Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poškozený lak cyklistou - jak by jste postupovali?


Butrus

Recommended Posts

Prosím o radu, jak postupovat a vyhnout se problémům.

Dnes odpoledne mi malý cyklista (6 až 8 let) v doprovodu rodičů poškodil lak na autě (foto) a pokračovali dál. Spustil se alarm, běžim k oknu, vidim je, ale než stačim otevřít a zařvat, zmizeli za bytovkou.

Běžim ven, okouknu škody na autě, vytáhnu kolo a jedu je hledat (pamatoval jsem si jejich oblečení).

Dostihl jsem je, pán vinu nepopíral, shodou okolností je z naší bytovky. Prý moje auto zná, ví že tam stává a že by se po projíždce zastavil. Po výměně názorů jsme se domluvili, řekl kdo je, kde bydlí a že se zastaví.

Opravdu přišel, sepsali jsme papír s vylíčením situace (co, kdy a kde se stalo + foto). Má prý pojistku na \"na blbost\" u Kooperativy. Moje 406 je taky pojištěná u Kooperativy (NEMÁ havarijku, jen povinné ručení).

Pán chybu uznal, podepsal, chce to řešit.

Poškozený vypadá jen vrchní bezbarvý lak.

Jak by jste postupovali?

Díky Martin

post-31496-1410962503269_thumb.jpg

[upravil dne 17/6/12 19:53 od Butrus]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promáčklina není. Taky bych řekl, že to odnesl jen vrchní lak.

Možná bych to býval řešil jinak - mám shnilý pravý práh, bude výměna a lakování, tak by to vzal lakýr při jednom. Ale nejvíc mě naštvalo, že chlap nepočkal ani minutku, nezeptal se sousedů, kteří koukali z okna a viděli to a snažil se zmizet. Pak sice tvrdil, že by se určitě zastavil, ale já mu na férovku řekl, že mu nevěřím a že jeho jednání považuji za vandalismus. Tak když se takhle chová, tak ať platí, já ze sebe nebudu dělat vola a dělat nějaké ústupky. Jeho chování považuju za sprosté, je to chlápek 31 let a ten by měl vědět, co je slušnost a čestné chování.

:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se stalo trochu něco podobnýho, ale vzala mě bába autem (vinu přiznala), poškřábanej lak taky takhle ale v trošku větším rozsahu.. přijel likvidátor, sepsali jsme to, nafotil si to, odjel a za 14 dní ani ne došli peníze. Měl jsem vzítý obě levé dveře. Přišlo asi 11k a já vzal 2000 (hrubost :D) šmirgl pod vodou, potom tempo a hotovka.. je to tam ještě trochu videt, ale lepili mi tam z práce reklamu, která to taky trochu zakryla, tak to neřeším..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo on by určitě přišel, tak to bych ho chtěl vidět.

Mi na parkovišti takhle rozbili zadní světlo, a ještě to po sobě uklidili. Já už přišel k hotovému a jen jsem na to koukal na to rozbité. Za oknem nic. Naštěstí to bylo na jiném autě. Takže se většina řídí, kdo ujede vyhraje, aby si nepotentovali bonusy. Bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, nevěřím tomu, že by po projížďce na kole přišel. Taky jsem mu to řekl, že mu nevěřim ani slovo.

Jinak chlápek to nahlásil a má se na to přijet podívat likvidátor, tak je to na dobré cestě.

Měl jsem strach, aby to jeho pojistka kryla, když to způsobilo jeho dítě a naštěstí to kryje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...