Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

605 vůle ve volantu


pepsn

Recommended Posts

Mám dotaz,

začínám mít trošku vůli ve volantu, čepy jsou dobré, ramena mám skoro nové, stabilizátory v pohodě, jediné co jsem zjistil že musím vyměnit někdy jedno axiální táhlo, no snad to zvládnu - tele nejsem. Spíš mě ale zajímá, když má volant vůli v otáčení (doma nám to dělalo na traktoru, kdy se otočilo do strany a po půl kole to zabralo) :-) jestli třeba někde na převodce řízení to jde dotáhnout, nebo mi pomalu odchází řízení, popř. ten kloub co je na té tyčce u převodky. Rady uvítám. Díky Pepa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsně před převodkou řízení máš gumotextilovou spojku (kříž a mezi ním gumotextil). Velice často bývá popraskaná, vyměklá od olejů atd. a někdy na půl prasklá jako u mne.

Urychleně vyměnit :roker

Mrkni na to pokud je to tam, dobře je vidět od levého kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to pepsn : Nevím jak u 605-tky,ale na své 406 jsem sundal kola,plastové podběhy a následně jsem musel klíč ( nevím již přesně,bylo to něco většího,21,24,27mm??? ) uřiznout flexou,abych ho na to táhlo vůbec nasadil,samozřejmě,nejdřív si povol čep řízení a \"zhruba\" si označ pozici matice na závitu,abys až to poskládáš opět \"zhruba geometrii\" nastavil...Potom ihned na geometrii!!!Jelikož to nikdy nedáš tak,jak to před demontáží bylo

Ale ovšem i ten klobek,jak popisuje ozzy56 si zkontroluj.Na to jsem úplně zapomněl :mad:

[upravil dne 14/6/12 21:44 od švícko87]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím všechny, moc času jsem do včerejška na pažouta neměl, tak jsem dnes na to koukal a zjistil že, OZZY56, REX, ŠVÍCKO87 měli ve všem pravdu.

Začnu tím nejhorším a tím je kloubek nad gumotextilní spojkou - je v háji, má vůli jak sviň.

Gumotextilní spojka, tak ta je popraskaná a potřebuje také vyměnit a nakonec to axiální táhlo, které je na tom nejlíp.

Prosím o rady za které jsem vždy vděčný. To axiální táhlo si vyměním sám, ale co s tím zbytkem.. popř. nemáte někdo ten kloubek a gumotextilní spojku na prodej?

Dnes jsem si aspoň namontoval relé na odpojování palivového čerpadla při přepnutí na LPG a hurrá vše funguje jak má ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 8 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...