Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ukazatel spotřeby / skutečná spotřeba


miliamper

Recommended Posts

Zdravím , mám dotaz ohledně ukazatele dlouhodobé spotřeby.

ukazatel dlouhodobé spotřeby ukazuje asi o 1.1-1,5l na 100km více,než je skutečná spotřeba. Např. teď o víkendu jsem jel do Č. Budějovic a zpátky.Podle vynulovaného ukazatele jsem jel za 8,3 l na 100 km, ale podle dotankování za 6,9 l na 100 km. Jde ukazatel nějak seřídit ??

Dík

miliamper

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No majú s tým dosť spoločného, lebo PC vyrátava spotrebu podľa prejdenej vzdialenosti a keď nesedí rozmer kolies tak nesedí prejdená vzdialenosť. Ale predpokladám, že si si spotrebu rátal podľa tankovania a prejdenej vzdialenosti na počítadle kilometrov a v tom prípade podľa mňa na to kolesá nemajú vplyv, lebo aj PC aj ty si rátal stým istým počtom km :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môže mať na to vplyv opotrebenie vstrekovačov. Čím viac paliva sa vracia spätným vedením zo vstrekovačov, tým menej sa dostane do valcov. To znamená, že musíš viac pridať aby auto išlo.A samozrejme ono si aj viac paliva započítať do spotreby. Myslím, že sa tomu dá pomôcť kalibračnými bankami, ktorými sa odmeria množstvo vracajúcej sa nafty a toto množstvo sa nastaví do RJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych spíš typoval na určení množství paliva a to jak načerpaného nak spotřebovaného. Možná při spotřebě je tam skutečně průtokoměr, ale při čerpání to určitě bere jen podle plováku, takže je otázka co je skutečnost a co fikce. Také i pumpa u které čerpáš může výsledek zkreslit. Jednou se mi do nádrže pro 80 litrů podařilo natakonovat 81.

Jinak jedno vlákno na toto téma a možná i více už je, tak chlapi nelejte to pivo z oken a napřed se rozhléďnete kolem.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus ztmenit cerpaciu stanicu. Ja odvtedy co tankujem v rakusku tak mi palubak ukazuje s

presnostou na 0,2 - 0,5 oproti tomu co do nadrze natankujem. Takze chyba moze byt aj v

ciselkach na cerpacom stojane :D

co sa rozmeru kolies tyka, maju s tym vela spolocne, napriek tomu zbehni k niekomu na DIA

nech ti skontroluje aky rozmer kolies je nastaveny v aute. :super

tipujem ze problem bude v rozmeroch kolies. Aj napriek tomu ze to mas ako schvaleny rozmer

obvod kolesa sa matematicky lisi... Skontroluj nastavenie na dia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlik průměru kol? Podle čeho se počítá ujetá vzdálenost na PP a na počítadle? Podle mě je mechanismus úplně stejný. Nevím, proč by měl být jiný. Je snad nelogické, aby v PP byl zapsán jiný rozměr kol (nikoli alternativní, tam je stejný průměr).

To je jen názor lajka, který PP a dia viděl maximálně z dálky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš počítat ujeté kilometry podle PP tak je to naprosto jedno, ale když vezmeš kilometry třeba z mapy a nebo navigace tak se celkově ujetá vzdálenost může značně lišit právě podle kol, protože náprava se jinak otáčí na menších kolech a jinak na velkých. Ale jak říkám tak pokud porovnáváš údaj z PP a průměrnou spotřebu spičítanou stejně tam tak velikost kol nehraje roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš počítat ujeté kilometry podle PP tak je to naprosto jedno, ale když vezmeš kilometry třeba z mapy a nebo navigace tak se celkově ujetá vzdálenost může značně lišit právě podle kol, protože náprava se jinak otáčí na menších kolech a jinak na velkých. Ale jak říkám tak pokud porovnáváš údaj z PP a průměrnou spotřebu spičítanou stejně tam tak velikost kol nehraje roli.

Na co myslíš? (... spičítanou ...) :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D:D:D Vaše starosti. Decko hore dole. Je jasné že po městě bude spotřeba větší. A po městě se pc tak nějak za krátkou dobu nesrovná, na dálku to má čas přepočítávat.

Já to raději nesleduji a mám na pc nastaven jednom aktuální dojezd k pumpě, tedy kolik km mi zbývá do návštěvy pumpy.

Moto má pravdu, vaše starosti jestli dle pc mám 7,2 a dle skutečnosti 7,7 je opravdu na h...o.:roker

Jináč mně ukazuje pc průměr cca 10,3 l/100km - dálka, po městě mi ukáže cca 10,5 l/100km, ale je to tím že jak píšu nahoře, nestihne se pc srovnat. Jasné že ve skutečnosti mám po městě spotřebu 12 - 13 l, mimo do 10l

[upravil dne 12/6/12 14:47 od Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jenom počítač. Jedno natankování a výpočet nic neznamená.

Již jsem psal, mně ukazuje pc po městě 10,5 a ve skutečnosti mám spotřebu 13 l, mám to auto preprogramovat, nebo co? NEbo jít do servisu že mi to žere jak kombajn? Co když kolega zakládající témata, jel posledné km jak prase a proto mu vyprdlo nad 8 l, ale před dobou tam mohl mít klidně 6 l.

Jak píšu, jedno měření nic neznamená. :papa

[upravil dne 12/6/12 14:53 od Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych spíš typoval na určení množství paliva a to jak načerpaného nak spotřebovaného. Možná při spotřebě je tam skutečně průtokoměr, ale při čerpání to určitě bere jen podle plováku, takže je otázka co je skutečnost a co fikce. Také i pumpa u které čerpáš může výsledek zkreslit. Jednou se mi do nádrže pro 80 litrů podařilo natakonovat 81.

Jinak jedno vlákno na toto téma a možná i více už je, tak chlapi nelejte to pivo z oken a napřed se rozhléďnete kolem.:D

Pokud bych to vlákno , nebo více našel , neotvíral bych nové.

Jinak pneu mám dle TP, před prasklejma rozvodama skutečná spotřeba a ukazatel dlouhodobé spotřeby seděly. Ukazatel množství paliva v nádrži souhlasí se skutečnou spotřebou.

Vesměs tankuju u jedné pumpy a u stejného stojanu, protože u nás v Harrachově máme jednu Benzinu s jedním stojanem na diesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti poradím jednoduchý návod. Stisknout klávesu F3 a do vyhledávacího okna zadat kousek požadovaného tématu, teď jsem tam napsal třeba spotř jako spotřeba. A hele ono to našlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...