Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Geometria? P206


Fredino

Recommended Posts

caUte chlapi,takze co pan bozko nechcel zastavili ma policajti a fsimli si moje karasne kolesa,nic ich neprekvapilo kedze ich mam zapisane v TP ale prekvapilo ma to ked mi policajt povedal ze mam zvnutra zoslahane gumy a naozaj som ich mal obidve zjete,tak hned ften den som prezul na zimne a smitec na geometriu,spravili prezul na letne samozrejme z novymi gumami a co si nefsimnem po 3 tyzdnoch? znova!:blicismajlik slahne ma...co to robi? gulove capy? ulozenie tlmicov? ked mi robil geometriu tak capy kotroloval a nezdalo sa mu to ze by tomu nieco bolo...poradte po com ist nech nekupujem furt tie gumy 195/45 R16,sak nejsom milionar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mali, ale stretol som sa už s obomi prípadmi:

- skontrolovali, vola bola, ale neupozornili ma, lebo by som odišiel do servisu na opravu vole a ktohovie, či by som k nim ešte prišiel spať, tak radšej urobili geometriu a vyinkasovali peniaze

- skontrolovali, vola nebola, ale tvrdili mi, že je, aby mohli zbytočne namontovať čap, ktorý mali na sklade.

Isteže je niekde chyba, ak mu zoslaha gumy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolesá idú od seba. To može byť zapríčinené skoro ktorýmkoľvek prvkom. Možno to i zle nastavili. U áut s predným pohonom býva predpis -1 mm (to zn. rozbiehavosť), ale prax ukazuje, že lepšie je +0,5 mm (zbiehavosť).

Keby si tam mal kolesá, ktoré tam patria, tak nemáš problém - suché konštatovanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premýšľal som nad tým, prečo. Asi je na príčine rozšírenie rozchodu, či už zapríčinené širokými pneumatikami, alebo rozširovacími podložkami. Po vytočení rejdu, stred kolies už nie je na priamke nápravy (priamka kolmá k osi vozidla). Vnútorné koleso je viac vzadu a vonkajšie vpredu.

Ale to je taká vstupná úvaha.

Niekde musí byť príčina, prečo autá navrhnuté a vyrobené pro široké pneumatiky ich neopotrebovávajú, ale dodatočne montované áno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odchadzaju? auto ti bucha po nerovnostiach? ak nie tak capy mas ok...

bucha mi nieco na predku ked napr. odbocim z hlavnej na vedlajsiu a prejdem po nerovnostiach

a v poslednej dobe ked idem po ceste a su tam vyjazdene kolaje musim to auto nahanat respekt. stale vyrovnavat

[Edited on 15/6/12 11:41 by Fredino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ťažko odpovedať, keď až teraz napíšeš podstatnú vec, že to robí od búračky. Takže poriadne prezrieť, najradšej v inom servise.

Ak niečo búcha, treba to opraviť. To je zdanlivo jasná odpoveď, ale práve toto je na príčine.

Vyjazdené koľaje - široké gumy sú oveľa viac citlivé na koľaje, ako úzke. A zase platí - autá konštruované so širokými gumami sú OK, dodatočne montované široké kolesá sú citlivé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak to bolo po buracke vsetko moze byt v tom problem, buchnute hocico na prednej napravy a zdanlivo mozno je geometria ok, ale pravda je opak....

Neviem usudit, ale na 405-ke sme mali aj origi rozmer a aj tak boli zjazdene vnutorne strany, geometria bola ok, chyba bola v pneu, vraj vsetky sa tak zjazdia....

To, co pisal aj p607olda- ze je to citlivejsie na siroke pneu, je ok, ale hlavne na nizkoprofilove siroke pneu, ak mas pneu s vacsim profilom, tak sa ti to az tak casto nestava....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...