Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

setrvačník


zanulinek

Recommended Posts

chtěla bych se zeptat, kdo jste vyměnovali setrvačník na 307 sw? Chci se zeptat máte někdo vyměněný i za pevný? jaký je rozdíl mezi dvouhmotou a pevným? je mě jasné že dvouhmota je kvalitnější, ale jde mě o to, že já ted nemohu dát tolik peněz do dvouhmoty a ten náš nám popískává a při vypnutí motoru docela pěkně pískne a mě už to vadí. Tak bych byla ráda, kdyby třeba ten pevný vydržel a hlavně nepískal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase na druhou stranu ta jednohmota se nikdy nepodělá.. ta je nesrmtelná a přežije auto..

Vzhledem k tomu, že to auto už teď má najeto aspoň čtvrt miliónu, když se musí řešit spojka, přežije jej i ta dvouhmota, takže z tohoto ohledu je to také jedno. A pokud se dožije další výměny spojky po dalších 250 tis km, je už celkem jedno, jestli se bude muset měnit jen spojka nebo zase i setrvák. Navíc je celkem pravděpodobné, že se nemusí měnit ani teď, výměna je spíš věc komfortu.

No a jinak, za kolik se dá tedy dvouhmoták vč.spojky a všeho co se musí zároven se strvačníkem vyměnit tak na kolik to vyjde? pouze materiál? dá se to i nějak bez papírově za pár korun, ale aby jistota byla, že je 100% nový a funkční jak má byt?

Pokud jde jen o materiál, máš tu na fóru několik osvědčených prodejců, např. godzila.01 - stačí jim napsat, zač ti ten komplet dodají. Pokud to máš na starou 79 nebo 80kW verzi, je to dnes pod 10tis Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto má spojku vpořádku, jen setrvák začíná popískávat a auto má najeto 109tis.km. vše podloženo servisní knihou orig. z peugeotu(každoroční prohlídka) takže km jsem si jistá.

Jinak mám 307 sw, 79kw 2.0tdi r.v. 2005.

Takže se dá komplet vše sehnat do desítky, ale někde jsem četla, že se spojka musí měnit, takže pokud je ok, tak nemusí??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dobrý den,

výměna spojky za použití dvouhmotného setrvačníku:

- materiál 23 000 Kč práce 2000 Kč

- práce bez materiálu 3500 Kč

za použití pevného setrvačníku:

- materiál 13800 Kč práce 2000 Kč

- práce bez materiálu 3500 Kč

Ceny jsou včetně DPH

v případě nějakých dalších dotazů nebo nejasností, mne neváhejte kontaktovat rád Vám je zodpovím.

Tak tohle je nabídka od jednoho servisáka, mě snad klepne za prci 3500kč.... Nejste někdo ze zlínska a nevvíte o někom, kdo by to vyměnil za mín popř. i se setrvačníkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim, jakou predstavu o narocnosti vymeny spojky mas (ale muzes si ji vcelku presne udelat po procteni odkazu hned v prvni odpovedi v tomto vlakne)

ono 8 hodin prace asi nikdo za min delat nebude, vychazi to na cca 440Kc/ hodinu a to si myslim, ze je normalni servisni cena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já bych vzala k vuli cene asi ten pevný, furt lepší než aby to pískalo. mám pojištění carlife které se na výmenu vztahuje ale problém je v tom, že v servisu ve smluvnim mě napaří víc jak 20tis a proplatí mě jen deset takže zbytek budu muset doplatit

A to je prece dobre , ne......:myslim

[upravil dne 25/6/12 21:13 od straki007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...