Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak je to s pravidlama denniho sviceni


Georginek

Recommended Posts

Světla pro denní svícení mohou svítit pouze samostatně nebo spolu s obrysovými světly (parkovačky) Jiná kombinace je nepřípustná. Tedy v okamžiku rozsvícení tlumených (potkávacích) nebo dálkových světel, nmusí světla pro denní svícení zhasnout. Jinak hrozí POKUTA.

[upravil dne 19/6/12 19:48 od FrantaCV]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten bezmozkovec ktery vymyslel tyhle píc***vske svetla by mel za to platit.

Zavrel bych ho do jedne mistnosti a zapnul na neho ty nejsilnejsi \"DRL\" svetla co jsou.

A tem kteri to maji na autech......................uch.Radeji nepisu.

Ferry: tady jeste gut.Ale fascinuje mne kdyz jedu po dalnici(hlavne po SK) a vsichni maji ty zk...ne denni svetla a nesviti jim nic vic.

Bych to na parkovisti trhal z narazniku nejradeji.:bacha:bacha:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, spokojim se s odpovedi, ze DRL muzou svitit samostatne nebo soucasne s obrysovymi ( parkovacky ). Presne tak to mam zapojene. A pouze za nesnizene viditelnosti, teda za dne.

EDIT: Ja to spatne napsal v tom prvnim prispevku. Chtel jsem napsat : Soucasne sviceni DRL a potkavaci svetla ( nikoliv obrysova ). No, ale stejne je to jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten bezmozkovec ktery vymyslel tyhle píc***vske svetla by mel za to platit.

Zavrel bych ho do jedne mistnosti a zapnul na neho ty nejsilnejsi \"DRL\" svetla co jsou.

A tem kteri to maji na autech......................uch.Radeji nepisu.

Ferry: tady jeste gut.Ale fascinuje mne kdyz jedu po dalnici(hlavne po SK) a vsichni maji ty zk...ne denni svetla a nesviti jim nic vic.

Bych to na parkovisti trhal z narazniku nejradeji.:bacha:bacha:bacha

Souhlas!!!! Nevidím na tom nic pozitivního...

1. je to hnus sám o sobě...

2. nesvítí zadní světla, což někde v lese nebo v šeru není nic moc...

3. v dešti se to hnusně odráží od vozovky a oslňuje to...

4. když je to puštěný i v noci s normálními světly, tak je prd vidět...

Můj osobní pohled na denní svícení :blicismajlik:blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k Medvědovi:

Denní svícení zvyšuje bezpečnost? - ANO, pokud svítí světla k tomu určená a nejen vepředu ale také vzadu.

Problém řeší vyhláška, sice polovičatě, ale zato včetně finančního postihu a jednoho bodu (to už ale možná neplatí) Návrh na zrušení bodového postihu vyšel ale nevím zda už prošel a pokud ano tak od kdy paltí.

Ale co např. cyklisti?

Z pohledu řidiče je cyklista daleko hůře viditelný než auto se zhasnutými světly. Přesto se o to nikdo nikdo nezajímá a to co vidím na silnici je často na \"Zastřelení pro výstrahu\" Nejen, že nemá světlo (blikačku) ale mnohdy ani odrazku. No prostě \"Hapina\" zralá tak akorát do sběrných surovin.

A při nehodě s takovým debilem na atrapě kola to VŽDYCKY odnese řidič. Teď nemám na mysli trestně-právní důsledky, ale především vědomí, že někoho zranil nebo nedej Bože ZABIL.

Jakou šanci má cyklista proti autu???

Sory za slohovou práci, ale tohle mě opravdu vytáčí a každý, kdo měl tu smůlu a někoho \"svezl\" na kapotě, určitě pochopí a ví o čem mluvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš recht...

Cyklista to je snad největší zlo na silnicích.Já osobně nenávidím když jezdí ve městě po silnicích a souběžně vede cyklostezka - okamžitě bych dával flastr...

Mimo město bych povinně zavedl helmu a hlavně vestu, předepsané osvětlení je snad samozřejmost...

Co taky cyklisti umí je se vyhýbat kanálům, samozřejmě bez otočení se dozadu, pořádným aspoň metrovým obloukem.A když si veze ještě na kole takový náklad, že se sotva drží a kličkuje protože nemá stabilitu, to už ani komentovat nebudu :bojim:bojim:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja se musim zdibec ohradit.

Me se DRL libi, samozrejme by to meli byt nejake hezky svitive a tomu autu musi padnout. Ja osobne beru jako pozitivum a taky se mi to libi, ze mam DRL zapojeny na obrysovky, takze mi sviti jak predni lampy, tak zadni svetla. Takze nejsou DRL jako pest na oko.

Koupil sem si ty, ktere hodne sviti a kdyz se na ne podivate ze strany, svetlo je stale stejne, ne jako u spousty aut be homologovanych DRL.

Sviceni je samozrejme velke plus a nedokazu pochopit, jak muze nekdo rikat opak.

