Jump to content

I v naší krásné ČR jsou silnice podobných "kvalit" jako v Rumunsku

Recommended Posts

Jen v tamních mapách jsou aspoň označeny jako silnice nesjízdné autem.

Já se dnes potřeboval dostat z hotelu Pod Spálovem (modří si jistě vzpomenou, že tam bylo první klubové zimní klouzání) na chatu Rezek nad Františkovem v Krokonoších. Navigace mě z Vysokého nad Jizerou vehnala na silničku širokou na jedno auto, která při klesání lesem byla tak vymletá od vody, že jsem se bál co na spodku auta urvu - nakonec jsem opatrně těch cca 5 km zdolal a následně jsem po pár km po slušné silnici byl vehnán do vesničky Františkov, kde silnice přešla do takového stoupání, že jsem měl strach, jestli ho má 110 koňová 406 ka vůbec dá (zařazena 1ka).

Samozřejmě - NEMÁ se jezdit slepě podle navigace a řidič má vše ještě korigovat mapou, což jsem chtěl učinit v momentu, kdy bych usoudil, že dál už fakt ne - tohle ale nakonec průjezdný bylo (naštěstí jsem to nejel kamionem).

Fotky bohužel nemám, jen sem se to snažil zadat do mapy, snad aspoň z mapy pochopíte o co šlo.

mapa

[upravil dne 30/6/2012 22:56 od Medvěd]

proc se mi zda, ze pres Poniklou a Jestrabi by to bylo kratsi a pohodlnejsi :D ?

jinak ja takhle absolvoval podle navigace cestu k nejakym jeskynim ve francouzske Provance, ta prasna stezka mela dokonce nejaky honosny nazev Rue de la neco, byla normalne v navigaci, ale byla to kamenita cesta tak pro osli sprezeni, jake prekvapeni pro me bylo, kdyz na konci tohoto prasneho asi 3km martiria bylo parkoviste a na nem zaparkovanej autbus Bova :D jak se tam dostal fakt nechapu, stejne tak, ze jsem tam se 406 neco neurval na podvozku nebo neprorazil gumu o sutr