Jump to content

gufero...pri remenici

rotik2
 Share

Recommended Posts

ahoj hoši,,,mam 407sw 1,6hdi r.v.7/2007 chcel by som vediet ci je mozne vymenit gufero(semering) na klukovke pri remenici,,,ci mi treba specialne naradie,a ci musim stiahnut aj to ozubene koleso z kluky,alebo to zvladnem vpohode ked budem menit rozvody.a ak ma niekto skusenost ci je to vobec to gufero ked mam od oleja zatecenu ol.vanu a okolie remenice,..mam to len zatecene,nezbadal som ze by mi tiekol(kvapkal) olej..ziadne ol.fliacky...na takomto pezote som este nemelil rozvod,ale na benzinovej 106 ano aj fiate,forde,vw,skoda,,som menil---dakujem za vsimnutie a pripadne obrazky gde zaistim kluku,alebo ma len risku?atd....ps:jasne ze je to možne!!!ale vyberat a dve tretiny rozobrat z motora sa mi nechce...:D:D:D

[upravil dne 1/7/12 12:19 od rotik2]

• 1 year later...

Tak nakoniec to gufero nebolo :( olej mi tečie cez nejaký elektromagnetický ventil pri hlave. Absolútne nemám šajnu o čo ide ani kde to presne je ale stojí to okolo 130 eur +- . Aspoň tak mi bolo povedané. Na nete to neviem nikde nájsť. To gufero stálo okolo 40 écok :roker

No na hranice mám ďaleko :D Cena nerozhoduje veľmi hlavne nech mi už autíčko fachá ako má :aut Možno to skúsim nájsť u niekoho kto predáva 407čku na náhradné dieli akurát neviem či sa táto súčiastka vyskytuje aj v iných typoch motorov ako v 3l V6. Autíčka s týmito motormi sú dosť zriedkavá záležitosť :myslim