Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 GTi-6, alebo postupný vývoj z ulice na trať


Ivkopivko12tka

Recommended Posts

Tak vám predstavujem svoju tretí v poradí a najskúr asi poslední ale hlavne vytúženú a vysnenú 306tku :)

Dátum prvej evidencie 23.2.2000

dovoz z IT, patrila donedávna konateľovi Rival cars v Nových Zámkoch, ktorý sa o tohto fešáka vzorne staral a pred predajom ho dal do najlepšej možnej kondície v rámci nami dohodnutej ceny.

- motor XU10J4RS 120kw/167k
- 138 000km
- 6 stupňová peugeot motorsport prevodovka
- orig. podvozek
- všecko v púvodním stavu
- Michellin exalto 195/55 R15
- zimné pneu Kleber
- nový chladič
- noví origo stredový diel výfuku aj s kat.
- kabeláž dverí ako nová
- Klima funguje na jedničku, centrál bez problémú, koža v pekném stavě


Pri 130 000km bolo urobené :
- Predná náprava: čapy, silenbloky(POWERFLEX), horné uloženia tlmičov
- Zadná náprava: g.o. ihličkových ložisiek
- Náplne, Rozvody, Brzdy a iné (sviečky, filter, bohdeny, hadičky....)

Myslím teda, že slabé stránky 306tiek by mali byť OK.

Inak takmer bez chyby laku, z vonku vyzerá ako nové, posúdite sami podľa fotiek, veľmi zachovalý kus.

Inak je auto neskutočne živé, stovku mám okolo 6,5-7 sekúnd (v závislosti jak sa najem a koľko mám v nádrži), spotreba nie je taká hrozná, ako som sa pôvodne bál (dialnice s troškou mesta pri rozumných 110-120km/h aj s klímou okolo 7 - 7,5L), športovou jazdou okolo 9,5L, ale žiadne 12L spotreby sa nekonajú, spoko:)

Prevodovka so spojkou presná, rýchla, zábavná, 6ty kvalt točí to čo na bežnej 306 päťka, motor je aj v otáčkach veľmi tichý, kultivovaný, odhlučnený, ani o ňom neviem.

Pasívna natáčivá zadná náprava, veľká sranda, pri predbiehaní, zákrutách či nejakom úhybnom manévre, sedí na ceste jak šerbel na riť, možno aj vďaka pneu

Môžem povrdiť, asi najzábavnejší HOT HATCH prelomu tisícročí :)

Každá sranda niečo stojí, ale ksicht nejakého túnera na Golfe 1.6 alebo čomkoľvek s kanálom namiesto výfuku vzadu a chrómovanými linkami po pridaní plynu - na nezaplatenie :D

A teraz to záživnejšie - Fotky :papa

IMAG0614_Karen_Film.jpg

IMAG0615_Hagrid_Film.jpg

IMAG0617.jpg

IMAG0648.jpg

IMAG0650_Hagrid_Film.jpg

IMAG0653.jpg

IMAG0654_Karen_Smoke.jpg

IMAG0655.jpg

IMAG0656.jpg

IMAG0657_Karen_Film.jpg

http://s19.postimage.org/g368941jz/IMAG0618.jpg

http://s19.postimage.org/s8vfjig9r/P1012293.jpg

http://s19.postimage.org/g4g62j3dr/IMAG0624_Hagrid_Hassel.jpg

S postupom času mám v pláne vyladiť maličkosti - dvere spolujazdca, tie plastové biele čudlíky už mám, treba vymeniť, lebo jeden alebo dva sú poškodené, tak robí tapec kravál pri nerovnej ceste, aj keď treba uznať, že interiér je veľmi tichý a takmer nepuká (ako býva zvykomu u týchto 306ťkových interiérov).











trosku jsem Ti zcenzuroval ten nazev vlakna, sorry ;) Moderator StibTo

StibTo - jasne, bylo to hulvátské, ale byla to hláška z oblúbeného filmu :)


[upravil dne 16/9/13 19:44 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 23/9/13 00:14 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 24/9/13 15:59 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 24/9/13 15:59 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 21/3/14 10:42 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 17/5/14 14:04 od Ivkopivko12tka]

Upraveno uživatelem Ivkopivko12tka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem veľmi pekne páni

Kola som také dostal, popieskované černé, mne osobne sa páčia, ale tak to je jedna z vecí, ktorá sa dá kedykoľvek ,,vymeniť\" ;)

Máme nejaké muchy, možno ste si všimli vlákna v servise, ale určite mám v pláne dať všetko doporiadku, inými slovami, nadžgať do toho peniaze :)

1.Bude treba pozrieť/premazať tiahla prevodovky, páka má celkom vôlu a 5ťka ide ťažššie radiť, ako keby sa tiahlo šúchalo o nejaký kov

2.Ventilátory chladiča sa netočia úplne presne ako majú, buď to budú kontakty, relé, alebo dúfam len blbé info z teplotného čidla.

