Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P-807 Fotonávod na demontáž hlavného ventilátora kúrenia/klimatizácie


marko306

Recommended Posts

Pridal som znovu obrázky. Sú v takom istom poradí ako je písaný návod. Dnes som si premazal ložisko hlavného ventilátora kabíny (pískal mi) tak som to trošku pofotil ako som sa k nemu dostal. Čerpal som trochu aj z návodu na eurovane Najskôr som odpojil pre istotu baterku, lebo som okolo ventilátora odpájal dosť konektorov (počet konektorov a tlačidiel sa môže líšiť od výbavy, roku výroby alebo motorizácie). Potom som vycvakal dve okrasné lišty na palubovke. wp000139s.jpg Vycvakol som bok palubovky kde je aj tlačidlo alarmu z ktorého som odpojil neskôr konektor. wp000140u.jpg Ďalej tri štuple spodného krytu wp000141s.jpg Štyri torxy. Tri vrchné boli schované pod lištou wp000142r.jpg Ďalší torx je z boku palubovky (žltá šípka) a ešte nám to drží šrób na desinu kľúč (červená šípka) wp000143c.jpg Potom pekne iba povytiahneme celý kus palubovky, poodpájame konektory tlačidla ESPéčka, regulátora nastavenia výšky svetiel a vycvakneme zásuvku diagnostiky ak ju máme v šuflíku pod volantom. wp000144.jpg Vypáčime potrubie kúrenia od bočného ventilátoru a stredových výduchov, konektory od pedálov a pár ďalších konektorov v okolí ventilátoru aby nám nezavadzali pri jeho vyťahovaní. wp000145t.jpg Povolíme dva šróby (žlté šípky) na kľúč 5,5 a potom ventilátor iba vycvakneme z dvoch držiakov ktoré sú za trubkou (červené šípky) wp000146.jpg Vymontovaný ventilátor som zabudol odfotiť. Motor ventilátoru je iba osadený v tom umelom púzdre a je zasadený nasilu medzi také tri gumičky ktoré sú v tom púzdre, tak treba iba trošku viac sily na jeho vytiahnutie. Sú tam dve ložiská. K jednému sa dá pekne dostať a k tomu druhému iba po stiahnutí vrtule,ale premazal som ho aspoň naslepo cez hadičku, tak hádam som sa trafil. Dúfam, že to tu niekomu trošku pomôže. Adminov poprosím o presunutie do sekcie udelej si sám. [upravil dne 27/6/12 09:19 od marko306] [upravil dne 9/7/12 12:51 od marko306]

post-15782-0-85306900-1459445710_thumb.j

post-15782-0-54826900-1459445737_thumb.j

post-15782-0-59026800-1459445755_thumb.j

post-15782-0-68901900-1459445762_thumb.j

post-15782-0-37491500-1459445773_thumb.j

post-15782-0-28168900-1459445787_thumb.j

post-15782-0-57564500-1459445797_thumb.j

post-15782-0-57048900-1459445808_thumb.j

Upraveno uživatelem marko306
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 4 týdny později...

Tak problém viriešený. Pustil so sa do toho podla foto navodu od marka a prepracoval sa k ventilatoru. Skušam premerat štava ide ale motor netočí tak nič musí von a len potom som ostal udivený že aký sajrajt a bordel tam bol celý motor zas... od takeho mazlaveho saj.... vsetko naokolo zoxidovane a v celom sacom potrubý smerom od pel.filtra mastný povlak najskor asi od tych hovadín čim sa dezinfikuje klimatizacia plu nejaký ten jemný prach co bud nezachyti pel, filter pripadne ak je uz zaneseny tak musi niegde pomimo tahat falosny vzduch. Celý motor oplachnuty poumyvany premazane loziska vsetko skompletovane a uz to fachci. Asi tak hodka prace ale odlahlo mi bo som pocital s najhorsím. Na zaver moja rada pravidelne menit pel filter a klimu dezinfikovat ked tak ozonom a nestriekat tam ziaden sajrajt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zdravím,

potřeboval bych poradit.

Měl jsem problémy s ovládáním motorku topení, kdy nereagoval zároveň s otočením ovladače rychlosti.Občas v některé poloze to přestalo jít a stačilo otočit ovladač o kousek a hned to běželo.

A teď mi přestal jít motorek uplně.

Neslyším ani pomocné motorky.

Může být problém v ovládání či pojistky(zběžně jsem je zkouknul a vypadají dobře-hlavně mám jen belgický návod k autu,tak nevím kde jaká pojistka je)?

A nebo je závada v motorku?

Díky za Vaše postřehy či rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz naj lepsie spravis ak si najdes ventilator a zistis ci ti tam ide stava a hned vies kde sa pohnut a co riesit ja som mal ten podobny problem s hlavnym ventilatorom kurenia raz isiel a potom nie tak som nevedel co sa deje az do chvile kym som si nepremeral privody pri ventilatore a zisti ze by mal ist lebo tam bola stava takze som rozobral cely ventilator a zistil ze bol zahnuseny dajakym maglajzom. Cele som to precistil premazal a fchci jak o zivot. Prezmenu mi to teraz to iste spravili pomocne ventilatory v stlpikoch no ale teraz v takejto zime sa mi to moc robit nechce tak asi pockam na lepsie pocasie popripade skusi u niekoho v garazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Dnes som si premazal ložisko hlavného ventilátora kabíny (pískal mi) tak som to trošku pofotil ako som sa k nemu dostal. Čerpal som trochu aj z návodu na eurovane

Vymontovaný ventilátor som zabudol odfotiť. Motor ventilátoru je iba osadený v tom umelom púzdre a je zasadený nasilu medzi také tri gumičky ktoré sú v tom púzdre, tak treba iba trošku viac sily na jeho vytiahnutie. Sú tam dve ložiská. K jednému sa dá pekne dostať a k tomu druhému iba po stiahnutí vrtule,ale premazal som ho aspoň naslepo cez hadičku, tak hádam som sa trafil.

Dúfam, že to tu niekomu trošku pomôže.

Adminov poprosím o presunutie do sekcie udelej si sám.

Pomohlo to nastriekanie WD40 iba tak naslepo?Prave som ventilator demontoval,lebo zacal cvrlikat a nechcem ho davat spat,ked to nepomoze a aj tak budem musiet zhanat novy a opat to demontovat.Striekol som cez trubicku WD40 smerom k oske pod vrtulou,ale vela tam toho vidiet nie je.

[upravil dne 23/8/14 15:58 od xpetrix]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...