Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prosim o pomoc 407 ABS/ESP


Adko1

Recommended Posts

Cawte... prosim pomozte mi niekto uz som zufali... mam 407 1,6 HDi a asi pred troma mesiacmi mi zacalo svietit AbS/ESP... samozrejme som to zobral na diagnostiku a vymenili mi snimace abs na kolesach a zrazu vyskocily chyby ABS/ESP system faulty,Depolution system faulty, Braking system faulty, na palubovke svieti STOP, nejde tachometer a cely trip komputer...na diagnostike nekomunikuje pocitac abs/esp... auto som zobral do znackoveho servisu peugeot, tam mi to premerali a povedaly ze je zly hydraulicky blok ABS/ESP... dnes som ho vymenil a chyba nezmizla ani po vymazani zavad v servise... znova nekomunikuje... :fnuk prosim poradte :nevim

[upravil dne 25/6/12 14:36 od Adko1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto závady hlásí BSI:

F4C3 - závada: hladina brzdové kapaliny (inkoherentní signál, nebo příliš nízká úroveň)

F01C - závada: nedochází ke komunikaci s ŘJ systámu ABS nebo ESP

7150 - závada: informace o rychlosti vozidla

Tyto hlásí ŘJ motoru:

P0422 - nedokončená regenerace. Požadavek na reg. příliš častý.

P0500 - Signál rychlosti vozidla: obdržená hodnota není správná

U0121 - Komunikace v síti CAN: nepřítomnost komunikace s počítačem ABS

U0122 - \" \" Absence komunikace s poč. ESP

Ještě mě napadlo, dali ti tam stejnou jednotku ESP jako jsi měl původní? Jsou pro sedan a SW dva druhy. Pro starší do DAM 11101 je to TRW Lucas a pro novější od DAM 11074 Bosch 8.1. Je ale málo pravděpodobné že by pro obě jednotky byly stejné konektory, takže tato možnost asi ne. Kontroloval jsi pojistky?

[upravil dne 26/6/12 20:26 od HonzaZ]

[upravil dne 26/6/12 20:29 od HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V akom servise ti nenili ABS blok? A odkiaľ/od koko si ho kupoval? Je to nový diel? Ten kto vykonal výmenu, pokiaľ to je servis (značkový/neznačkový) by mal dovieť opravu do konca aby auto nevykazovalo ďalšie závady a aj musí poskytnúť záruku ako na diel tak aj na opravu. Určite by som to nezveril len tak hocikomu. Navyše blok ABS sa musí prihlásiť do systému vozidla cez diagnostiku a tú bežné garážové servisy nemajú (myslím v zmysle, že sú schopné vykonať prihlásenie bloku ABS). Asi bolo rozumnejšie celú výmenu prenechať na značkový servis, ak máš auto nad 4 roky majú 20% zľavu na diely a 10%prácu, nad 7 rokov je zľava 30%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Ahojte mám rovnaký problém presne ako popisuje Adko1. Chyba U0122 (ABS ESP rizeni stability vozidla chyba komunikace) + neni komunikace s BSI. Iná chyba v diag nie je.

Takisto palubovka vypisuje vsetky chyby / predpokladam ze to je tym ABS. Skúšal som kukať kábel od ESP modulu vyzerá byť ok.

Ešte doplním že problém nastal tiež jeden večer po práci - všetko dovtedy fungovalo (nič som nemenil) - pichol som kľuč do zapalovania otočil a už vtedy pred naštartovaním vyhodilu chybu Airgbag system faulty čiže mi to príde ako keby po otočení kľúča nastal nejaký skrat v ESP module - RJ zblbla a prestala komunikovať s palubným počítačom kvôli nefunčnému ESP modulu

Upraveno uživatelem winsor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

čaute, mám presne ten istý problém, chybová hláška v motorovej jednotke P0500 - signál rýchlosti jízdy,

                                                                                                                              bsi: F4C3 - hladina brzdovej kvapaliny a 

                                                                                                                                     F01C - komunikácia s ABS

 

Prosím o rady, názory, návrhy, prípadne či sa to niekomu podarilo vyriešiť z Vás hore uvedených, veľmi pekne ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...