Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 GTi-6, alebo postupný vývoj z ulice na trať


Ivkopivko12tka

Recommended Posts

Zavod je 29.8. (streda) ale po nem se musim zase vratit takze diky za nabidku ale budu prakticky cely den na Slovakiaringu a odpoledne po zavodech jedu pres Lanzhot zase domu - tak leda stavit se na kratickej pokec nebo dojed na Slovakiaring ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v stredu budem v práci v BA, myslím, že cez BA pojedeš na D2 na Kúty, vedel by si prípdne tady nekde vyskočit? Presne by sem ti vysvetlil cestu, jak je dálničný obchvat cez BA, tak hned by si zjel a cca 500m :)

Keby su byl doma, tak do lanžhotu kamenem dohodím, by sem došel, ale robota :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj, tak po dluhším čase aspoň neco málo info pro moju spokojnost :)

Všecko funguje jak hodinečky, problémový silentblok sem odložil až na výmenu spojky, která nás určite čeká, len rozmýšlám, či je dobré neco menit, co funguje, aj ked už je cítit (nepreklzuje, ale pedál má divný chod a neni to proste ono, trase to a pri uvolňovaní), ináč mňa netrápí nic a funguje jak hodinky, klop klop.

V každém prípade, v zime by sem ho nechal najradši odpočívat v garáži, tak či to nespravím až na jaro, nech sa tá spojka zlikviduje uplne. Spravit si to nechám v origo peugeote, odkál ho mám.

Nejaká fotka pro potešení oka :)

Jo, a stretel sem sa se Stanem (306GTi6), pokecali sme, milý chalan, určite sme sa nevideli posledný krát :papa

IMAG0974_Hagrid_Film.jpg

s mladším bráškú

IMAG0972_Hagrid_Film.jpg

IMAG0951_Hagrid.jpg

se Stankem

IMAG0956_Ivan_Film.jpg

IMAG0957_Karen_Blush_Film.jpg

[upravil dne 15/9/12 19:50 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Po dlhším čase sa hlásím

V pondelok poobede sa ide do Nových Zámkov na dlhší čas plánovaný servis :

- Výmena komplet spojky

- Výmena akceleračného silentbloku

- Vyčistení komplet sáňá, škrtící klapky, hrušky v airboxe vrátane

- Výmena oleja, filtra a čistenie motora nejakým prípravkom

- Prezutie zimných pneu

- Diagnostika (pár krát sa stalo, že po štarte zdochol, tak odsledovať hodnoty, prípadne vyčítať závady)

- Prehliadka pred zimou, náplne atď

Všecko funguje jak má, až pravdepodobne na jedno hydrozdvihátko, které si občas zaťuká, ale nic strašného, alebo co by nevycvičené ucho začulo :)

Pevne verím, že tomu pomôže čistenie a výmena oleja - už si svoje zažil.

Peňaženka síce plače, ale srdéčko búchá o 106 (alebo 306 ? :D)

Samozrejme, pochválim ho pár fotkami ...

Pri rieke Morave (hrádza) na Slovenskej strane, pri Adamovských jazerách (medzi Kútami a Holíčem)

ut63d0foepwhjex98fdh_thumb.jpg

Tamtéž, len pohled směrem k jazerám

xeelwh147srseiers2y4_thumb.jpg

Leštenka

0obejvbg5roxesc9073w_thumb.jpg

Imidžovka očko

6xizcirhpfc5ro2ssthh_thumb.jpg

Príroda musí byt

z41x9lqnevttbbin0hqo_thumb.jpg

Projížďka jesenným lesem

z3w7ct5slg21qmx0d8qq_thumb.jpg

Rozlúčková

gr3sicrf27lnk355iqow_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sme sa spolu bezpečne dostali dom z Nových Zámkú - Peugeot predajne a servisu Rival car

Čo sa robilo:

148 152km

- výmena komplet spojky + lanko (vrátane ložiska, tesnení)

- tesnení prevodovky

- nový motorový olej 5W/40 + filter

- akceleračný silentblok

- nový vzduchový filter, prečistená škrtiaca klapka a ,,teleso\" sania

- vyčistení motoru prípravkem (naleje sa pred výmenú do starého oleja a nechá sa púsobit počas chodu) vraj prímo od peugeotu

- Diagnostika - vyhledávaní poruch - žádné :)

- komplet servisná prehliadka, výmena kapalín pred zimou atď

- prezuli mi zimné pneu na cyclony

- nejaké detaily jak prút antény, opravené nesediace alebo uvolnené podbehy, nedostatočne pripevnený prah atď.

- auto mi samozrejme vygruntovali a ručne umyli zvnútra aj zvenku, jak je u nich už asi štandart.

Moje pocity:

Silentblok + spojka = iné svezení. Myslel sem si, že bych nepoznal rozdíl medzi ,,chytenou\" spojkou, ktorá funguje a nepreklzuje. Dnes som to spoznal, pedál ide úplne ľahko, má inú ,,dĺžku\", zaberá od spodu, jemne - kvalty skáču od radosti samé.

Žiadne vibrácie do kabíny (volantu, pedálov pri uvolňovaní spojky), toto bude mať na starosti silentblok, pohodlie.

,,vyčistený\" motor + nový olej = motor má úplne iný zvuk, lepší, dravejší, prestalo šramotit hydrozdvihátko, ide ochotnejší do otáček, vzduchový filter sa po skočení na plyn krásne \"nadýchne\". (neni to placebo, potvrdili mi to aj vícero známých, a jesti jo, tak hromadné).

Další veci vyprávajú samé za seba, u mňa nadšení, spokojnost a pocit, že mám autko v najlepší pre mňa dostupném stave, pre nich spokojný zákazník, který sa vždy rád vrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, budem sa snažit mu vychádzat v ústrety ... bohužel (naštastí) sem ten typ, co nevnímá auto jak spotrebnú věc slúžící na prepravu z A do B, ale mám vždy nejaký vztah. Možno sem citlivka, ale váže sa mi na kopu zážitkú, jak společné cesty s kámošama na festivaly nebo trip po európě, nejaké to šústání (ups :D)

A nevím, ked vím, že neco neni v porádku, nemám z teho takú radost a dovtedy mi to běhá po hlavě, dokál sa proste ten problém nevyrieší, dovtedy nejsem spokojný a to u mňa platí aj v živote.

Ale zase to nepreháňám, nechodím spávat do garáže ani nepchám famfulínka do výfuku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno príjemné stretnutie.

Idem si ho tak v daždivý pondelok ráno do práce, zaparkujem a jak si zbírám věci, parkuje predemnú další 306 3dv. MK II.

Vystúpím, vystúpí na počudovaní slečna/pani, nekde kolem 25 rokú, usmeje sa na mňa - Ríkám jééééj, to je ale pěkná 306tka !

Ona na to - aj tá vaša, tak sme si ich pofotili, rozlúčili sa a šli dál :papa

Najviditelnejší rozdíly - prahy nejsú v laku, zadné okno má gumové tesnení, užšší kola, kratší zadný nárazník, samozrejme iný predný nárazník a trošku maska.

Ešte nejaký viditelný rozdíl na pohled ?

kuk

06sbuu5n83fxjpjsvlhc_thumb.jpg

hmqoigxxxh12a5hh3qrp_thumb.jpg

uveluov3w49hl28hvwsl_thumb.jpg

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...