Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

olej okolo turba


Tomas1987

Recommended Posts

Nazdar. Mam vymeneny motor a po prvej skusobnej jazde cca 500km Bardejov-Bratislava sa objavil olej v tejto casti auta. Je to medzi turbom a tusim FAPom. Taktiez mi auto dost dymi pri prudkom pridani a dost tazko mi startuje. Baterka je dobra. Tazko chyta a niekedy mi nechyti a hned zhasne. Caka ma STK a emisna. No bojim sa, ze emisnou neprejdem. Moze tu dymivost sposobovat ten olej? Alebo to mozu byt vstreky? Poradte dakujem.

post-31338-14109624975728_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to mazacie potrubie turba a vyzerá to netesnosť na tej prechodovej skrutke. Ak je to no tak to nemá vplyv na dymivosť. Dymieť môže aj kvôli vstrekom alebo ak žere olej cez piestne krúžky (by sa míňal na ryske). Prípadne prasknutá hlava lebo tesnenie pod hlavou, to by sa parilo z výfuku a strácala sa chladiaca kvapalina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zacalo mi tak trochen dymit okolo turba+ auto sa niekedy chova ako by turbo nezaplo, abo co...jednoducho povedane, zhruba nad cca 2000 otacok netaha a nad 100vku ani bohovi..odstavim, vypnem, nastartujem a fungiruje zas...hmm a takto sa so opakuje nevypocitatelne :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak pani, odporucam kazdemu nech si dobre rady precita stale 2x, lebo expert ako napriklad ja, to moze tak trochu vzdy posrat ;) Tak rano som kupil v Pezo to tesnenie, ale som nejjako prehliadol, ze tam su tesnenia DVE! Tak hura s tym do servisu a on mi povie , ze su tam dva tesnenia:o Nakoniec sme zistili, ze bola skrutka slabo dotiahnuta, tak uvidim ci to uz bude ok. Takze plati pravidlo: dva krat citaj a raz nakupuj v Pezote:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...