Jump to content

Klady a zápory těchto bedýnek?

Medvěd
 Share

Klady a zápory těchto bedýnek?  

1. 1. Klady a zápory těchto bedýnek?

• Citroen Berlingo
      7
    • Fiat Dobló
      2
    • Opel Combo
      0
    • Peugeot Partner
      21
    • Renault Kangoo
      0
    • VW Caddy
      4

Recommended Posts

Pro jakýho pětimístnýho pick-upa byste se rozhodovali, pokud byste měli tyto požadavky?

Pětimístná verze

Naftová verze

Šoupačky ideálně na obou stranách, minimálně ale musí být jedny

Dobrá by byla klima, ale nebude-li ....

Cena ideálně do 50 tKč

Auto by mělo jezdit 90% po Praze do 200 km denně (převozy zboží mezi firmami).

Klidně se rozepište o kladech a záporech různých typů, spolehlivosti, servisu .......

pak neni třeba přemyšlet nad chybami .

kup berlouše nebo partaka (servis trnkos a pp205 za hubicku)nejlip 1,9D s klimou jich moc neni tak leda 2,0Hdi 66kw, mrkni hlavne na zadninapravu (8000) vic bych asi pri te cene neresil , mozna pro tvuj ucel bych vzal zadni kridlove dvere nez vyklopky

Péťo - nebude - na trdlování po Praze není zázrak třeba

Gronholmm - ano, vylítaný to být může, ale když vidím, za kolik se tu v poslední době prodaly relativně slušné 406ky, tak si říkám, že by se třeba o slušnou bedýnku dalo zakopnout (nehoří to, jen to zvažuju - třeba ani nebude potřeba a bude to vlákno bez finálního výsledku).

Pe.Tr - zatím jsem jen ve fázi přemýšlení (je mi líto huntovat po Praze 406ku a dík bedně bych mohl mít i nějaký zakázky, který teď odříkám). Ale chtěl jsem získat info i o jiných autech než Berlouš/Parťák - třeba takový Dobló se mi fakt líbí.

Tiež som hlasoval za Parťáka. Máme vo firme 1.9D klasiku a má nalietaných vyše 500.000km s jedným repasom zadnej nápravy. Strieda sa na tom asi 10 zamestnancov a nikto sa k tomu nechová ako k svojmu... Mení sa len spotrebák (olej filtre atď...) a počítam, že keď ho niekto nerozstrelí tak ešte ďalších 500tkm nabehá... :papa

Berlingo/Partner 1,9D, do 50tis se servisem ale dost těžko, do 50 pořídíš, ale ten servis bude stát v brzké době víc. Jinak pokud to není nutné, spíš bych jezdil s tou 406, tu už neorasíš tolik, aby servis stál víc než pořízení a servis té druhé pixly.

Partner/Berlingo OK. Dokonce i motor 1,4 jede docela dobře. Při koupi za 50 počítej s repasem zadní nápravy, ale jinak je to držák.

Naši 1,4 jsme prodali s najetými asi 400 t. km za 10 t, po repasi z.n. jezdí dál...

Hlasoval jsem pro Partnera-Berlingo, sám jsem koupil před cca 2 měsíci Parťáka za necelých 50 000.- a zatím jsem spokojen. Caddyho za tyhle peníze neseženeš, mám na mysli ten novější model, kterej už vypadá docela pěkně, r.v. tuším 2001 a výš. Kangoo jsou vyhoněný mr.ky, dávají tam poddimenzovaný motory, osobně jsem s é dvěma Kangama u bývalé firmy najezdil cca 60tkm a byli pořád v servise. Fiat dobló by šlo ale už zase jen ten novej model r.v. nějak 2009 výš, ty starší se mě vůbec nelíbí. Opel Combo měl brácha na rozvozy obědů, 1.3 naftu a jelo to docela dobře, i užitková vlastnost byla dobrá, ale toho taky do 50 tisíc neženeš.

Na firmě jsme měli první nodel Berlinga 1.9 suchý diesel a naprosto bez problémů.Hlavně to umí jezdit na rostlinný olej kterej pořídíš do 10,- Kč.Před dvěma léty jsem ho pořizoval po 5,- Kč/l-. To se to jezdilo.A naprosto bez problémů víc než 150000 km na ten olej.

Taky bych sáhnul po Partnerovi nebo Berlingu - asi nejlepší v poměru cena/výkon/spolehlivost.

Méďo - to máš k tomu Globitu nebo jsi Globit hodil přes palubu?