Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pískanie brzd


307peugeot307

Recommended Posts

caute,mam dalsi problemik, strasne mi pri dobrzdovani piskaju brzdy. asi je to tým,že us ich bude treba vymenit. No prave sa mi objavil dalsi problem a to ked normalne jazdim a dam dole nohu s plynu,cize nebrzdim tak mi ties piskaju.Zistil som ze mi to robiva hlavne ked jemne tocim do lava. Ked mam volant uplne rovno tak nic ale ked nim otocim cca 2cm do lava tak to pisti. Moze to byt tým ze sa mi tam dostala nejaka spinka,kamienok?lebo na pravom kotuci mam taku rihu vybrusenu. No neviem- poradte kto vie.

Dakujem

[upravil dne 17/6/12 19:17 od 307peugeot307]

post-44577-14109625033343_thumb.jpg

[upravil dne 18/6/12 09:55 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kamarát, dobre teraz čítaj...mám vyměněné přední kotouče i desky (za nové, střední kvalita). Brzdný účinek na výbornou, ale při jemném dobržďování pískají až lidi odskakují od silnice:D V pravém kotouči mám také slabou rýhu - domníval jsem se jako Ty, že mám mezi kotoučem a deskou třeba kamínek, proto jsem asi po ujetí 1000 km desky sundal, jemně přebrousil na brusném papíru, řádně promazal (zlat.grafitem) brzd. čelisti (uložení a i zajišťění). Vše přestalo - asi na 1000 km a už to dělá zas!!! :bojim:myslim

(navíc mě děsně štve, když jedu v noci městem mezi baráky a mám pootevřené okno, tak slyším slabé pískání (drhnutí) a pokud jemně ťuknu do brzd. pedálu, tak je zas na chvíli vše o.k. Tak a teď babo raď :myslim

(moc jsem Ti asi neporadil, ale aspoň víš, že v tom nejsi sám :D :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nemusíte se bát, opravdu v tom nejste sami, mně to dělalo taky. Všechno sjem zkontroloval a žádnej bordel jsem tam neměl. Kotouče ani destičky se mi měnit nechtěly, protože ještě byly víc než dobrý. Tak sjem hledal co by se s tím dalo dělat. I když to zní možná trošku bláznivě - sundal jsem kola, všechno jsem tam pořádně očistil, odmastil kotouče technickým benzínem a pak jsem si stříknul WDčko na hadr a jemně jsem tím ten kotouč otřel. Někde jsem dokonce četl, že si ten olej natvrdo nastříkali přímo na ty kotouče, ale na to jsem neměl odvahu:) Každopádně musím říct, že po tomto mi to přestalo dělat a mám zatím klid už skoro rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi tři roky nic nepískalo.Začalo to pískat při končení životnosti kotoučů i desek,momentálně vše vyměněno a při dobržďování to píská pořád,jen při jemném sešlápnutí,když šlápnu vís je klid.Měl jsem podezření na brzdové válečky,ale jsou dobré,tak to nechám být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak us viem ze je to tusim problém vecsiny 307miciek. Zaujima ma vsak ze ci to pistanie co som uviedol na zaciatku vtedy ked jemne mam pootoceny volant do lava moze byt tým ze tam mam kamienok? To by nemalo robit,robi to ajked nebrzdil ked si len tak idem a tocim do lava. obcas zapisti obcas nie. je to tym ze tam je spinka teda? to je asi blbost nie??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konecne sem nasel nekoho, kdo piska jako ja. Sice na 207, ale 283mm predni jsou myslim stejne i na 307. Levy kolo mi popiskava behem jizdy, slysim to, kdyz stahnu okno. Pri zataceni do prava to piska vic, jak tuknu o pedal, zacne to piskat hodne. Kdyz to vic probrzdim, je na chvili pokoj. Mam dojem, ze mi to zacalo delat, kdyz se vic ubraly kotouce. Cely jsem to sundal a ocistil, prebrousil oblozeni, ale porad stejny. Mam dojem, ze to dela hrana kotouce, jak se vic ubral ve stredu, ale hrana tam zustala, ze piska o desku ze strany? Co myslite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konecne sem nasel nekoho, kdo piska jako ja. Sice na 207, ale 283mm predni jsou myslim stejne i na 307. Levy kolo mi popiskava behem jizdy, slysim to, kdyz stahnu okno. Pri zataceni do prava to piska vic, jak tuknu o pedal, zacne to piskat hodne. Kdyz to vic probrzdim, je na chvili pokoj. Mam dojem, ze mi to zacalo delat, kdyz se vic ubraly kotouce. Cely jsem to sundal a ocistil, prebrousil oblozeni, ale porad stejny. Mam dojem, ze to dela hrana kotouce, jak se vic ubral ve stredu, ale hrana tam zustala, ze piska o desku ze strany? Co myslite?

Asi je to tak jak píšeš. Mě na 307 to taky občas pískalo samo od sebe. (měl jsem dost sjeté kotouče s citelnou hranou nahoře). Teď jsem je vepředu měnil a je to úplně v pohodě! :-) (Originál BOSCH destičky i kotouče)

[upravil dne 19/6/12 15:49 od tommm]

[upravil dne 19/6/12 15:50 od tommm]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...