Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Páčky v P307


pipko

Recommended Posts

Původně zaslal: pejsek

to lamancha:

nemáš náhodou na disku šrouby proti krádeži? Já jsem jezdil do servisu rok a pak jsem náhodou přišel na to ( při přezouvání zimních pneu ) že vyvážení rozhazují bezpečnostní šrouby.:mrk:myslim

- když mám zimní gumy - bez bezp. šroubů a plecháče, tak mi to nevibruje taky, letní hliníkové s bezp. šroubem - vibruje, až si najdu čas tak je zvážím a uvidím rozdíl. Teorie je to zajímavá...:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Pokud máte originál bezpečností šrouby Peugeot, tak to může být příčinou pouze u starších modelů šroubů (pokud vůbec-ale tu teorii sem už taky slyšel). Nový b. šrouby sou totiž téměř naprosto stejně těžký, jako zbývající šrouby normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

mám dotaz: když svítím tak mi občas nefunguje blinkr -je uplně jedno jestli pravý nebo levý a taky klakson. Pokud bych svěla přepnul na parkovací tak vše funguje O.K. Můžou za to \'\'nezničitelné\'\' peugeoťácké páčky, nebo to bude někde ve vedení,případně někde v počítači??? PROSÍM PORAĎTE,nechci vyhodit 10tis za blbost.

a může mi někdo poradit jak celý ten komplet dostanu z auta ven???? DÍK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DanculD

Hm, klakson nema podla mna nic spolocne s packami, takze chybu by som hladal inde.

klakson funguje v době kdy směrovky fungují bez problému a přestane fungovat v době když se objeví porucha směrovek. Pokud bych světla přepnul na parkovací tak je po problému, tzn. směrovky i klakson budou O.K. Neví někdo jestli jsou vodiče spínače klaksonu na volantu vedeny vzlášť, nebo nebo vedou do tišťáku od páček pod volantem??? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majsnere... Já bych to viděl na ty páčky. A jestli ti můžu poradit, tak si zajeď do Ostravy k pivovaru (Ostravar). Jsou tam 3 autobazary a v tom prvním opravují auta. Je tam jeden borec, co mi je pomohl sehnat. Cena je tuším kolem 2000+montáž a za tu chtěl 300,-. Dej vědět, jestli chceš na ně kontakt. Samozdřejmně nemusíš k nim, ale já jsem s nima spokojen. (Diagnostiku dělají taky za 300,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jo. 1. Sundej kontakt z baterky. 2. Počkej pár minut 3. sundej kryty kolem volantu - (torx klíč -myslím že 15) 4. Vraž plochý šroubovák do dírek ve volantu - zezadu a stlač - jsou tam pružiny co drží airbag. Ten vyndej - vedou k němu 3 konektory a jeden drátek, tak je rozpoj. Pod airbagem je opět torx šroub co drží volant, tak ho vyšroubuj a máš volant dole - hlavně si poznač pozici volantu vůči ose. Ať nejezdíš s volantem nakřivo! :) Není to pak ono :bojim Odkud jsi???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jaudax

Původně zaslal: MAJSNER-VÁCLAV!!!

Díky moc, tak já to jdu zkusit. Pokud to nepůjde tak skočím k těm chlapům vedle Ostravaru. Jinak jsem z Ov

Odkud z ov? jako která část?

Tý vado já jsem z Havířova, ale za to město se hrozně stydím tak to nikomu neříkej, nebo budu mít ostudu:cool: Jinak dík za radu, vše jsem rozebral a už to funguje!!!! 4hodiny práce a 13tácu ušetřeno. tak ještě jednou dík:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak jsem dnes podle jednotlivých rad zde na fóru opravil páčku blinkrů na P307 r.v.2003. Sice na 2. pokus, ale úspěšně.

Několik dobrých rad, abyste se netrápili jako já:

1. baterku jsem neodpojoval - pouze nesmí být zapnuté zapalování

2. sundání airbagu - pro uvolnění pružin použijte tyčky a né šroubovák. Sice to jde taky, ale než jsem na to přišel jak, tak mi to trvalo skoro hodinu a přetrhl jsem drátek ke klaksonu, jak jsem tím šroubovákem různě otáčel. Pokud se použije správné nářadí nebo víš jak to tam vypadá, tak je to práce na 1 minutu.

Napříč středem otvoru je vidět drát pružiny a ten se musí stlačit dovnitř. Když použiješ šroubovák a nenatočíš ho kolmo na drát, tak ti projede pod něj a můžeš porušit nějaký kabel. Odpojí se 3 konektory a airbag je venku.

3. Vyšroubovat šroub co zajišťuje volant a volant vytáhnout - nemusí se při vyndání nic značit, protože na tisícihranu hřídele i díry je vynechaná jedna drážka a tou to musí do sebe zapadnout

4. Vytáhnout celou sestavu přepínačů a rozebrat ji až k vyndání páčky blinkrů

5. Z páčky blinkrů vyndat bílý čudlík s půlkulatou špičkou, který je vytlačován pružinou (tenkým šroubovákem zatlačit v úzké černé štěrbině páčky a vymáčknout přes doraz, aby celý čudl vyskočil

6. Vylamovacím nožem zvětšit (proříznout) drážku o cca 1mm dozadu (když se to napoprvé nepovede nevadí, drážky po obvodu jsou 4, takže zbývají ještě 3 pokusy)

7. natáhnout trochu stávající pružinu a čudlík zamáčknout zpátky (POZOR - tou proříznutou drážkou proti dorazu, který je na té straně úzké štěrbiny v těle páčky). Tím jsme získali o cca 1 mm větší vysunutí bílého čudlíku

8. V protikusu základního tělesa jsem vrtákem o pr.3mm jakoby profrézoval místo, kde se nachází bílý čudl, když je blinkr v nulové poloze (jezdil jsem vrtákem při mírném tlaku po celé šířce úpatí). Těžko to odhaduji, ale myslím, že jsem ubral tak 0,5 mm.

