistál mě na ksichtě, takže se to točí správně:D

Jen se zase musím jít vykoupat:D

Ale díky za rady kuciiii;):super

Charlie, v paneláku? Dej pokoj, máme barák, dvojpodlažní, ale dole je fajn pořád, jen nahoře to jde přes strop dovnitř to teplo, musíme ještě zaizolovat strop tou foukanou pěnou, a pak teda ještě vyměnit okna a dát na fasádu skelnou vatu, pak už tady bude o pár stupínků líp:)

[upravil dne 4/7/12 23:18 od Šalda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Woe, barvičky neřeš - já to nakreslil, abys viděl jakým směrem to fouká, když se to točí tak a nebo tak ...:D

Nějaký honění teplýho vzduchu je v bytě - baráku s 2,5m stropem nesmysl ... Si změř teplotu u stropu a u podlahy - bude stejná - zvlášť teď v létě ;)

[upravil dne 4.7.12 22:59 od MJSytic]

Čau, nemáš pravdu, alespoň to mám ověřené PT100 plus nějakej průmyslovej regulátor :D u podlahy je o zhruba stupeň celsia a kousek menší teplota než u stropu. Nevím, jestli to má praktický význam, ale je to tak ;)

Jinak panelák, co má okna jen na jednu stranu, je teď k nevydržení - více fotka

vlevo venkovní aktuální teplota, vpravo v místnosti čidlo je položené na stole

post-4540-14109625406945_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta vrtule se světlem má 2 šňůrky ta bez jednu. Šňůrka ventilátoru má 4 polohy - 3 rychlosti a vypnuto. Takže se to dá norméně nechat v poloze vypnuto, zapnout světlo a používáš to jako každej jinej lustr.

Jinak mám ty vrtule doma 4, 2 z toho jsem kupoval se světlem a 2 bez světla a to jsem tam dodělával. Většina na to má i přípravu.

[upravil dne 5/7/12 00:31 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, je to napojeno na normální vypínač, ale jinak to má zapínání na 2 šňůrky( ty jsem asi po týdnu oddělal, neb tam docela lítali při puštěným větráku, a nahradil je řetízkem na který jsem přidělal 2 těžký kovový kování na nábytek, takový kuličky) jedna šňůrka je na světlo zapnuto- vypnuto, a další šňůrka je na větrák, celkem 4 možnosti, pomalý, střední a rychlý točení, a nebo vypnuto. Jsem rád že to máme, koupil sem to asi před 7mi rokama s stále to funguje bez problémů, ani to není slyšet jak se to točí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci teď děkuju zase já za informaci. Přemýšlím nad tím už delší dobu.

Zatím máme při těch největších vedrech klasický ventilátor stolní,ale na zemi. No ,ale noviny atd mi to po stole docela rozhání všude možně:D . Pak to hledám všude po zemi,no a pánové ,přes ten pupek se mi špatně ohýbá :D:D:D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurvajz má pravdu.Obyč. fyzika.:D Točit se musí tím směrem , kam stoupá ta lopatka.Jestliže lopatka stoupá jakoby z pravého dolního rohu směrem vlevo nahoru, tak se musí tošit doleva/proti směru otáčení hodinových ručiček/.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...