Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s bočnými elektrickými dverami


paloSA

Recommended Posts

Zdravím všetkých. Pred cca. mesiacom som kúpil C8 a občas sa mi vyskytuje taký problém, že na bočných elektrických dverách nefunguje elektronika - dajú sa otvoriť len manuálne. Po čase to za čne znova fungovať a tak dookola. Vie mi niekto poradiť, čo by mohlo pomôcť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked stlacim tlacidlo (vnutri, alebo dialkove), zamok ich odomkne, dvere odskocia, ale motor nezopne a nepotiahne ich dozadu. Samotny motor ide, ked som mu dal priamo napatie. kabel tak isto prepisknuty.

Tak teď jsem to nějak nepochopil. Když motor za ty dveře nezatáhne, tak přece sami neodskočí jen tím, že se to odemkne. Zámky se odemknout a dveře se ani nehnou. Teprve potom co za ně zatáhne motor tak se dají do pohybu a ten je u mě plynulý. Nikoliv odskočení a následné otvírání.

Když Ti to dělají jen levé, nedělá Ti to čidlo víčka otevření nádrže? Jednou jsem zkoušel otevřít dveře, když bylo otevřené víčko nádrže (ta dvířka, ne to vnitřní) a dveře se jen kousek pohnuly a pak se zastavily. Když jsem to ale zkoušel asi po roce znovu, tak se daly do pohybu a kdybych je nechytil tak mi to víčko asi urazily. Tak třeba by to tím mohlo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako vraví Bigbadjohn, keď dvere odskočia a ďalej sa nehnú s najväčšou pravdepodobnosťou to bude tiahlo od dvierok nádrže Kedˇotvoríš dvierka nádže, tak na jeho lavej strane pri pánte sú dva torxy, odšrobuj, povytiahni celé dvierka a zbadáš lanko,/to je spojené s takou zarážkou(háčikom), ktorá je vo dverách /ktoré zabraňuje otvoreniu posuvných dverí pri otvorených dvierkach nádrže Asi len premazať Pozor neotvárať dvere silou, poškriabeš dvere tým háčikom, síce je to na hrane dverí ale prečo to ničiť, že??;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked stlacim tlacidlo (vnutri, alebo dialkove), zamok ich odomkne, dvere odskocia, ale motor nezopne a nepotiahne ich dozadu. Samotny motor ide, ked som mu dal priamo napatie. kabel tak isto prepisknuty.

Tak teď jsem to nějak nepochopil. Když motor za ty dveře nezatáhne, tak přece sami neodskočí jen tím, že se to odemkne. Zámky se odemknout a dveře se ani nehnou. Teprve potom co za ně zatáhne motor tak se dají do pohybu a ten je u mě plynulý. Nikoliv odskočení a následné otvírání.

Když Ti to dělají jen levé, nedělá Ti to čidlo víčka otevření nádrže? Jednou jsem zkoušel otevřít dveře, když bylo otevřené víčko nádrže (ta dvířka, ne to vnitřní) a dveře se jen kousek pohnuly a pak se zastavily. Když jsem to ale zkoušel asi po roce znovu, tak se daly do pohybu a kdybych je nechytil tak mi to víčko asi urazily. Tak třeba by to tím mohlo být.

Mne to pise aj manual,ze pri otvorenych dvierkach nadrze sa lave zadne dvere neotvoria.Skusal som to a ako pises,zacnu sa otvarat,ale hned sa zastavia pri otvorenych dvierkach nadrze.

[upravil dne 29/6/12 10:00 od xpetrix]

[upravil dne 30/6/12 22:46 od xpetrix]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak , je tam zarážka na táhlo od víčka.(nechápu. proč se to neblokuje rovnou elektricky)

EDIT: není to od víčka, ale od dvířek (jsem se blbě vyjádřil):mad:

post-35023-14109625300876_thumb.jpg

paloSA: zkus to trochu víc popsat - jestli se to týká obou dveří, při zmačknutí pípne apod.

[upravil dne 2/7/12 09:17 od jarmyl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, bol som to pozriet. To lanko, ktore blokuje dvere pri otvorenej nadrzi chodi spravne. Ked som nadrz otvoril, dvere zaseklo a ten hacik bol vystupeny. Ked som ale dvere chcel otvorit elktricky, po stlaceni tlacidla sa dvere otovrili, odskocili jednotka piskla a dvere zostali stat. to vsetko pri zatvorenych dvierkach nadrze.

Nevie niekto, nie je pri motory nejaka el.-mag. spojka, ktora by mohla byt nefunkcna? Jednotka by na otackomery videla, ze motor dvere netaha a preto by ani nepustila stavu do motora??? ked som mal otvoreny motor, videl som tam kolo so snimacom otacok (moj predpoklad). Ci tam nahodou nie je nejaka spojka, ktora by zabezpecovala odpojenie motora pri mechanickom otvarani, aby neprislo k ejho poskodeniu.

A teď bábo raď prosím...

Vopred diky, Juraj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...