3.Dnes ráno som naštartoval a pri rozjazde sa začal dusiť motor, kuckať, cukať, tak som ho pár krát nakŕmil plynom a už to bolo v pohode, voľnobeh inak drží učebnicovo, ani nemám problém s kolísaním otáčok, napadol ma MAP senzor, lambda, Čidlo škrtiacej, Špinavý filter.

Inak ale funguje veľmi dobre, až tak, že mi tieto tri veci pripadajú ako také prkotinky.

Jedna pozitívna správa - bývalý majiteľ je majiteľ predajne Peugeot spolu so servisom, lakovňou atď atď a hlavný dovozca GTi-6tiek, prislúbil mi, že akákoľvek oprava prebehne s prihliadnutím na čo najmenší počet peniažkov, tak hádam sa všetko podarí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

At slouzi :super Vypada na prvni pohled velice zachovale a takovych uz je dnes malo ;)

Btw.

1) kolikrat staci promazat ten hlavni kloub u motoru.. je to pak uplne jine razeni

2) pokud to nebude ani jedno ja mel vypadly/rozpojeny konektor primo u sahary zezadu smerem od chladice (tzn. ze se mi netocila jedna vrtule a tim padem nefungovaly 2 rychlosti.. pouze jedna nejvyssi - nouzovy rezim zrejme)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky AKCZ. Mimochodom, pozeral som tvoje videa, super jazdy ;)

V Piatok idem do origo peugeot servisu, kde mi autko pozrú, ideme na diagnostiku, ideme proste jak k doktorovi a co bude treba, tak sa predpíšú léky (nová prevodovka, silentbloky, tepl. čidlo.....). Myslím, že sa vyrieši pár problémov ;)

Ak ma pustia, porobím pár fotiek. Strašne sa z toho autka teším, moc sa mi lúbí, jízdné vlastosti sú neskutečné, usmívám sa 90% času ked jedu a taky sem si všimel u ludí, že hoďá očkem ked nekde prejedu/pristavím :)) bude sa mi s ním velmi ťažko lúčit nekedy v budúcnosti, dúfám, že aspoň za 200 000km :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo super kára;) je to jak malý dítě co?:D takovejch starostí a péče o ní:) takovejhle origo stav je prostě nádhernej, žádný křídla, spojlery a tak.. a to je dobře.

Jak to máš s kolama na zimu? Máš nějaký jiný? Nebo budeš přezouvat?

Cyclony jsou pěkný a navíc ta černá, škoda, že je nedělali v 16\", ty 15\" na autě vypadaj malý, aspoň na mym 5-ti dvéřovym..

a myslim, že bys moh hodit do nějaký barvy brzdiče, ať to trochu ožije:)

Ať ti dělá úsměv na tváři i dál a opatrně:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky :) Ja si ji uzivam uz devatym rokem a porad slape jak hodinky a bavi me.. vc. usmevu - tak nevim kdy se s ni budu loucit ja :D Holt to se v tomhle aute stava pokud ma clovek cit pro jizdu :super Tak drzim palce at toho na vymenu bude co nejmin ;)

PS: Planuju \"vylet\" na Slovensko zajezdit si na jednom z podniku autoslalom.sk coz se jezdi blizko Gbely/BA ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdár kamarádi ! (Zdenek Polraich z Ano šéfe či jak sa píše) :D

ma.zek - ďakujem krásne, máš úplnú pravdu snáď vo všetkom, čo si napísal a neboj, sľubujem, že okrem fólií na zadné okná (nič mafiánsky čierne, troška tmavšie kvôli nočnej dialnici a celkovému zatemneniu len) ;)

Brzdiče, super nápad, skoro som zabudol. Dám to do žltej alebo pomerančovej. Červené brzdiče má každý :))