Nicmene uz me stale nebavilo menit drahe zarovky :D:D:D a mam klid....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K pumpičkám na silnici se raději nevyjadřuju, asi by se pod bušením mého ukazováčku rozpadla klávesnice (v Praze se cpou ke křižovatce zprava i z leva a vůbec je ne*ere, že mám zaplý blinkr a že tedy, až mi to pohyb kolony dovolí, hodlám odbočit, barvy na semaforech jsou jen na parádu, jednosměrka platí jen pro někoho (plechovku) - pumpička jí klíďo dá v protisměru (často dokonce dovoleno DZ!!!!), když to nejde po silnici, tak je tu přece chodník a přechod, ....) Jó, cyklisti, Ti dělají všechno pro to, aby je řidiči za volanty milovali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten bezmozkovec ktery vymyslel tyhle píc***vske svetla by mel za to platit.

Zavrel bych ho do jedne mistnosti a zapnul na neho ty nejsilnejsi \"DRL\" svetla co jsou.

A tem kteri to maji na autech......................uch.Radeji nepisu.

Ferry: tady jeste gut.Ale fascinuje mne kdyz jedu po dalnici(hlavne po SK) a vsichni maji ty zk...ne denni svetla a nesviti jim nic vic.

Bych to na parkovisti trhal z narazniku nejradeji.:bacha:bacha:bacha

když už se tak zmiňuješ o těch světlech, tak bych potřeboval aktivovat denní svícení hlavních světel na mé 307 SW a možná CHIP, ale je to vstřikování Siemens :( RHY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten bezmozkovec ktery vymyslel tyhle píc***vske svetla by mel za to platit.

Zavrel bych ho do jedne mistnosti a zapnul na neho ty nejsilnejsi \"DRL\" svetla co jsou.

A tem kteri to maji na autech......................uch.Radeji nepisu.

Ferry: tady jeste gut.Ale fascinuje mne kdyz jedu po dalnici(hlavne po SK) a vsichni maji ty zk...ne denni svetla a nesviti jim nic vic.

Bych to na parkovisti trhal z narazniku nejradeji.:bacha:bacha:bacha

Souhlas! Nevidím na tom nic pozitivního...

1. je to hnus sám o sobě...

2. nesvítí zadní světla, což někde v lese nebo v šeru není nic moc...

3. v dešti se to hnusně odráží od vozovky a oslňuje to...

4. když je to puštěný i v noci s normálními světly, tak je prd vidět...

Můj osobní pohled na denní svícení :blicismajlik:blicismajlik

Dovolím si trošku nesouhlasit. Jestli to je hnus tak to je každého věc.

2.když mám aktivované automatické rozsvěcení světel tak mi zadní světla v šeru svítí protože se DRL vypnou a rozsvítí se hlavní světlomety.

3.V dešti se má svítit normálními světly protože je snížená viditelnost.To je vyhláška.

4.V noci to svítit s klasickýma světlama nesmí. To je taky vyhláška. Takže buď svítí DRL nebo normální světla.Jiný způsob není povolený.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světla pro denní svícení mohou svítit pouze samostatně nebo spolu s obrysovými světly (parkovačky) Jiná kombinace je nepřípustná. Tedy v okamžiku rozsvícení tlumených (potkávacích) nebo dálkových světel, nmusí světla pro denní svícení zhasnout. Jinak hrozí POKUTA.

[upravil dne 19/6/12 19:48 od FrantaCV]

NESMI svitit s parkovackama (obrysovkama)!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitek1: Zakazane to neni (info naseho homologacniho technika), ale je to proti rozumu. Hlavne se tak pozna prvotridni bastl. Videl uz nekdo auto s original DRL a tomu sviticimi parkovackami? Ne.

Ale s parkovackama hlavne jezdi tupi mlhovkari, aby jim svitily.

DRL v zadne pripade bezpecnost nijak nezvysuje, spise snizuje u aut, ktere nemaji svetelny senzor. Takovy blbecek, pak jezdi za tmy ci husteho deste jenom s tim.

Ja zadne dobastlene DRL nemam a ani mit nebudu. Zarovky se mi nepali, jelikoz nepouzivam sunty.

Svetlomety a svitilny jsou ozdobou auta, tak proc je nepouzivat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba rakusaci sviti mlhovkama v noci (za normalni viditelnosti) vsichni :) a italove nemaji vubec povinnost svitit a jezdit tam je fakt kolikrat celkem labuz (a nejenom teda kvuli tomu sviceni).

Jinak taky teda na kole nemam jedinou odrazku, ze stejneho duvodu jako nemam cyklopocitac :D Nejak to nema moc dlouhou zivotnost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak taky teda na kole nemam jedinou odrazku, ze stejneho duvodu jako nemam cyklopocitac :D Nejak to nema moc dlouhou zivotnost :)

Doufám, že až Tě někdo poveze na kapotě, tak že to nebudu já.

Nesvítícím cyklistům jedoucím po silnici (dokonce bez odrazek!!! - těch pár gramů Tě asi děsně obtěžuje) bych na férovku kola zabavil - on to totiž v případě kolize morálně vždycky od*ere řidič auta (bezejmenný dav čumilů totiž 100% bude tvrdit, že jel rychle a pumpička je v tom nevinně)

[upravil dne 26/6/2012 10:56 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...