Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přišel sem o auto


groovred

Recommended Posts

oddie - psal jsem to já. Z jakýho důvodu by si to nechtěl z havarijky? Peníze budeš mít hned, akorát budeš muset vymáhat spoluúčast. Vliv na bonus to nemá a z hlediska pojišťovny se to nebere jako nějaký čerpání pojistky. Ale je rozdíl mezi tím kdy kdy to po Directu (hrozná pojišťovna pro poškozeného) budeš vymáhat ty a kdy to po něm bude vymáhat kolos jako pojišťovna. Pojišťovně kde máš havarijko nebude vadit že to z nich bude soudně tahat třeba rok, řekl bych že tobě už by to vadilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč ne? Mě zbourat někdo z povinnýho a bylo by to na opravu a né na totálku, tak to jde z havarijky - vyhnu se tím \"korekci nákladů na opravu\" (dřív amortizace).. Třeba firmy co jezděj náklaďákama nezaviněný škody vždycky chtěj z havárky. Stejně jako se vyplácení z havárky vyplatí když viníkem je cizinec a nebo nepojištěný vozidlo :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to nejednoduší když to vyřeší moje pojištovna a já se nemusím o nic starat,at se pak moje pojištovna soudí z pojištovnou viníka a určítě bude úspěšnější než já a já se nemusím o nic starat jak píše Negrob

[upravil dne 17/6/12 22:31 od Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud škodu v konečném důsledku zaplatí kompletně pojišťovna viníka, celkem logicky se nejedná o likvidaci škody z mé havarijky, ale o službu jednání s cizí pojišťovnou, ať už mezikroky byly jakékoliv. Pokud škodu téměř kompletně zaplatí má pojišťovna z mé havarijní pojistky a pojišťovna viníka zaplatí jen spoluúčast a nic víc, pak v tom případě nechápu, jaktože to nemá vliv na bonus, když pro moji pojišťovnu je to ztráta jak hrom, ještě k tomu zbytečná. Takže jak to tedy je? Asi ten první případ, že - moje pojišťovna mi jako službu zajistní promptní a komfortní řešení, ale následně škodu na pojišťovně viníka vymáhá CELOU. Nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, jsem se špatně vyjádřil. Pokud budeš z havarijky chtít vyplatit škodu která se má platit z povinného, tak při nahlašování na otázku: jestli je znám viník\" řekneš že ano, pak prokážeš právní základ (záznam o DN, policie) a pak tvoje pojišťovna z havarijky vyplatí škodu a celou tu částku kterou vyplatila tobě (bude ponížená o spoluúčast, která je sjednaná ve smlouvě a odečítá se vše) si bude vymáhát po pojišťovně viníka - ty se u pojišťovny viníka přihlásíš o tu spoluúčast kterou si musel platit..

Na tvoji poslední otázku. Zastoupení nemáme jako likvidátoři v oblibě, protože tam se skutečně vše počítá na tabulky a nemůžeme nic odpustit, protože nám to potom neproplatí druhá pojišťovna (například pokud \"přehlédneme\" nesouvisející poškození nebo neuplatníme amortizaci :( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gronholm: takže když to volně převyprávím, může to znít zhruba takto: pojišťovny uplatňují onu amortizaci v podstatě jen z pozice síly a přesvědčení, že běžný člověk si netroufne se s nimi soudit, těch pár pokusů, co proběhlo, je pro ně víc jak přijatelná míra rizika. Pro klienta s havarijní pojistkou ovšem rády od druhé pojišťovny plnění vymohou celé bez uplatnění amortizace, z cizího krev neteče a druhá pojišťovna se s nimi soudit nebude, protože by to projela. Ovšem pro \"socky\", co nemají havarijní pojistku, ale jen povinné, sice naoko nabízejí službu vyřízení události s druhou pojišťovnou, ale \"potrestají\" je tou amortizací za to, že u nich tu havarijku nemají - pro tyto \"druhořadé\" klienty si přeci navzájem větev podřezávat nebudou, takový klient jim za to nestojí. Hezké :) Proto je to zamaskováno za to plnění z havarijka, ačkoliv to z něj nakonec vůbec plněno není - jako motivační k uzavření havarijka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem Vám opet hlasim, sem v štadiu čekáni a sem z toho uplně na prašky Chci se zeptat jesli nekdo nevite kolik bych měl čekat že dostanu od pojištovně peněz. Vrak pude na aukci ale normalne se bojim kolik dostanu. Byla to maximalni vybava kůže,palubni deska vzor karbon, automat, navigace, elektricky kufr mno proste krom šibru snad všechno... Co jsem koukal na sauto a pod.tak v takové vybavě je težky auto sehnat, težky ani ne ale sou to bud pořadny palky. A když sou levnejši tak rok.v.cca 2001 a najeto hoooodne km,

[upravil dne 24/6/12 10:39 AM od groovred]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...