Jump to content

vztah těsnění pod hlavou a startování??

Guest Jirka 1985
 Share

Recommended Posts

Guest Jirka 1985

špatné těsnění pod hlavou Peugeota 406 old = problémy se startováním? Díky

[upravil dne 27/6/12 23:41 od Jirka 1985]

najlepsie zmerat tlaky, ak prefukuje pod tesnenim je mozne,ze nie su dobre kompresne pomery, tym padom auto tazsie startuje, ale nemusi to robit hlava,mozu to byt zhavice,cerpadlo vstreky a pod... ak sa tomu moc nerozumies radsej to daj orpavit mechanikovi,kym neni velky pruser....

měl jsem taky fouknutý těsnění pod hlavou, tlakovala se mi nádobka. Po sundání hlavy a poslání na tlakovou zkoušku a srovnání zjistili že byl ohlej jeden ventil.

Občas se stalo, že mi mazlik chytil na 3 válce a pak se po chvilce přidal čtvrtý. Přisuzoval jsem to žhavicím ale ten jeden válec netěsnil tak jak měl, takže tam nedošlo k tak velkému tlaku aby se nafta sama vznítila.

Takže tak ;)

Guest Jirka 1985

tam je právě prů.er v tom,že se mi z chladiče rychle ztrácí voda,každý 4-5 dní dolévám až 1,5 l vody a hlavně mě příjde,že ta voda maže olejem...Lepší už je snad hodit to ze skály nebo to rozprodat na díly...:bojim

Taky jsem u jednoho firemního auta musel cca půl roku jezdit s prasklou hlavou (firma neměla peníze na servis a dokud auto nekleklo, tak muselo jezdit), ale nikdy jsem kvůli tomu neměl problém se startováním. Každopádně u svého auta bych takovou závadu řešil co nejdříve, dolívat denně litr vody je fakt dost (je otázka, zda se to v Tvém případě fakt nevyplatí zrušit - slušnej 1,9 TD motor se shání blbě, samostatná hlava taky ....+ tlaková zkouška + výměna.....)