Jump to content

Nestartuje

camillo_cz
 Share

Recommended Posts

Tak nevím, zda to nemá být v sekci servis.

Mám takovou věc, třeba mi poradíte. Mám starýho Partnera, od nového z roku 97. Auto jezdilo s čím dál většími opravami do loňského podzimu, kdy přestalo dobíjet a koupil jsem nové Berlingo I. Nedobíjelo, slabě svítila kontrolka baterie na palubce, ale měl jsem to u autoelektrikáře, který naznal, že je to na výměnu altíku. Co bylo dál: auto jsem odstavil doma na dvoře, SPZ dal do depozitu a staral se o jiné věci. Včera přijdu k autu s nabitou baterií 72Ah, dávám fousy na baterku a bylo divné, že vůbec nezajiskřila při napojování. Připijím, vlezu do auta, první poloha klíčku OK, druhá taky akorát slabě svítila baterka na palubce jako loni a na třetí otočení to jen cvakne, vše zhasne a nic... tak jsem zkusil jinou baterku (pouze 44Ah) a to samé. Tak nevím, odešel altík nebo třeba startér? Je to 1.8D, ojedinělý motor v Patnerech, ale žádný bastl, 43kW, motor z 205tky, to nemůže být nic složitýho:-)

Auto bolo odstavené tri štvrte roka a počítam že bez baterky. Kontakty káblov ktoré sa pripájajú na baterku budú zrejme z vnútra skorodované a to robí veľký prechodový odpor. Kontrolky berú malý prúd tak ich ešte uživí ale na veľký prúd štartéra už nestačí.

Pod skorodovaným ukostrením som myslel kontakty a káble medzi - pólom batérie, karosériou a motorom. Medzi týmito bodmi je hrubý kábel ktorý má na koncoch očká a tam môže byť korózia. Treba ich len skontrolovať a prípadne prečistiť.