AKCZ - presne tak, kdo má cit, užije si to, presne. Našel sem skvelú opustenú cestu na záhorí s najlibovjejším asfaltem, kde snad nikdo nejezdí, úsek asi 10km cez borovicový les, naokolo duny písku a trávy, vlnitá cesta, sem tam serpentíny ... zatím najlepší jízda, jakú sem zažil, bárskerá kára by mohla ít do prdele, handling majú títo GTička jak prasa !! :)

Co sa týká problémy s radením, človeče, nejaký plech zavadzal táhlu páky v pohybu a škrelo to o neho. Stačilo ho proste vyhnút, teraz funguje prevodovka a hádzaní kvaltú jak víno ;)

V servise sme sa dozvedeli pár vecí.

Co sa týka prehrievania, tak u vetrákov je všetko v poriadku, točia pomaly, aj rýchlo, len dostávajú blbé čísla s čidla teploty chladiacej kvapaliny, stačilo vymeniť, čiže kontakty, relé sahár a podobne OK, chvalabohu.

Menili mi takový veľký guľatý ťažký silentblok motora, pretože sa vibrácie pri rozjazde prenášali do interiéru a do volantu (myslel som si, že to má spojka za sebou). Pomohlo, a veľmi, super ! ;)

Nechal som si auto prebehnúť odspodu, či je všetko ohľadom riadenia v poriadku, stab. tyče, čepy atď atď, jestli je tesný výfuk, bylo to OK.

Takže som celkovo spoko.

Opäť raz musím vyjadriť svoje udivenie v pozitívnom zmysle slova ohľadom Rival cars a Zoltánovi (tí a ten, odkiaľ mám túto GTi-6).

Boli neskutočne milí, ako vždy predtým, prišiel som do predajne, kávičku, minerálečku, odviezli auto, dohodli sme sa čo všetko sa bude robiť a povedal som, že teda idem do mesta, niečo zobnúť a popozerať, že to je na pár hodín.

Bez mihnutia oka som dostal klúčiky od tejto krásavice :) Neskutočne zábavné autíčko, ľudia sa otáčali kade som len išiel, ladený výfuk tomu len pomohol (nikto však nevedel, že je vnútri 1.4 55kw motor, vrčal totiž ako správny 2.0. V každom prípade, kľudne ma mohli poslať pešo, skutočne starostlivosť.

Šok nasledoval, keď sme sa išli rozlúčiť a auto už bolo nachystané. Oznámil mi, že okrem toho že ho osobne prešiel on sám, tak mi ho nechal ešte ručne umyť zvnútra aj zvonku, koktavo som teda povedal, že oki, pome to nejako sfaktúrovať, doložiť a dukáty zaplatiť. Natiahol len pravačku, prajem ti pekný víkend Ivan, keby si mal nejaký problém, ozvi sa, dohodneme, to máš ešte v cene, že si si ho odomňa kúpil :o

Ostal sem v šoku, nic víc, nic méň. Origo silentblok snad 100+e, měli to tam asi 3 hodinky, hodina práce 25 eur podla cenníka, olej, filtr ... ach jaj :)

IMAG0720_Hagrid.jpg

a ešte jedna :

IMAG0723_Hagrid.jpg

Zopár novších fotiek :

IMAG0671_Hagrid_Vignette_Film.jpg

IMAG0725_Hagrid.jpg

IMAG0728_Hagrid_Film.jpg

S kámošovú 600CBF

IMAG0730_Hagrid_Film1.jpg

A aby sa nám neprechlastal motor, pridáme aj jeden antabus :)

IMAG0621_Hagrid.jpg

Dá sa povedať, že autíčko teraz šlape tak ako má, v podstate nie je moc treba riešiť žiadny problém alebo závadu, chcel by som leda tak nastriekať brzdiče na žlto alebo pomerančovo a uvažujem, že sa pustím do leštenia laku. Nie, že by bol špatný, naopak je krásny, nový, ale tie slniečka z autoumyvárek. Dnes som si to skúšal nanečisto, tá pasta skutočne funguje, lak vyzerá výborne. Zoženiem brúsku, nahodím látkový kotúč a možno poriešim, lebo ten čierny lak je aj tak jak za trest :D

[upravil dne 23/7/12 22:21 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 23/7/12 22:22 od Ivkopivko12tka]

[upravil dne 23/7/12 22:24 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...