Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Náporové sání


Guči

Recommended Posts

  • O 2 roky později...

Jen pro zajímavost, informaci. V jedné bakalářské práci jsem našem vcelku zajímavé informace týkající se problematiky sání vzduchu u spalovacích motorů v přímé souvislosti s výkonem. Osobně mne potěšilo, že v testování byl právě P106. Závěry zkoušek mohou býti pro někoho užitečné či nápomocné při rozhodování se ve věcech ,,tunění vlastního vozu".

 

https://dspace.upce.cz/bitstream/10195/51636/2/T%C5%99e%C5%A1%C5%88%C3%A1k%20M_Vliv%20filtru_JP_2013.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zajímavé čtení :)

 

Možná bych jen vytkl ten uni. sportovní filtr (hruška). Určitě měl být pro ten 2 litrový motor rozměrově větší než pro litrovou 106ku. Proto to při měření výkonu u Roveru ubralo a u Pugu přidalo. Jednoznačně to bylo rozměrově pasující na 106ku a kdyby se pro 2.0 naftu použil rozměrově adekvátní, tak by výsledek vypadal zase jinak :) Dál je velká škoda, že se nepoužily ty nové běžné papírové filtry od stejných značek, jako ty staré zanesené, protože technologie a použité materiály mohou být malinko odlišné a tím se mohl změnit odpor nasávanému vzduchu...

 

To jsou jen takové moje postřehy k té práci a je možné, že to někdo cítí jinak. Práce je to sice pěkná, ale nemyslím, že by to mělo nějakou zásadní vypovídající hodnotu.

Upraveno uživatelem FiFa_cze
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já momentálně jezdim "na prasáka" bez filtru a vůůbec mě to netrápí.  :D  

Maximálně dám přes trumpetky jakési sítka na opravdu hrubé nečistoty a tím to hasne.  :roker  Experimentováním se sáním už jsem si prošel a jediná změna byla vždycky akorát zvuková. Ikdyby jsi filtrem nahnal třeba 3-4hp (o čemž silně pochybuji), tak stejně u cca1000kg auta nic nepoznáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...