Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak je to s pravidlama denniho sviceni


Georginek

Recommended Posts

Vitek1: Zakazane to neni (info naseho homologacniho technika), ale je to proti rozumu. Hlavne se tak pozna prvotridni bastl. Videl uz nekdo auto s original DRL a tomu sviticimi parkovackami? Ne.

Ale s parkovackama hlavne jezdi tupi mlhovkari, aby jim svitily.

DRL v zadne pripade bezpecnost nijak nezvysuje, spise snizuje u aut, ktere nemaji svetelny senzor. Takovy blbecek, pak jezdi za tmy ci husteho deste jenom s tim.

Ja zadne dobastlene DRL nemam a ani mit nebudu. Zarovky se mi nepali, jelikoz nepouzivam sunty.

Svetlomety a svitilny jsou ozdobou auta, tak proc je nepouzivat...

ne! pokud vim co se pise v zakone tak nesmi svitit ani s parkovackama a co se pise na vsech homologovanych svetlech :

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:

- na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel

- umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla

- vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)

- světla se musí rozsvítit automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí

- při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout

jedine svetla co mohli svitit zaroven s hlavnim svetlometem mely 2 homologace jako denni a jako obrysova, ale pozor na aute muzou byt dle zakonodarcu jen 2 pary prednich obrysovych svetel to jest kdyz uz mam homologovane predni svetlomety i na obrysovku nesmim tam pridat dalsi obrysovky a to ze nektery vyndali zarovky z potkavecek a pak tvrdili ze je to OK tak neni. Jedine kde to bylo u osobaku proveditelne tak nejake stare mazdy s vyklapecima svetlama meli obrysova svetla zvlast dole v narazniku.

neboli Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

http://www.policie.cz/clanek/svetla-pro-denni-sviceni.aspx

hned drzhy odstavecek

Motorová vozidla musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení. Tato povinnost vyplývá ze zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů. Konkrétně je tato povinnost obsažena v § 32 odstavci 1.

[upravil dne 26/6/12 11:58 od Vítek1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se to tu pěkně rozjíždí, tak taky přispěju:

Jako vrchol blbosti považuji originální denní svícení styl VW a Schade, kde také svítí jen předek a zadek nikoli. Za ty léta je člověk zvyklý na to že auto detekuji podle světel. Kolikrát jsem málem přehlídl auto který nesvítí :roll

A co se týče svícení mlhovkama. V noci je to výtečná věc, a musím říct že je mi líto řidičů co vyjedou proti mě. Protože ztlumím dálkový a než najdu ovládání mlhovek, tak projede kolem mě :(:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gronholmm: to denni ma tak kazda automobilka ne jen VW protoze je to tak ze zakona. Je to takovej kompromis aby jsi neprehlidl protijedouci auto treba nekde v lese a zaroven kvuli spotrebe (emisim) u jednoho auta to nezaznamenas ale kdyz vemes celou evropu uz to neco udela. Proto je od roku 2011 povinne u novych aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste ze na dovolenou jedu do civilizovane zeme, kde jsou cyklisti brani jako bezna soucast provozu a ridici s nimi nemaji jediny problem, naopak si uvedomuji, ze kdyby kazdy z nich vzal misto kola plechovku, tak budou travit kazdy den o hodinu vic v zacpe... Mimochodem, vsimli jste si treba, ze pomerne dost dalkovych cyklotras je Prahou vedeno PO SILNICI?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak taky teda na kole nemam jedinou odrazku, ze stejneho duvodu jako nemam cyklopocitac :D Nejak to nema moc dlouhou zivotnost :)

Doufám, že až Tě někdo poveze na kapotě, tak že to nebudu já.

Nesvítícím cyklistům jedoucím po silnici (dokonce bez odrazek!!! - těch pár gramů Tě asi děsně obtěžuje) bych na férovku kola zabavil - on to totiž v případě kolize morálně vždycky od*ere řidič auta (bezejmenný dav čumilů totiž 100% bude tvrdit, že jel rychle a pumpička je v tom nevinně)

[upravil dne 26/6/2012 10:56 od Medvěd]

Me tech par gramu neotravuje :) me otravuje mit doma krabice plny odrazek, protoze jediny ucel, ktery to ma je ten, ze to zustane nekde v blate uprostred lesa. Navic ve tme/vecer jsem jel naposled snad tak pred 4mi lety. Od te doby, co jsem pri sjezdu orazitkoval strom a svetlo za par tisicu se mi rozletelo na prvocinitele. Jediny ridic, ktery me muze preject je ten, ktery jezdi po chodnicich, cyklostezkach, lesnich cestach, po polich a v podstate v pangejtech. Pokud se mezi takove pocitas, pak ano... tenhle pripad skutecne hrozi :D

Mimochodem, jizda na kole po praze je skutecne adrenalinovy sport, ktery pomalu mohou pestovat pouze ti nejotrlejsi z nas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítek - trošku nesouhlasím. To s tou spotřebou je dle mýho blbost.. To je šetření paliva na nesprávném místě - to raději ať si odpustěj displeje jak kráva, různý kamery, zesilovače apod :roll A to s tím přehlédnutím teda stále nechápu :D

no jasne s tou spotrebou mas pravdu ale tohle je ovlivnitelne predpisama proto to EU zavedla misto sviceni svetlama prece jen ten rozdil tam nejakej bude kdyz vezmes ze misto cca 15ti zarovek sviti jedna.

