Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

výměna oleje


trsoliny

Recommended Posts

Zítra chci měnit motorový olej.Jen se chci zeptat jestli je výpušták na imbus nebo klíč a jestli je to volně přístupný nebo je třeba sundat nějaký kryt a jak.Popřípadě nějaký váš postup výměny,protože mě děsí jak je to nízký a díru nebo rampu nemám.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý ale asi je to na normální klíč kryt motoru by vadit neměl hlavně nezapomeň vyměnit i olejový filtr.Samozřejmě je i lepší když je motor zahřátý. Jinak si zvedám auto heverem na obou stranách mám dva. Bez toho se leze pod auto blbě.:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na starem modelu je tam snad dokonce kombosroub :) uvnitr je velkej imbus (jakoze celkem hodne velkej) a zvenci +-21 orech, jak uz nekdo psal :) proc to tak je nevim, ale ja to tak na 2.0i 16V mel.

edit: ikdyz jak tak o tom premejslim, mozna byl o neco vetsi :) zkus a uvidis, da se tam na ty vane celkem v pohode nahmatat. Primo muzu rict, ze nelze minout.

[upravil dne 24.6.2012 23:37 od švejk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ACI mají v nabídce oba šrouby co jsou popsané, takže dnes tam může být cokoli... Jak píše ozzy56, dávám auo z mírného kopce do roviny, vlezu se tam a stačí mi dvě podpěry...

Jen bacha aby to neujelo, nespadlo... Teď se to tady stalo chlapovi:(...

[upravil dne 25/6/12 08:58 od rootsky]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na starem modelu je tam snad dokonce kombosroub :) uvnitr je velkej imbus (jakoze celkem hodne velkej) a zvenci +-21 orech, jak uz nekdo psal :) proc to tak je nevim, ale ja to tak na 2.0i 16V mel.

edit: ikdyz jak tak o tom premejslim, mozna byl o neco vetsi :) zkus a uvidis, da se tam na ty vane celkem v pohode nahmatat. Primo muzu rict, ze nelze minout.

[upravil dne 24.6.2012 23:37 od švejk]

to já když chtěl měnit olej u mé 2.0 16V tak tam byl šistě jenom na klíč 21 kterej sem zrovna zaboha nemohl nikde najít :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...