Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Další výchovná poradna předsedy


Pe.Tr

Recommended Posts

oddie: a budeš horší než ten osmiletej, což je pro synka(5ti letýho) rozhodně výchovný. Jak mu pak vysvětliš že se menší děti nebijou? neřikám nezasáhnout, to jo. rozthnout od sebe to jo. Ale pak se na czího fracka vykašlat. Nejsem tak starej, ale vždyt když mě bylo někde mezi pěti a šesti, lítali jsme venku sami, když jsem dostal držkovou, mamka mi pomohla mě omejt, případně doošetřit a pak přišel otec a zeptal se mě, ne proč jsme se porvali, ale jak se mohlo stát že jsem dostal.

A bylo. :roker

Je mi naprosto u prdele, jestli budu horší, v okamžiku, kdy někdo ohrožuje zdraví či dokonce život mého dítěte, udělám cokoliv, aby toho okamžitě nechal. Rádobymoralistické kecy a teoretická kázání si nechte pro někoho, kdo vám to žere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mladší spíše teoretizujou a nabízejí rady z televize:myslim

úplně jiná situace je v reálu, kdy vám mlátí děcko jiný fracek--to tam otec bude stát jak tvrdé Y ??? to bych vypadal před tím svým jak trotl :roker

upozornuju, že tady nejde o strkání, ale o nakládačku podloženou krví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se postavit za oddieho - udělal bych to samý, sice děti nemám ale mít dítě a někdo ho napadnul (neberu nějákou šťouchačku :) ), tak po první ráně bych ho tak proplesknul, že by si to příště rozmyslel... Z vlastní zkušenosti vím, že pokud je dítě s prominutím hajzlík, tak domluva a někdy ani psycholog absolutně nic neřeší ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Péťa - máme podobný pohled na věc. Pokud neteče krev a spor nejde nějak zřetelně \"přes mez\", nechám to na dětech (čtvrt roku chodím s Pavlíkem do Sokola místo babičky a když vidím, jak maminky a babičky nenechají děti pomalu ani uprdnout, je mi jich líto - co bude, až je nebudou mít za zadkem?)

V Pe.Trově případě o krev šlo, tam bych určitě mezi děcka vlítl a rozerval je, pak bych zavelel k ústupu a vyklidil pole s tím, že bych se pokusil zjistit čí ten raubíř je a následně třeba kontaktoval jeho rodiče (i když ... - a jsme u něčeho podobnýho jako já na Koko, jak mají řešit prohřešek syna o němž vědí jen z doslechu).

[upravil dne 28/6/2012 21:16 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mladší spíše teoretizujou a nabízejí rady z televize:myslim

A to že je mladší znamená že o tom nic neví? Může mít o dost mladšího bráchu, nebo se mezi dětmi může pohybovat. Opět se hraje na to že mladší nemůže mít zkušenosti. Ano kluky bych od sebe odrthl, ale na cizí dítě bych nesáhl... A myslím si že Peta to taky docela vystihl. Tak co kluka zmlátíte a on si tu zlost vybije druhý den, a to u toho vetšinou rodiče nejsou :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rodič 8letého-sundám pásek a ručně mu to vysvětlím

5letého-dám ho na karate

jinak dnešní děcka :blicismajlik ve škole si dovolí na učitele,rodiče na ně nemají čas a když něco provedou, tak maminka i tatínek jdou do školy sprdnout učitele ,,to náš mladej ne to oni\"

:bacha někdy i rodiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Carol.freedom = to su vsetko moralisticke hovadiny ... Sorry, presne takyto pristup pouziva náš i váš štát napríklad v rómskej otázke = netrestat, ale snazit sa ich vychovat ... vysledok ? Su ho plne noviny ...

Pokial chlapcovi iba dohovoris, tak co ? Chaln si povie, supr, prave sem tu nekoho zmlatil do krve, a dostal sem na to akurat X blbych otazek, preco, zaco naco, a ted muzu mlatit dalsi decko ... Vzdit co strati, akurat nejaky cas vypravenim ...

Ono kdyz sem byl malej, byl sem svedkem take bitky ... Jel sem ze spoluzakem domu, a kousek od jeho domu nas dobehol asi o 2 roky starsi chalan, s kterym mneli nejaky spor ze skoly, a zacal ho sacet, a mlatit pestami. Do krvy to ani zdaleka nebylo, ale v tom vysel jeho otec (meho kamarada) rozbehl se potom druhom chlapcovi, chytil ho, a pak si s nim pekne popovidal. Chalan dostal 3-4 krat facku pres hubu, a pak ho otec kamarada chytil, a nakazal mu aby ho par krat udrej presne, jak to delal on jemu. Kamarad mu naozaj par krat dal pesti, a chlapec pak s placem utekl ...

Jeho otec byl takovy, jo, a ted ty keci, ze si z neho decko mohlo dat priklad. Blbost, chalan teraz normalne zije, neni to ziadny bitkar, vychodil vysoku skolu, pracuje, ma frajerku, proste normalny clovek :) Nijak ho to nepoznacilo. Otec mu doma vysvetlil, ze to mu len vracal, a bolo to na obranu ...

Starsi chalan mnel od te doby respekt !!! A v skole nanho ani skaredo nepozrel, lebo sa bal dalsieho vyprasku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Respekt musej, ale pěstovat rodiče! A já nebudu šahat na cizí dítě to se mi akorát vymstí! Co se týče romů tak s tím souhlasím. U nich je to, ale i hodně dáno geneticky. Nejen výchovou. Pokud mám dítě vychovaný tak nikoho mlátit nebude. V první řadě je to chyba rodičů. Ať už jsou moc mírný a nebo moc přísný, ani jedno neni dobře.....pokud ti to přijde jako moralistická hovadina tak prosím. Pořád je to vizitka rodičů. Nebo nějakej psychickej problém.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Ale ked si nevedeli svoje decko vychovat teraz, a to uz ma 8 rokov, tak co vyriesi to, ze sa s nim zacnem ja rozpravat, alebo ho zaveziem rodicom ? Ocividne nic ...

Diete ja ocividne bitkar, ked o nom koluje tato povest, tak bych mu napraskal za jeho rodice ... Ne do krvy, ale proste tak, aby si to zapamatoval. A mozna bych nechal i svoje dite, nech si udre ... A mladik by dostal takovej par peknej vyhruzek, ze by se meho decka uz jakziv nechytil ...

Proste nikto nepopiera, ze je to chyba rodicov, ale proste tym, ze mu nieco dohovorim, na milion percent nic nevyriesim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každým dítěti se projeví výchova a přístup od rodičů. Ale pokud už je dítě\"zkažený\" rodičema, horko těžko ho někdo předělá na \"normální\" dítě...

Ještě nějákej ten rok zpátky jsem chodil do ZŠ a viděl jsem to u svých spolužáků - jakákoliv domluva, návštěva u psychologa a podobný \"praktiky\" nepomohly.

A troufám si říct, že je zcela naivní a mimo si myslet, že nějáká domluva něco u dnešních dětí změní, natož návštěva u psychologa, které se leda tak vysmějí a směle mlátí děcka dál ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...