co nechapes na prehlidnuti? jedes po okresce a proti tobe auto tak je dulezite aby jsi o nem vedel co nejdriv a je prokazane ze svitici je videt driv navic ty auta maji vuci sobe rychlost 180km/h zatimco kdyz nejake dojizdis tak se priblizujes treba jen 10km/h existoval i takovej obrazek s prezentaci. No samozrejme ze ve meste kdyz se ruzne vyjizdi z parkovani tak by ty zadni byli lepsi no ale co uz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

švejk :\"Jediny ridic, ktery me muze preject je ten, ktery jezdi po chodnicich, cyklostezkach....\" ty jezdíš po chodnících ?!! :bacha:D Zrovna nedávno mě slovili empíci za jízdu po chodníku, že ohrožuju chodce (nikde ani noha) :D

S těma kolama je to těžký- když jedete po silnici, riskujete, že vás někdo sejme a že se budete někomu plést před autem. No a když po chodníku, máte to za 2000,- , k cyklostezkám se radši moc vyjadřovat nebudu (stejně jich moc není a když už po ní jedu, stejně po ní jdou lidi, přes celou šířku a ještě divně koukaji, co tam chcete).

Taky ale, když jedu autem a předjíždím nějakýho toho kolistu, taky si radši dávám pozor, aby neudělal nějakou kravinu. O to víc se pak snažim, abych jí na kole neudělal já.

Jako všude, je to jenom o lidech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitek1: Hezky obrazek z photoshopu, co nam ma rict? :-D S tim svicenim se s Tebou nechci hadat, na mechanicke konstrukci homologacni predpisy zase tak nepotrebujeme, ale asi si za kolegou zajdu pro ten predpis a nascanuju ho;)

Jinak je treba taky rozlisovat original DRL a dobastlene pochybne DRL. Kvalita se diametralne lisi.

Ale uzavrel bych to asi tak, ze je to u nas bohuzel schvaleno a nic s tim neudelame. Kdo chce, at si s tim jezdi, ale jakmile se s nekym srazim, tak osvetleni bude to prvni, co dotycnemu prolustruju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no trapne vypada ale nazornost tam je a kdo v podobnem prostredi potkal auto ktere nesviti tak musi uznat ze prinos viditelnosti tam je.

a nevim co je treba nevkusne na techto dodatecnych svetlech http://stualarm.cz/kategorie/svetla-zarovky-led/led-denni-svetla/oem-drl-svetla-ostatni/

samo kdyz nekdo placne na naraznik nejakej cinskej bastl je to hnus a totalni ja jsem nikdy na svem aute nedodelaval ale myslim si ze je to urcite prinos. Treba uz jen to to ze neslepnou tolik paraboly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

švejk :\"Jediny ridic, ktery me muze preject je ten, ktery jezdi po chodnicich, cyklostezkach....\" ty jezdíš po chodnících ?!! :bacha:D

No coment - cyklista na chodníku nemá co dělat a docela občas rozumím těm několika důchodcům, kteří neváhali a pánu všeho míra šoupli hůlku mezi dráty. Ono když jdeš s pětiletým prckem po chodníku do školky a najednou Ti se zpoza zad prožene cyklista tak, že prckovi skoro spadne kšiltovka, to je opravdu velice příjemnné (a věř, že jak jsem mírumilovnej, tak pokud by ten do gymplu chvátající pubescent kluka sejmul, tak by onen exot nestihl ani postřehnout, kde ta ruční mlátička udeřila nejdřív).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítek - trošku nesouhlasím. To s tou spotřebou je dle mýho blbost.. To je šetření paliva na nesprávném místě - to raději ať si odpustěj displeje jak kráva, různý kamery, zesilovače apod :roll A to s tím přehlédnutím teda stále nechápu :D

a nebo narovname vsecky zatacky, odstranime semafory a pricne prahy, protoze nejvic paliva se spali zmenami rychlosti (akceleraci) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

švejk :\"Jediny ridic, ktery me muze preject je ten, ktery jezdi po chodnicich, cyklostezkach....\" ty jezdíš po chodnících ?!! :bacha:D Zrovna nedávno mě slovili empíci za jízdu po chodníku, že ohrožuju chodce (nikde ani noha) :D

tak po pribrami taky jezdim po silnici, ale u nas obcas jako se*u maggi v kostkach, kdyz po ni jedu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

švejk :\"Jediny ridic, ktery me muze preject je ten, ktery jezdi po chodnicich, cyklostezkach....\" ty jezdíš po chodnících ?!! :bacha:D

No coment - cyklista na chodníku nemá co dělat a docela občas rozumím těm několika důchodcům, kteří neváhali a pánu všeho míra šoupli hůlku mezi dráty. Ono když jdeš s pětiletým prckem po chodníku do školky a najednou Ti se zpoza zad prožene cyklista tak, že prckovi skoro spadne kšiltovka, to je opravdu velice příjemnné (a věř, že jak jsem mírumilovnej, tak pokud by ten do gymplu chvátající pubescent kluka sejmul, tak by onen exot nestihl ani postřehnout, kde ta ruční mlátička udeřila nejdřív).

tak asi kdyz uz jedu po tom chodniku, tak se taky tak chovam... kdyz jdou dva vedle sebe, tak proste jedu pomalu za nima, nez se cesta rozsiri :) nejsem mentos :aut ale daleko radsi pojedu pomalu ten kousek za nima, nez aby me nejaky jelito sundalo autem. Zrovna predevcirem, kdyz jsem jel po Vidensky na P4 jsem cca po 200m vzdal pruh pro cyklisty/taxi/autobusy a radsi to vzal po chodniku :)

Mmch.. podivejme, kam nas denni sviceni dovedlo? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...