9. pak už to stačí vyčistit, trochou vazelíny namazat a dát zpátky a vyzkoušet

10. když to jde hodně špatně zapínat, musí se to znovu rozebrat a když tak opatrně seškrábnutím upravit náběhy v části, kde se malinko profrézovala ta část v základním tělese, (kde je bílý čudl maximálně vysunutý z páčky - blinkr v nulové poloze)

10. No a to je celé (ušetřil jsem 13.000,-) - když člověk ví jak na to, tak je to na 2 hod práce a když to dělá poprvé jako já, tak asi na 4 až 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: jaudax

Majsnere... Já bych to viděl na ty páčky. A jestli ti můžu poradit, tak si zajeď do Ostravy k pivovaru (Ostravar). Jsou tam 3 autobazary a v tom prvním opravují auta. Je tam jeden borec, co mi je pomohl sehnat. Cena je tuším kolem 2000+montáž a za tu chtěl 300,-. Dej vědět, jestli chceš na ně kontakt. Samozdřejmně nemusíš k nim, ale já jsem s nima spokojen. (Diagnostiku dělají taky za 300,-)

Taky jsem z Ostravy. Jak se jmenuje ten servis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lacna oprava packy 307

viem ze to nieje profesionalna oprava ale mne to funguje a stalo ma to asi 10min.

takze moj problem bol ked som dal smerovku do prava a po prejdeni zakruty som vyrovnal volant tak mi smerova packa skocila do lava. nechcelo sa mi platit tak vela penazi tak som sa skusil nato pozriet sam.

napadlo ma tam dat gumicku do vlasou. taku obycajnu najlepsie ciernu. jednoducho ju prevleciete cez packu a zahacknete o plast za volantom hore. ten plast ma tvar obdlznika. od tohto momentu mam pokoj. dufam len ze sa tam nic neposere a nezacne zasa preskakovat do druhej strany

dufam ze vam to pomoze:super:super:super

caute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přispěju svou troškou, snad to někomu pomůže:

Můj problém (samozřejmě kromě samovolného překlapávání blinkrů) byl, že najednou přestala jít dálkové světla (pouze světelná houkačka). Pustil jsem se do toho podle zde zveřejněných návodů, sundal volant, rozebral sestavu přepínačů, u levé páčky jsem mírně přihnul nahoru poslední plíšek, vše dal zase dohromady a ono to je O.K.!

Co jsem to vlastně udělal, je jasné z fotografie, kterou zde vysvěsil "milda" (2. strana, 8.8.06). K sundání volantu jse použil návod který popsal "Karel 1" (29.7.07).

Všem, kteří to ještě neměli odvahu zkusit vzkazuji: jdětě do toho, není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. Je potřeba jen spousta trpělivosti, ale podruhé už to půjde samo.:mrk

Dvě rady pro sundání volantu:

1) Pro sundání airbagu lze klidně použít šroubovák, ale je třeba dbát, aby "šlic" byl souběžně s osou volantové tyče. I tak je třeba po stisknutí pružiny druhou rukou za airbag pořádně zabrat a "vyrvat" ho. Raději jsem odpojil baterku, měl jsem strach, aby mi to nebouchlo do obličeje, čert ví, kde ty čidla jsou.

2) Pro vyšrouborání šroubu, co drží vlant je třeba torx klíč (hvězdička) č. 50, nejlépe ve formě oříšku, aby bylo možné použít páku z imbus klíčů, je třeba pořádně zabrat. Ničím jiným to nezkoušejte, prostě to nejde. Pokud torx 50 nemáte, pořiďte si ho dřív, než se do toho pustíte.

Ještě jednou díky všem, kteří zde přispěli radou.:):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj lidi,

já nemám problém s přeskakováním páčky blikrů, ale trošku něco jiného. Týká se to taky vlstně těch páček u volantu, takže:

Když nechám zapínat světla na automatiku, tak mi nefungují blikry. Ikdyž je páčka blikru ve správné pozici, tak se ani do leva a ni do prava blikr nespustí. Musím na páčku v krajní poloze dost zaptlačit, aby to začlo fungovat, ale to už zavání ulomením té páčky.

Druhý problém mám s páčkou, kterou se ovládá rádio. Ať mačkám co chci, rádio prostě neraguje. Když tou páčkou zakvedlám, tak to pak třeba zase 2 dny funguje, ale po nějaké době jakoby to ztratilo kontakt a musím zase kvedlat.

Jo. Když zapnu světla ručně, tak fungují blikry naprosto normálně. Na páčku rádia to žádný vliv nemá.

Jak tu někdo zmiňoval nefunkční klakson při automatickém rozsvěcení, tak to jsem nezkoušel, ale určo to ještě prověřím.

Co si o tom myslíte ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...