Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Volant pootočený doprava


davidse

Recommended Posts

jak jsem již psal dříve v zimě jsem vletěl do díry a nato mi zustal volant pootočený při rovné jízdě doprava a byl jsem už na dvou geometriích v peugeotu auto tichý a před týdnem auto chodura a i když jsem to říkal obou technikům co geometrii dělali po obou mi zůstal volant mírně doprava při rovné jízdě, nápravu mi prohlíželi jak technici z peugeotu tak i technik co jsem vyhledal a vše je ok prosím poraď te co mám dělat

[upravil dne 23/6/12 11:47 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí se pořádně udělat geometrie. Nejdříve srovnat volant a pak teprvě dělat geo. Přesadit nejde a jestli máš ještě ESP, tak by jsi mohl mít problém. Jedině jestli nemáš ještě poškozené rameno, pak by asi byl problém s geometrií.

to rameno není poškozené a esp mám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže trvej na správném nastavení. Když jsem si naposled nechával dělat geometrii, tak se auto vracelo třikrát na zvedák, než to bylo OK. Vždy jsem to projel a znova to nastavoval, ale výsledek krásně rovně volant při přímé jízdě. Když máš nakřivo volant u ESP, tak ti může vyhazovat chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže trvej na správném nastavení. Když jsem si naposled nechával dělat geometrii, tak se auto vracelo třikrát na zvedák, než to bylo OK. Vždy jsem to projel a znova to nastavoval, ale výsledek krásně rovně volant při přímé jízdě. Když máš nakřivo volant u ESP, tak ti může vyhazovat chyby.

to mi naštěstí nedělá esp funguje jak má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná měl na mysli tohle: http://www.edb.cz/firma-300884-auto-return-service-jachymov

Nevím kde všude mají pobočky a auto bych k nim na opravu nedal.

Ještě dotaz:

Táhne Ti řízení (tedy zatáčí auto samovolě) když pustíš volant?

[upravil dne 24/6/12 12:08 od FrantaCV]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná měl na mysli tohle: http://www.edb.cz/firma-300884-auto-return-service-jachymov

Nevím kde všude mají pobočky a auto bych k nim na opravu nedal.

Ještě dotaz:

Táhne Ti řízení (tedy zatáčí auto samovolě) když pustíš volant?

[upravil dne 24/6/12 12:08 od FrantaCV]

pokud nenajedu na nějakou nerovnost tak ne pokud je pootočený doprava a jedu po rovině a nejsou nějaké hrboly atd tak jede rovně geometrie je ok pneu je sjeté stejně tak to stačí jenom volant dát do roviny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest mischko11
Musí se pořádně udělat geometrie. Nejdříve srovnat volant a pak teprvě dělat geo. Přesadit nejde a jestli máš ještě ESP, tak by jsi mohl mít problém. Jedině jestli nemáš ještě poškozené rameno, pak by asi byl problém s geometrií.

ako si myslel ze nejdrive srovnat volant a pak robit geo ?

pytam sa lebo ked mi robili prvykrat geo tak na doklade s meranim bolo napisane ze volant nebyl pred serizenim ve vodorovne polohe vyzaduje serizeni zbihavosti a nasledne pod tym je veta uz v zelenom volant je vo vodorovnej polohe momentalne, a este otazka esp zasahuje aj vtedy ked nebilka kontrolka na palubovke ? ci

ako to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miluju tyhle zkratky ABS, ASR, ESP ESR, DTC, EDS atd. atd. obzvlášť když pro jednu funkci existuje víc různých označení.

Obecný popis pro zájemce lze nalézt tady: http://audiklub.cz/techwiki/asr

Platí ale jedna zásada - Systémy ABS (systém proti zablokování kol při prudkém brzdění), ASR (systém proti prokluzu kol např. na sněhu) a ESP (systém pro zvýšení stability vozidla v extrémních situacích) jsou na sobě přímo závislé - nefunguje-li jeden, nejde žádný. V základním stavu jsou všechny aktivní. Kontrolky ASR (ESP) signalizují stav, kdy systém zatreagoval na aktuální situaci.

Je taky dobré si uvědomit, že pokud vypnu např. funkci ASR - VYPNUL JSEM VŠECHNO.

To mischko11: Dělat geometrii při vychýleném volantu může jenom debil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi to tak není nezajistí volant a jenom udělají geometrii u chodury to měl ten technik za 45 minut hotové

říkal jsem to tomu technikovi od chodury že mám volant mírně doprava při rovné jízdě a on nato že ten volant opraví nevím vzal jsem si dovču abych mohl udělat tu geometrii a je to v prdýlce

[upravil dne 25/6/12 21:48 od davidse]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a tento problém jsem četl že mají i u fordu tam měli taky problémy jako já ale jeden šel ke známemu na geometrii a ten ji dělal 2 hodiny a co psal majtel toho fordu tak si hrál s volantem asi 45 minut a geometrie asi za 75 minut a měl to už ok akorát zaplatil 1600 kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...