Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.8HDI


rckain

Recommended Posts

Zdravim minuly tyden mi zustal Boxer v nemecku. Ridic rikal, ze auto nastartuje a po ujeti par metru hned chcipne. Pak lze znovu nastartovat az po cca dvou minutach. Vydal sem se za nim osobakem s vlekem. Kdyz sme prelozili naklad a nabral sem ho tak auto delalo porad to same. To bylo druhy den. Pro dodavku sme se vratili v patek- po trech dnech s platakem. Ja ji zkousel startovat ale vzdy po par minutach behu na volnobeh chcipla. Tak sem ji znovu nastartoval ze se s ni zkusim aspon otocit. Nez sem se s ni vymotal tak ani jednou nechcipla. Tak sem se s ni zkusil normalne rozjet a ona jela. Po ceste domu asi 500km mi chcipla asi 8x. Ale vzdy sla po par minutach natocit. Kolega s ni byl ted v peugeotu a rekli mu ze je v naprostem poradku. Ze ani v pc nic nevidi, coz me dost zarazi, protoze to auto preci vzdycky chcipnul pocitac ne? Bojim se ted aby zas nekde nezustala v zahranici. Nevite nekdo kde by mohl byt zakopanj pes? A jeste dotaz: kde najdu plovak? Ukazuje to same blbosti tak bych ho chtel zkusit vycistit. Diky ps mam rok 2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to FIat vstrikovani.Takze v Pezotu to moc nepichnou a tahaji te za nos......

Pokud je to vstrikovani SOFIM tak vymenit kabely ke vstrikum i s konektorama a pozlacenyma pinama.

Pak se podivat na cerpadlo RAIL jestli netece (staci slabe) nafta kolem domku pistku.

Dalsi moznost je cerpadlo v nadrzi je obalene bordelem a parafinem.

Je asi musis trocha poucit v Pezotu.Kopyta.:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty konektory kabelů ke vstřikům mohou blbnout, ale to by vypadl třeba jen jeden vstřik a jelo by to na tři válce. Ono je otázka jakým způsobem to chcípá, jestli naráz a rychle, tak bych to viděl v nějakém ventilu nebo ve vysokotl. systému přívodu paliva v railu. Ale může to být dalších deset jiných věcí.

Zkus si sám projít veškeré dostupné konektory, jestli nejsou styčné plochy nějak podezřele zatmavené. V autorizovaném servisu ti to nikdo prohlížet nebude, tam na to serou a přitom by to měla být prvotní věc.

Pokud to dělá dlouho, tak unikající nafta by to být neměla, to by to už v motorovém prostoru bylo cítit a musel by si všimnout i nějaké loužičky pod autem. Jinak samozřejmě první otázka, co se tě kdo zeptá jestli máš vyměněný palivový filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného mi dělalo relátko od imobilizeru. Sice to bylo na VW, ale klidně by se to mohlo dít i u Ťukáta (relátko mělo přerušený tišťák a občas si samovolně odpojilo přívod nafty - auto chcíplo, pak zas chytlo a frčelo dál. Na dia nic nezjistili, páč když se relátko rozhodlo zlobit, tak bylo prostě celý auto bez proudu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zasranej drv ventil pylinama z vyběhlího čerpadla vysokotlakýho a kdyby to napíchly tak to 100% napíše kontrola rozvodu tlaku paliva příliš vysoký tlak a nebo to napíše to samé ale na konci nízký tlak a to by propouštěl vstřik do spátečky ale moc se to nestává naprosto většinou to dělá ten drv ventil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj tak nakonec to byla asi spatna nafta. Kupoval sem od kamose. Mechanik pry jen vycistil sitko v cerpadle nadrze a zhaslo to. Minuly tyden jsem dodavku pujcil a kdyz mi ji vracel tak vstrik zas sviti. Demontoval sem tedy zas cerpadlo a totalne ucpany sitko na nem zespoda. K memu uzasu jsem zjistil ze nejde sundat tak sem ho tak nejak kompresorem foukal z venku az se mi ho podarilo ocistit. Auto jelo perfektne ale vstrik nezhasl. Po dvou dnech sem zas cerpadlo vyndal a zas ucpane. Chtelo by to asi vycistit nadrz. Chci se zeptat je to problem ji sundat? A na co si dat pozor? Co vse se musi odsroubovat? Diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...