Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tažné 308sw


kamevy

Recommended Posts

Prosím Vás o radu. Mám 308sw 2008 a dodělával jsem si tažné,namontovat nosníky nebyl žádný problém,ale ta elektronika pro 7-pin zásuvku katastrofa! Koupil jsem klasickou s procvakávacíma svorkama,ale jakmile připojím vozík,blinkry a brzd. světla se na zadku nerozsvítí. Prej je to řízený CAN-BUSem,koukal jsem na origo kabel a pod 3000.- to nejde. Nevíte někdo náhodou jak se to dá oblbnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemam,mam tam takovou bez tý černý krabičky,co se připíchne natvrdo na zadní světla auta,stálo to asi 250.- . Už je mi ale jasný že budu muset koupit tu dražší verzi,na kterou si mi posílal odkaz.Jenom mám dilema jestli koupit tu univerzální a nebo ten origo kabel přímo pro peugeoty,aby to pak fungovalo. Docela mě štve že pitomý připojení zásuvky bude stát skoro víc než samotný tažný a to mám bajonetovej systém....:(:(:( Zatracenej CAN-BUS. Je zajímavý že pro 307-čku to jde napojit úplně normáně přímo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic, já to zkusim risknout,koupim ten univerzální kabel pro CAN-BUS za 1300.-,zkusim to tam namontovat a uvidim. http://www.e-taznezarizeni.cz/uni_elektro_s_modulem_unikit2_7-pol~z2687.html

Kdyby měl někdo z vás podobnou zkušenost s montováním tažného jako já,byl bych rád za tipy jak na to.Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poistku si dal? treba dat tam kde su poistky pri vodicovi pod palubkou.

po dalsie nutne povolit na BSI, inak nejde napatie myslim... co aj hlavne kvoli absencii poistky z vyroby.

po dalsie... napajat priamo na svetla ako si to urobil na zaciatku mozes byt rad ze si si

to neodpalil... je tam ochrana proti pretazeniu a solo napajanie dava prave ten modul ktoy si si dokupil.

modul zaroven dava info ked vypadne nejaka ziarovka tak ta to informuje na palubaku, co u univerzal moduloch

neviem ci bude fungovat.

ak mas cuvacie senzory budu ti pistat pri zapojenom voziku a sucasnom cuvani co by sa u origo

nestalo. Ja som za verziu origo, uznavam ze je to drahe, ale tak uz to ucel paradne plni, tak som si priplatil.

je to lelegancia.

takhle to bastlit je katastrofa... za mna tvoj postup urcite ne :bojim

snad ti k tomu dali aj navod dufam. :myslim

tiez sa ti divim preco si dal stary typ zasuvky 7pol a nie rovno novy typ 13pol, ktory mozes redukovat na 7 pol redukciou za 150korun... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Děkuji za rady a tipy

,s napětím sem si poradil celkem jednoduše,vzal jsem ho ze zadní zásuvky a světla na vozíku už konečně svítí. Když couvám,tak mi senzory samozřejmě pípají,ale na palubce si je můžu manuálně vypnout takže žádný problém:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam SWcko. Tak nevim jesti to bude stejne.

Tazna jsem si nechaval montovat primo pri koupi v peugeotu cena kole 7tis. i s montazi. Mam zadni couvaci senzory. Vse ok. az na to ze pri zapojenem voziku a zarazene zpatecce mne to pipa. Pokazde musim vypnout v pocitaci. Dost neprijemne. Kdyz jse se na to ptal v servise jestli neni neco spatne tak my bylo receno ze je vse v poradku. A jina moznost neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Dobrý den, před měsícem jsem se stal majitele 308 SW 1,6 HDi 80 kW r.v. 2009 a rád bych pořídil tažné zařízení. Mám, ale několik dotazů a dofám, že tady získám nějakou pomoc. Na předchzí vůz konkurenční francouzské značky jsem si tažné montoval sám a vše bez problémů, ale zde zatím váhám a tak mám pár otázek:

1. je nutné před montáží demontovat nárazník a výztuhu (předpokládám, že místo výztuhy nárazníku se montuje tažné)?

2. jak poznám přípravu na tažné v autě (mám dojem, že to tam je) vlevo vzadu v kufru za mřížkou je nějaká koncovka a při testu počítače je hláška Rozvodná jednotka pro přívěs BSR (je hvězdička a BSR) bohužel jsem se technika nezeptal, zapoměl jsem.

3. jakou doporučujete elektroinstalaci pro tažný, jestli mám dát 1500 za neorigo či 3000 za origo s koncovkama a namontovat si to sám, tak se přikláním k vlastní montáži (cena montáže je asi 1500 - 2000 Kč).

4. dostanu k tažnému návod i na tu elektroinstalaci, když jsem montoval předchozí, tak to tam bylo

5. a nakonec je třeba nějaká aktivace v řídící jednotce nebo ne

Zatím mě nic dalšího nenapadá, snad jen nějaký ověřený prodejce. Zatím jsem našel v Havlíčkově Brodě a cena tažného s origo elektrikou 5500 Kč

Předem Všem děkuji za pomoc.

Mirek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svetla + naraznik musi ist dole.

konzola ktora za naraznikom uz od vyroby je, tam ostava...

tazne bude pod tym.

pouzit uni bsi can modul na svetla a zasuvku.

origo mozes pouzit pokial mas kabelaz v kufri prepdripravenu, v tom pripade nutno povolit cez diag.

pokial kabelaz nemas, je potrebne pouzit uni can bsi instalaciu a v diag sa nic robit nemusi...

[upravil dne 19/5/13 22:02 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na p308 ist musi... predpokladam ze aj na p308sw.

na p407sw ide tiez...

a daj pozor, mal by si mat bajonet, teraz neviem kde ma spz p308sw.

ak na narazniku, tak gula bude prekryvat spz, co znamena ze gula musi byt demontovana, cize pouzit bajonet,

alebo ked das napavno, tiez budes musiet odnat gulu...

u 308 to tak je, kedze spz je v narazniku.

[upravil dne 19/5/13 22:16 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...