Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nekdo kdo se vyzná v prodeji nemovitosti?


Regan

Recommended Posts

O cenu mi ani moc nejde musím říct, že pro mě je ideální když by to vyšlo nula od nuly. Defakto ten byt chci \"přenechat\" komukoliv.

Přes rok ani ťuk o zájemce tak už jsem přemýšlel i o výkupu nemovitosti realitkou, je jasný, že musejí mít zájem je to pro ně investice. Otázka je jak to opravdu funguje?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to tak, jak píšu. Buď tu hypotéku někdo převezme, nebo se doplatí z kupní ceny, kterou zaplatí kupující, nebo se doplatí z nové hypotéky, kterou si vezme kupující. Všechny tyto varianty je třeba s bankou probrat, vyjednat a mít je i v kupní smlouvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to oddie: ano, je to tak jak říkáš, snažil jsem se touto cestou jít avšak moc úspěchů jsem neslavil možná je to i tím, že sám na to nemám čas a řešil přes realitku, která si samozřejmě něco přihodí, takže sem nemohl jít s cenou úplně dolu.

Ale co mě zaujalo(spíš jsem o tom začal přemýšlet jako o variantě) nechat vykoupit byt realitku.(když by měla zájem). Moc se mi ale nepodařilo najít, jak to doopravdy funguje a jestli má smysl se touhle variantou vůbec zabývat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: už nemám zatím jsem ho pronajal i když nevím jestli bylo lepší nečekat dál na to jestli to někdo koupí. Každopádně prodej stále zvažuji a hodlám inzerovat znovu.

Jinak je to v centru Vlašimi.

Scratch: je mi jasný, že to není hned kor lokalita je u mě problém mít to v praze tak je fuč hned. Ja s cenou byl hned od začátku jakto šlo nejníž, ale i tak ticho po pěšině...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maloktore realitky vykupujú nehnutelnosti = kupia az ked je to naozaj vyhodne !

Aby na tom mali isty zisk. Pokial si mal rok byt v ponuke, a nikto sa neozval, tak to hold asi vyhodne nebolo ani zdaleka ... Myslim to tak, ze keby bola cena \"cca\" skoro vyhodna, tak by ta kontaktovali, a snazili sa zjednat. Ked nerobili ani to, tak je cena asi opravdu na péčko ....

Otazka je, proc tam nenechat najemniky, kdyz ti muzou splacet nehnutelnost ... Resp myslim, ze by ti najomnici mali pokrit hypo a energie, alebo sa mylim ?

Inak znamy nieco podobne robil. Byt do inzeratu, za velmi lakavu cenu, prislo par kupcov, vsetkym oznamil, ako to je z hypotekou, a teda jeden to kupil na CASH v hotovosti (kvoli kseftu lebo cena toho bytu bola ozaj nizka) = nastahovanie bolo az o 3 mesiace, on si zatial s kupnej ceny vyplatil hypoteku, banka zrusila zalozne pravo, a on byt prepisal nanho ...

Samozrejme na tom velmi tratil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"prodat/darovat byt s hypotékou....\"

\"....O cenu mi ani moc nejde musím říct, že pro mě je ideální když by to vyšlo nula od nuly. Defakto ten byt chci \"přenechat\" komukoliv.

.....\"

Co nám to tady prosim tebe vykládáš ?

Jestli to dobře chápu, ty jsi vlastníkem bytu, splácíš hypotéku, nějakou část už jsi splatil, a teď ten byt chceš de fakto darovat někomu kdo prostě jen převezme a doplatí tu hypotéku ? Tzn já dostanu byt v hodnotě cca 600000,--?? A zavážu se např ke splátkám 10000,-- měsíčně po dobu X let ? Ty jako nic nechceš? Ani nějaký odstupný nebo jak ?

Co todle je zase proboha za nesmysly ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"prodat/darovat byt s hypotékou....\"

\"....O cenu mi ani moc nejde musím říct, že pro mě je ideální když by to vyšlo nula od nuly. Defakto ten byt chci \"přenechat\" komukoliv.

.....\"

Co nám to tady prosim tebe vykládáš ?

Jestli to dobře chápu, ty jsi vlastníkem bytu, splácíš hypotéku, nějakou část už jsi splatil, a teď ten byt chceš de fakto darovat někomu kdo prostě jen převezme a doplatí tu hypotéku ? Tzn já dostanu byt v hodnotě cca 600000,--?? A zavážu se např ke splátkám 10000,-- měsíčně po dobu X let ? Ty jako nic nechceš? Ani nějaký odstupný nebo jak ?

Co todle je zase proboha za nesmysly ??

Co je na tom divného? Takhle je na tom většina těch, co nakoupili v letech 2006-2008 na 85-100% hypo a teď potřebují nutně prodat - klidně jim na hypo zbývá splatit víc, než za co je ten byt prodejný.

Je to podobné, jak když si někdo vzal hurá auto na splátky a pak to zkouší prodat, je tam bývá ten rozdíl ještě markantnější, těm většinou zbývá splatit třeba i dvonásobek reálné prodejní ceny toho auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim kolik lidí to vědělo nebo nevědělo, ale když si beru hypo na 30 let, mohl bych si popřemýšlet o tom, zdali těch 30 let bude jen růžových.

Mně třeba soudruh učitel v rámci občanské nauky v 80. letech učil, že krize je v kapitalismu jednou za 7 let, a ejhle, že by měl tehdá pravdu ? Krize-deprese-oživení-konjunktura-krize-deprese-oživení-konjuktura-krize-deprese--- atakdále atakdále furt dokola.... cca po 7 letech....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Czedisonek: Odešel jsem za prací a ten byt je mi k ničemu, ano samozřejmě vím, že \"darovat\" protože je na něm hypotéka a samozřejmě se byt přeplácí. Žádná divná rodina nebo jak si to psal tam není se sousedy vycházím skvěle. Jeden je z Lancia klubu tak jsme před domem kecali o autech a vrtali se v nich pořád.

Počítat umím.;)

kobliha: jj hádám, že ten výkup funguje nějak jako AAA, ale je pravda, že sem i tak pohrával s myšlenkou to zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...