Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace celého auta bezradnost


caffeone

Recommended Posts

Ahoj chlapi,

mám problém s mojí 307 je to třídveřák rok 2001 1,6 16V najeto 139 t. v autě klepal čep, tak jsem vyměnil vše co se dalo, čepy, silentbloky, tyčky uložení stabilizátoru, od té doby se začaly objevovat vibrace celého vozu od 70 do 90 km/h nejsou závislé na akceleraci nebo zařazení prostě se projevují při této rychlosti i bez motoru udělal jsem geometrii, vyměnil obě poloosy, silentblok motoru(reakce) brzdy kola, pneu(jsou nové, trochu hází, ale toto se projevilo už na starých), už mě docházejí nápady, poslední dobou se oběcuje plechový zvuk po zahrátí motoru při rozjezdech a řazení, plechy okolo výfuku asi netlučou spíše si myslím jestli to není spojka, může to mís souvislost s vibracemi, máte někdo zkušenost. s tímto problémem?

Ještě doplním, tlumiče mají najeto cca 40000, spojka asi 50000 a převody po výměně ložisek cca 40000

ještě chystám výměnu zadního uložení tlumičů a předních kolových ložisek

děkuji za rady

[upravil dne 22/6/12 19:52 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká Vapno, začít vyvážením kol - poznámku že hází nějak nechápu? A ještě jako první si auto zvednout na hever a zkusit zahýbat ručně koly, jak vodorovně, tak svisle. Mělo by to mít minimální vůli, nějaký milimetr a něco. Měnil jsi i čepy řízení u kol? Zkusil bych si nechat při převážení kol znovu změřit geometrii, ale v jiné firmě.

Také mi to házelo mezi 50-90, ale to jsem měl sjeté gumy na total, upadlo závažíčko a dlouho jsem nebyl na geometrii. Hned po výměně pneu, vyvážení a geometrii vše opět v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...