Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké přední tlumiče? Sachs nebo Meyle?


MilanF1

Recommended Posts

vydrz bude ciste teoreticka a stejne bude ovlivnena vic tim, kde a jak budes jezdit, nez co je to za znacku

ja mam treba Monroe Reflex - plyno-kapalinovy a rozdil po vymene puvodnich, jeste asi origo tllumicu, byl znat (k lepsimu)

menil jsem pri temer 200tis km na tacho a ted mam 330, zatim myslim, ze jsou dobry, aspon ve srovnani treba s jinou 406 se kterou jsem jel a byly tam treba tlumice opotrebovanejsi.

Ono clovek to tezko hodnoti, kdyz jezdi porad s jednim autem, protoze male zmeny v ucinnosti tlumicu tezko poznas, to uz pak musi byt opravdu KO, aby se projevily, vice se pak ponoruje predek pri brzdeni, auto tolik nesedi v zatacce, objevuji se opotrebovane plosky na pneu.

taky uz jsem parkrat videl treba na dalnici auto, kterymu poskakovalo jedno (vetsinou zadni) kolo uplne nekontrolovane diky vyteklymu tlumici (zvlast na D11 hned za Prahou nebo na D1 na tech betonovych usecich) a ridicovi to evidentne nijak moc nevadilo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Ferry. Já mám téměř 280tkm a měněny byly, protože tam jsou Sachs. Když jsem na jaře měnil kola, všiml jsem si, že pravý tlumič je mokrý. Navíc od jara při vymetené větší díry (nebo nerovnosti) to z pravé strany mlátí. Což podle mě potvrzuje, že je tlumič KO.

Navíc před 2,5 lety jsem byl na testu tlumičů a tam mi říkali, že ty přední jsou již nic moc - dostal jsem i graf.

Asi dám Sachs, ty tam ted byly ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj tema Sachs nic nezkazis, klidne srovnej i cenu tech Monroe Reflex, k Meyle nic nenapisu, podvozkovy veci jako tycky a cepy maj dobry, jak jsou na tom s tlumicema netusim, zkus procist nejaka nemecka fora http://www.google.cz/search?q=meyle+stossd%C3%A4mpfer+test&ie=utf-8&oe=utf-8

co jsem ted par tech for zbezne projel, tak si ty Meyle chvali, davaji si to dost na BMW

[upravil dne 29/6/12 10:06 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

schválně se zejtra kouknu na kolik to vychází ....

já měl a mam monroe za takovej odpad :D hlavně horní uložení tlumičů :bacha

jinak nevíte jestli jsou péra na 306 pro motorizace stejný ?

:xvul si to auto snad necham po tutěch opravách páč mi za to nikdo 35k nedá .....

fuj jsem tedkon jenom kouknul na zboží.cz a kayba péra 750kč jedno :D to je moc :D

[upravil dne 3/7/12 20:45 od vavoj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 4 roky později...

Ahoj vespolek, trochu oživím téma. Čekají mě taky pružiny a tlumiče. Dotaz mám na zkušenosti, ale prosím objektivní, nikoliv obchodnické kecičky. Od mého nyni oblíbeného shopu autorozvody.cz jsem dostal doporučení na KYB exel g pro 406 kombíka, chtěl jsem maximálně zachovat charakter pohodlného francouze, sportovní podvozky mě u cestovních aut připadají irelevantní. Nicméně celý internet v Čechách pěje ódy na Kayabu, takže kamarád koupil na Mondeo 2,0 benzín na předek pružinyKYB+tlumiče KYB exel g a dopadlo to viz. obrázky. Auto je navíc tvrdé jako prkno, a to nejsem žádný testovací jezdec s vycvičeným zadkem. Dodavatel Automedik. Tak nevím, autorozvody asi nejsou duší pežoťáci, to je mi jedno, klidně bych kupoval origo součástky, ale ty ceny jsou úplně mimo mísu. Takže: kdo vyrábí pro Peugeot 406 charakterem odpovídající pružiny a tlumiče? NECHCI nic sportovního! A Kayaby si "strčte za klobouk" :), nebohé Mondeo je pro mě dostatečnou výstrahou...

20170513_162240.jpg

20170513_162309.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...