Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

EGR


vrtulnik76

Recommended Posts

Zadravím všechny,

tak po roce mě zase opět auto stojí v servise natankoval jsem u Shell a už jsem neodjel.

Auto startuje volnoběh běží a motor klape normálně ale jak se dotknu plynu tak zdechne a nejede.

Podle servisu je to ERG ventil !!!

Takže se chci zeptat vzhledem k cene co zas na me vytahly 8000,-

Da se sehnat někde za lepší peníz?

Nebo co to čištění pomůže že bych to od nich vzal přes výkend pročistil a v pondělí jim to dal na zkoušení.

Prosím o radu fakt 8000,- jim nedám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem úplně stejný problém, akorát že mě to nejelo vůbec, pouze to chvilku vydrželo nastartované. Neměl jsem žádné příznaky (v zimě to teda hodně špatně startovalo, ale nevím, jestli to mohlo být už špatným EGR), prostě jsem se jednou na křižovatce rozjížděl a po zařazení 3ky najednou cukání a konec. Dle borce, který mi to opravoval, může být EGR poškozený třeba půl roku (já měl uvnitř ulomené ovládání) a nic na autu není znát, až se na konec ucpe a výfukové plyny se začnou tlačit zpět do sání a pak už to nejede. Cena opravy - nový ventil - byla přesně 8.000.- :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaslepil som na skúšku oceľovú trúbku od EGR do sania (sprosto síce ale účinne-drevený kolík namazaný motorovým silikonom do 300 stupňov),reku či to pomôže,odvtedy som nemal čas to vyriešiť inteligentnejšie,možno v lete,hlavne,že necuká a žije od podlahy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

adam jasne ze nie...

takych ziadatelov o odstavenie tu uz bolo viac...

otazkou este bude kolko na ten \"odstaveny\" EGR najazdil km...

takze hovorit o vitazstve sa este neda...

lebo aj s vykuchanym fapom bez upravy v softe RJ sa da par km

najazdit (~1500 mozno aj), ale potom pride nudzak a dovi dopo...

...hlavne,že necuká a žije od podlahy

evidentne pricinu cukania si neriesil a nehladal, neviem no, ale tak ked jazdi tak nech sluzi... aspon vies ked ti hodi nudzak na ceste na dovolenku, mozes to drievko kedykolvek vyhodit :D

[upravil dne 22/6/12 12:39 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wow, tak to je brutal.. to jsem zvědavý jak dlouho ti ten motor s dřevěným kolíkem bude sloužit, když ECU počítá s tím že ten EGR ovládá a že tím něco ovlivňuje.. jak dlouho to máš? měl jsi to i přes zimu? a čtu že máš FAP, nemá se při regeneraci otevřít EGR pro teplejší splodiny?

[upravil dne 22/6/12 12:53 od adam.bogocz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ste sa do mňa obuli!!!!!!Písal som , že som to tak skúsil na kolene,budem to riešiť až bude čas.Ináč si veľmi vážim starých harcovníkov,ktorí majú skúsenosti a pomáhajú nám,menej skúseným.Aj mne ste tu pomohli,tak vďaka:papa:papa:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Přema.cca 2 mesiace,4 000km A mám čisté sanie bez karbonu,predtým som mal v saní asi 5mm nános karbonu.Či som urobil dobre neviem,učíme sa aj na vlastných chybách:myslim

[upravil dne 22/6/12 13:27 od ferinko2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obuli? jsi první výtečník co to zkusil a jezdí na to, tak se nediv že nad tím někteří vrtí hlavou a nebo se vyptávaj... takže se zeptám znovu: Měl jsi to i v zimě?

už vidím, že to máš 2 měsíce takže jsi to v zimě něměl

víš potíž s EGR je ten, že se musí v některých podmínkách otvírat.. ono by stačilo pokud by byl způsb jak nechat EGR otevřit jen při studenem startu nebo regeneraci, tam je ti jedno jak moc to je nebo není otevřené... ale totální zaslepení je prostě surovost a není se čemu divit že v sání nemáš karbon :D ale nabízí se jiná otázka: Je lepší nemít karbon v sání než regenerovat studeněji a startovat bez zahřátých splodin? No každopádně sem napiš jak průběžbně funguje a jestli se neco nepotento(např. regerace co 200 km) a pod..

[upravil dne 22/6/12 13:35 od adam.bogocz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...