Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde řadit zpátečka (vyřešeno)


JakubS47

Recommended Posts

Nedávno jsem měl takový problém: při rozjezdu z křižovatky mi auto chcíplo, tak jsem ho znovu nahodil a při řazeni stupně č.1 se ozvalo lupnutí od motoru. Řadící páka byla poté uplně volná (jako vyhozena z konzole). Naštěstí šlo zařadit aspoň na 1 tak jsem pomalu dojel na parkoviště a začalo hledání závady. Po nějaké době hledání jsem zjistil, že jedno táhlo uchycené výše na převodovce je uvolňené a spadlé (na druhém konci zustalo uchyceno v čepu konzole) , tak jsem ho zdvihl nasadil na druhý konec uchycený na převodovce a přychytil pomoci elektrikářské stahovačky. Řekl jsem si že je problém vyřešen a tak jsem šel opět vyzkoušet zařadit, bohužel ale vůle řazení zůstala a při řazení zpátečky byl nastaven stále stupeň číslo 5, prostě zpatečku ne a neřadit. Druhý den jsem vyzkoušel zařadit zpatečku ručně pomocí táhla přímo na převodovce a podařilo se. Ale problém stále trval při vyřazení opět nešlo zpatečku zařadit pořád stupeň 5. Tak už jsem nevěděl co a jak a šel se poptat na náhradní díly, všude v náhradách mi bylo řečeno, že takové díly se nedají sehnat (táhla čepy na převodovce) a odkazovali pouze na org. servis Peugeot, nedalo mi to a tal jsem se zašel zeptat přímo tam, po sdělení ceny pouze táhla jsem poděkoval a šel pryč - mazec!! Nedalo mi to a začal jsem se v tom zase rýpat sám - naštěstí se dobrá věc podařila a problém se podařilo vyřešit (opravdu muzu potvrdit ze nekdy na mm opravdu zalezi) místo elektrikářské pásky se do vrtaného otvoru v čepu a objímky táhla strčil šroub široký 6mm a na druhé straně přichytil pomocí samosvorné matky - no a řazení bylo opět bez vůle a zpátečka šla krásně plynule zařadit. Oprava v ceně 2 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...