Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna motoru LFY


mr.jzd

Recommended Posts

Zdravím lidičky, potřeboval bych pár rad, tipů či nasměrování na vlákna,návody ohledně výměny motoru. ve své 406 mám ještě motor (k.o.) s hliník. víkem ventilů a sac. potrubím. Pojedu se podívat na LFY r.v. 98, takže předpokládám, že hlíníkové díly budou plastové. Sací potrubí, sem se tu někde dočet, že bude pasovat, ale nevyčetl jsem nikde jestli jdou na 100pro prohodit i ty víka, tak jestli už třeba nemáte s tím někdo nějakou zkušenost, páč se mi nechce schánět jinou zap. rampu, když mám tu svojí v cajku a funkční... Pak na co dát bacha při montáži motoru do auta, co můžu preventivně vyměnit (gufera, těsnění, rozvody asi automaticky menit) a tak. Díky za každou radu, tip atd :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nez abych prehazoval vika ventilu, to bych radsi vyriznul nebo vypiloval do toho plastu rampy o kus vedle tu diru pro nalevaci otvor oleje, pripadne se da ten vrchni plast ze zapalovaci rampy odvrtat a pak pajkou privarit na jinou rampu.

sani pasuje bez problemu, muzes mu dat nove tesneni a nezapomen poradne pred demontazi vyfoukat a vysat z okoli vsechen pisek a necistoty, at ti to nenapada do valcu.

ty rozvody pro klid duse a s dobrym pristupem urcite udelat, i s vodni pumpou, material od SKF a Valeo vyjde tak na 3000 ,delal jsem je pred 14 dny. Muzes dat i novy termostat a nalit novou nemrznouci kapalinu.

jinak asi jen zkontrolovat gufera na klice, na strane remenice rozvodu a na strane setrvaku, zvlast u setrvacniku obcas rosi olej, pokud by byla i nejak orosena olejova vana, tak ji muzes sundat, vycistit a pretesnit.

Samozrejme zvazit, zda neudelat i spojku, kdyz je to vsechno i s prevodovkou venku.

na prevodovce, kdyz bude venku zkontrolovat pripadne vymenit gufera vystupu poloos a vstupu hlavniho hridele (ten na kterym jezdi spojkove lozisko)

to je asi tak vse, nejaka uskali tam nejsou, vytahnout motor i s prevodovkou se da tak za dve hodky prace. Jednou jsem to delal dokonce dvakrat za den - demontaz potkaneho, montaz noveho, zjisteni mensi zavady na novem, opet demontaz a opet montaz :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

paráda, já tu hledal všude možně po fóru celou noc, až sem z toho byl uplně blbej... Když budu dělat rozvody podle návodu v klídku bez spěchu, tak si myslím, že by neměl bejt problém, stejně pak protočím račnou na klice motor jestli to necvaká bo tak. S tím spilováním ty rampy mě to vůbec nenapadlo, bude asi nejschůdnější cesta. už sem jí měl rozebranou-popraskaná izolace vevnitř :D spojka se chovala dobře, neškubala ani nic podobnýho, ae dovnitř nevidím, tak se to ukáže až to bude rozhozeny. Dyž tu píšeš o tom potkaným motoru, je možný aby se dal nastartovat potkanej? dyž to vydrží rozvoďák a třebas jen přeskočí? páč by mě, spíš teda zajímá co se mi tam podělalo... na volnoběh to šlo hezky potichu,jak má, ae od těch 1200otáček začínalo bejt kovový cvákání,klepání, tak sem si říkal, že to bude hydroštel, s tím se většinou nechá jezdit a tejden na to ženskej mojí kleklo za vsí. Chtěla přidat plyn a že to začalo zpomalovat, tak neutral chípla to, a pak už jí to nechtělo chytit a dyž, tak strašně tichej zvuk motoru, otáčky že se ani nepřiblížili k volnoběhu a že se mu vůbec nechtělo točit max prej 3000ot... Tak jestli tě baj voko nenapadá co by tomu mohlo bejt? zadřenej, potkanej nebo moribundus nějakej jinej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, ten motor, co jsem menil mel skublej rozvodak totalne, takze tam ani nebyla sance to natocit, pri startovani to melo zvuk, jak kdyz pleska rukou do bahna :D

pokud to skoci jen o zub a remen vydrzi, tak by to i nahodit mohlo jit. Podle toho popisu tezko rict, nepraskla treba pruzina ventilu (zmerit tlaky valcu) nebo neco pridrenyho, klika nebo tak, fakt tezko rict

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

todle prej jako na dva valce a strašně tiše :D ja to neslyšel :D přijel sem domu a že auto nejede, ale už to taky necvaká ,dyž se to podaří nastartovat:) já už to ani pak nezkoušel nastartovat, dyž mi to říkali, jak to ještě zkoušeli, že by to sice dokázalo jet, ae jen 20km/h,tak že to pak radši odtahli na laně... takže asi tam ten ventil spadnul a malinko to tam počechral, zkroutil hlavu a proto ten tichej zvuk.. každopádně ho chci pak otevřít, až bude čas a místo. Kde na to kupujete díly za rozumný ceny? Na Forda sem dřív bral od medika, strejda kelly i se slevama byl dražší než poštovný a balný. dneska sem tam jen nakouk a celej sem se vorosil... Vím, že se to tu někde psalo, ae mám už v tom zmatek :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keby ti odisiel ventil tak ten valec by ti ani nepalil a motor by sa triasol vibroval skor to tipujem na preskoceny rozvod mozno by to to slo este zachranit ale treba to rozobrat a mat istotu,aspon zmeraj tlaky valcov ako radil fery ak tam budu dobre tak ventilami to nebude,skus este pootvarat vicko nadzky na vodu a oleja ci odtial netlakuje vzduch ak mas podozrenie ze ti poskodilo hlavu valcov

[Edited on 20/6/12 14:39 by krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este sem se ptal zensky moji, tak ze kdyz to prestavalo jet, tak prej ztuhnul pedal plynu, ze se nedal skoro uslapnout a ze to slo nevyrovnane jako na dva valce, obcas tri a potichu jak uz sem tu psal... nejde mi do hlavy jak je to mozny s tim plynem... asi je to blba otazka, ae muze se stat, ze by to fouklo ulomek neceho (pac to pak prestalo cvakat) zpatky do sani a dostalo se to ke klapce a nejakym zpusobem ji to zablokovalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to mozne aby sa ulomky dostali do sania, vyberal som sacie potrubie z motora kde preskocil rozvod potreboval som ho dat na nahradny motor rozletel sa mu tam piest a ulomky boli vsade jak vo vnutri bloku tak vo vani aj v sacom potrubi cistil som ho asi hodinu a aj tak stale z toho nieco vypadavalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...