Jump to content

Rezonancia pri otáčkach, bez zaradeného kvaltu ticho


Ivkopivko12tka
 Share

Recommended Posts

ahoj

nejde v podstate o závadu, ale svojim spôsobom mi zvedavosť nedá sa nespýtať.

306 GTi-6, nový katalyzátor a stredový diel výfuku

Auto mám cca 500km, nemám teda odsledované, ako sa to správalo predtým, ale všimol som si nasledujúcu vec.

Pri istých otáčkach, veľmi úzko, medzi 3050 a 3150 povedzme je počuť ,,z pod auta\" zvuk pripomínajúci zvuk výfuku akcelerujúceho superšportu. Najbližššie slovo je možno akási rezonancia, niečo podobné tomu. Tento zvuk vychádza zpod auta, nemal som inú možnosť ako to odsledovať len s otvoreným oknom na jedničke či dvojke počúvajúc, že sa šíri snáď presne zo stredu auta, možno pár 10cm dopredu, zhruba v oblasti katalyzátora.

Zvláštnosťi :

ak držím auto v otáčkach a ďalej neakcelerujem, je ticho, hluk sa ozve až pri zošliapnutí plynu a o 100ot zmizne a pokračuje ako predtým

Toto sa deje len v prípade, že je zaradená rýchlosť, teda auto sa hýbe, zrýchluje. Ak vyradím rýchlosť, zvuk je normálny, so spojkou aj bez spojky, keď nie je zaradený kvalt - nič.

Test

stojím na mieste, neutrál v otáčkach - nič. Zaradím rýchlosť, spojka je zošliapnutá v otáčkach - nič, zatiahnem ručnú brzdu, dám motor do otáčok a pridám vtedy, keď zľahka začne zaberať spojka - zvuk rezonancie.

Pri brzdení motorom je hluk tiež zrejmý. Motor v 3500 otáčkach, pustím plnový pedál, všetko tak ako má byť a v rozmedzí 3200 - 3000 je zvuk oveľa ,,športovejší\" a potom zase normál.

Dúfam, že nie je niečo s prevodovkou :(

Keby bolo, prejavoval by sa nejaký hluk počas celého spektra otáčok, alebo sa mýlim?

Spojka ... keď jej je jedno či je alebo nie je kvalt, asi tiež nie a aj keby, bolo by to čut tak isto nezávisle od otáčok

Je možné, že je niečo v oblasti katu uvolnené? Z nezvyku na nízky podvozok som včera trošičku ,,škrkol\" najnižššie položenú časť vozidla a to je asi katalyzátor, nič vážne skutočne zjemna ... že by som sa skúsil pohrať s výfukovým potrubím a niečo dotiahnuť, napasovať, omotať ..... ?

Chcem sa dozvedieť, či by to nemohla byť predzvesť niečoho vážnejšieho a či už ste sa s tým niekto stretli

[upravil dne 22/6/12 02:08 od Ivkopivko12tka]

Link to comment
Share on other sites

Hm, zvlastni... me neco podobneho delal vyfuk, resp. uvolneny plisek (pravdepodobne asi jakesi stineni proti teplu z vyfuku), ktery se nachazel u predniho zaveseni stredni casti vyfuku (na 406). Akoratze mi to delalo v podstate vzdycky, kdyz byl motor ve vyssich otackach (a v tahu), nebo pri brzdeni motorem a urcite ne v takovem spektru otacek. Muzes tam teda zkusit zahejbat s podezrelymi predmety na tom vyfuku.

Ale neco mi rika, ze jsem ti timhle zrovna 2x nepomoh :)

Link to comment
Share on other sites

Ahoj .. zminil si ze mas snizene auto.. v tu chvili se muze zmenit zvukovy projev auta a zintenzivnit takovehle rezonance.. mam tuseni ze tesne pod 3k otacek se mi projevi taky obdobna rezonance a take nevim cim to je :) Je to v podstate v rozmezi 2900-3000 pri akceleraci nebo pri brzdeni motorem.. :myslim Sice to uz nejak nevnimam ale uz jsem se nad tim take pozastavoval.. nevybvim si ale ted jestli to dela i pri neutralu jen pri seslapnuti plynu.. treba vyzkousim az se pojedu projet :) Jinak mam kat a origo stredovej dil..

Link to comment
Share on other sites

Švejku ... ,,vy jste Čech?!\" ... ,,z Prahy\" a ten úsmev priblblý - ZAVŘÍT !!!! :D:D:D

Pôjdem si ľahnúť pod auto a skontrolujem to, ešte som sa ku tomu nedostal, s týmto som počítal ;)

AKCZ - zle si ma pochopil, auto nie je znížené, bežíme na orig. podvozku bez znižovania.

Skús to skontrolovať, či je to aj so spojkou, prípadne bez kvaltu, ďakujem :)

- tiež som to kúpil s úplne novým origo stredovým výfukom a katalyzátorom (tak bola postavená naša dohoda o stave pri kúpe).

Dúfam, že je to len prkotina, skutočne nejaký možno nakrivo plech po ktorom keď klopnem kladívkom a niečím vyložím, tak to prejde.

Link to comment
Share on other sites

Nejčastější asi bývá buď nějaký špatný silentblok výfuku, případně při použití neorigo potrubí může být potřeba nějaký držák trochu dotvarovat aby se někde nedotýkala trubka nebo tlumič. Dál bych poklepal katalyzátor jeslti není vysypaný.

Link to comment
Share on other sites

Nejčastější asi bývá buď nějaký špatný silentblok výfuku, případně při použití neorigo potrubí může být potřeba nějaký držák trochu dotvarovat aby se někde nedotýkala trubka nebo tlumič. Dál bych poklepal katalyzátor jeslti není vysypaný.

jj, ďakujem za príspevok, a tá spojitosť, že ku rezonancii dochádza len keď je zaradená rýchlosť ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...