Jump to content

Nestartuje


camillo_cz
 Share

Recommended Posts

Tak nevím, zda to nemá být v sekci servis.

Mám takovou věc, třeba mi poradíte. Mám starýho Partnera, od nového z roku 97. Auto jezdilo s čím dál většími opravami do loňského podzimu, kdy přestalo dobíjet a koupil jsem nové Berlingo I. Nedobíjelo, slabě svítila kontrolka baterie na palubce, ale měl jsem to u autoelektrikáře, který naznal, že je to na výměnu altíku. Co bylo dál: auto jsem odstavil doma na dvoře, SPZ dal do depozitu a staral se o jiné věci. Včera přijdu k autu s nabitou baterií 72Ah, dávám fousy na baterku a bylo divné, že vůbec nezajiskřila při napojování. Připijím, vlezu do auta, první poloha klíčku OK, druhá taky akorát slabě svítila baterka na palubce jako loni a na třetí otočení to jen cvakne, vše zhasne a nic... tak jsem zkusil jinou baterku (pouze 44Ah) a to samé. Tak nevím, odešel altík nebo třeba startér? Je to 1.8D, ojedinělý motor v Patnerech, ale žádný bastl, 43kW, motor z 205tky, to nemůže být nic složitýho:-)

Link to comment
Share on other sites

Auto bolo odstavené tri štvrte roka a počítam že bez baterky. Kontakty káblov ktoré sa pripájajú na baterku budú zrejme z vnútra skorodované a to robí veľký prechodový odpor. Kontrolky berú malý prúd tak ich ešte uživí ale na veľký prúd štartéra už nestačí.

Pod skorodovaným ukostrením som myslel kontakty a káble medzi - pólom batérie, karosériou a motorom. Medzi týmito bodmi je hrubý kábel ktorý má na koncoch očká a tam môže byť korózia. Treba ich len skontrolovať a prípadne prečistiť.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...