Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Buchanie od prednej napravy P206 ! VYRIEŠENÉ!


D.u.d.k.o

Recommended Posts

Zdravím, som tu nováčik, hľadal som niečo okolo tejto témy pri 206-ke, ale nenašiel som nič. Potreboval by som poradiť. Pri rozjazde, niekedy aj pri brzdení, no aj keď rýchlo nabehnem napríklad na spomaľovací prah tak mi niečo búcha od prednej nápravy. Vyzerá to tak že je to na ľavej strane, dnes som to mal rozobraté, akosi sa mi nezdalo rameno, malo trošku vôľu ale nie o moc väčšiu ako na druhej strane, neviete čím by ešte tento buchot mohol byť spôsobený ak nie tým ? Je to taký ostrý zvuk ako keby niečo naraz povolilo a malo prasknúť. Ďakujem za každú odpoveď :-)

[upravil dne 13/8/12 16:11 od D.u.d.k.o]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tycke nic nedotiahnes.Staci aby bol trochu vybity gulovy cap na niektorom konci a uz to bucha. Ak zbadas,ze je popraskana guma,tak budu isto vymlatene. Ak chces uplne vediet stav, vymontuj a ak rukou bude citim aj malinku volu, je v ...vymenit,nie je to drahe. Nekupuj najlacnejsie,lebo po 15000 menis znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zajtra sa trošku na to pozriem, snáď niečo zistím a poprípade niečo s tým spravím, bodaj by to bola len nejaká malá vec, lebo veru nerád by som bol keby bolo treba meniť rameno. Skúšal som to dnes aj zdvihnúť a pokývať s tým no nebúchalo nič, a keby to bolo nejakou tyčkou tak si myslím že by sa asi niečo ozvalo, no neviem. Čo poradíte to skúsim, lebo netuším čím to môže byť, a za každú radu som vďačný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som dnes mal na to konečne viac času, tyčky stabilizatora vyzerajú v poriadku, trochu ich trebalo dotiahnuť, ale pustil som do toho ramena ako som to tušil na začiatku, a čo som si nevšimol, manžetka na guľovom čape úplne roztrhaná, vravím si že to nebude až taký problém že sa dá nová. Tak som teda odšroboval ešte aj rameno zo silentblokov, lebo tie vyzerali byť už vybité, no ako som to vytiahol tak úplne v poriadku. Lenže, ako som vytiahol celé rameno vonku, tak som zistil že guľový čap vôbec nieje namazaný, že je tam kopec bordelu a presne keď som s nim trhol trošku na stranu to vydávalo ten zvuk čo mi vadil. Tak teraz zháňam nové rameno, keď zoženiem a nahodím dam vedieť čo a ako. Či to bolo ozaj tým alebo bude treba hľadať závadu ďalej. PS: tie tyčky stabilizátora fakt neviem kedy boli menené a ani neviem či vôbec boli menené od vtedy čo je auto doma. No plánujem vymeniť aj tie. Ale najskôr to rameno. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ramená som kúpil, dnes som vymenil, nalial nový olej do prevodoky ktorý som vykydal tým že som nechtiac poloos vytiahol a bol som sa previezť. Ten buchot čo sa ozýval zmizol, takže krása :-) A to som tomu autu fakt dal zabrať, so starými ramenami by to trieskalo o život, ale som spokojný, celková investícia 122€ aj s olejom, zdá sa Vám to veľa či tak primerane ? A tyčky stabilizátora boli menené pred STK, t.j. minulý rok v októbri takže s tým pohoda :-) Teraz sa ale objavil problém s prevodokou, no treba zistiť čo tomu je a uvidí sa. Každopádne treba ešte spraviť geometriu lebo to auto teraz ne tej ceste lahodne pláva :D Nejeden by dostal morskú chorobu :D

[upravil dne 21/6/12 22:30 od D.u.d.k.o]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
zkus šrouby horního uložení tlumiče ( setkal jsem se s tím,že byly dost povolené ) - ty 3,které vidíš po zvednutí kapoty motorového prostoru,popř. pokud máš tyčky stabilizátoru řízení.

Mal by som otázku na skúsených.Ako majú byť dotiahnuté skrutky horného uloženia?Nemám momenťák,len ma zaujíma či ich dotiahnuť \"nafest\",alebo zľahka.Nerád by som strhol závit,na to som ja totiž expert.Riešim rôzne klepavé zvuky od nápravy a napadlo ma dotiahnuť tie 3 skrutky na hornom uložení.Dajú sa doťahovať,ale radšej sa vás opýtam,akou silou môžem:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 306ku v servise taky s klepáním na PP straně. Asi nějaká nemoc :D Tři servisy jsem vyzkoušel a v každým to bylo několikrát, vždy vyměnili něco a klepalo/povrzávalo to dál. Vyměněno skoro vše až na rameno, homokineťák a ložisko na kole :D Nakonec se zjistilo u AKCZ, že mám stržené závity na horním uložení, které se měnilo před rokem a je na něm cca 11tis. km. Minule to v servise nenašli a hrozně se omlouval, že tam je jen natržený silentblok pod motorem. Nic ani nechtěli zaplatit za hledání a to auto tam stálo od čtvrtka do úterý. Teď už silent odešel, po přezutí se zvuky zhoršili a tak jsem jim to odvezl znova. Zítra by se měli ozvat. Plus jsem ještě nechal vyměnit zadní tlumiče. Přední měněny na jaře, už skoro ze zoufalství z těch zvuků :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...