Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

sahary - jede pouze jedna


Danoš306

Recommended Posts

zdarec, prosimvas nevite nekdo cim by to mohlo byt ze kdyz se mi prehreje motor zapne pouze jedna sahara na 2 rychlost, kdyz zapnu klimu tak taky, to by mi až tak nevadilo akorad kdyz se motor zahreje tak aby se sepla sahara a pritom je klima zapla, tak se klima proste vypne a zapne az je ochlazeny motor, nemely by sahary jet nahodou obe? a prvni na 1 rychlost a pak na 2 ? bitron je novy (z vrakace protoze muj byl KO, sahyry jsou obe OK a konektory zaoxidovane nejsou (ani u bitronu ani u steny sahar)) relatka jsou v poradku taktež,

uz jsem uvazoval zapojit druho saharu paralelne k te co jede ale radsi bych byl kdyby to jelo tak jak ma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skontroloval by som motor sahary, ktora sa ti netoci. A to celu cestu, cize vodice, relatka, konektory na relatkach, konektor na elektromotore, vlastny elektromotr...

Ako to vsetk funguje sa tu prebera pomaly kazdy mesiac, isto tu najdes dost prispevkov na tuto temu. Ako jeden priakld pozri napriklad toto vlakno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som presne rovnaký problém ako popisuješ a všetko zdalo byť v poriadku: snímač teploty, bitron, motory na vetrákoch aj relátka. Záhadu sa mi podarilo vyriešiť. Pozri si dobre schémy čo ti dal Miroja a podľa nich nájdi relátko, ktoré zapína prvú rýchlosť. Teraz som si nie celkom istý, ale na dvoch kontaktoch do ktorých sa relé zasúva má byť 12V. Jeden kontakt slúži na zopnutie prvej rýchlosti a cez druhý sa 12V posiela na druhé relátko, ktoré zopína druhú rýchlosť (snáď som to dobre vysvetlil). Môj problém bol v tom, že mi chýbalo 12V na kontakte, ktorý mal zopnúť prvú rýchlosť. Vyriešil som to tak, že som priamo z baterky potiahol cez poistku 12V na ten kontakt. Napätie ale meraj pri vytiahnutom snímači teploty a pri otočenom kľúči na jednotke

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...