Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1,6 Hdi vyčištění EGR ventilu


j.kiwi

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...
  • O 2 roky později...

O víkendu jsem preventivně čistil EGR na 1.6HDi a musím říct, že nevypadal vůbec špatně. Jen trochu zakouřený, žádné kusy karbonu. Bude to asi tím, že má nalítáno jen 85tkm. Je fakt, že přístup k němu je trochu horší, ale jelikož jsem měnil i baterku a palivový filtr, tak už jsem shodil i vzduchový a pak už to šlo. Kvůli lepšímu přístupu, jsem nejdřív demontoval i stěrače a příčku. Sponu mezi EGRem a výměníkem jsem opatrně sundal obyč. čelníma štípačkama, jelikož orig. kleště za 200,- se nechytaly (s profi kleštěma za 2 tis. by to asi šlo). Po přitvarování jsem ji znovu použil, to už ale pomocí kleští na spony. Nazpět šla podezřele dobře, z čehož mám vcelku obavy, aby to těsnilo. Při příští výměně vzduchového filtru to zkouknu a případně vyměním za šroubovací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

407sw 1.6 HDI

 

Zdarec, Tak to mám za sebou. Zkoušel jsem ho vyčistit, ale problém byl asi někde jinde. Jinak jsem koupil zde, protože kašlu na předražené ludry.

 

http://autodilyparts.cz/code/MGM%5Bspc%5DPARTS%5Bvb%5DEGRV88086?id=3848064

 

Autíčko je tíchý, nehulí a zdá se mi, že i líp jede.

 

-Sundal jsem obě černé hadice (jedna od vzduch. filtru a ta druhá asi přisávání vzduchu)

-vyndal jsem i celý vzd. filtr (lepší přístup)

-dále odpojit takovou hranatou černou nádobku a vyndat (je na dvou konektorech/spodní z nich bez kontaktů, a na dvou hadičkách, jo a ještě jedna průhledná hadička...asi přepad)

-pak jsem odmontoval i ten držák té nádobky pro lepší přístup (5 šroubů a zavazí tam zase nějaká hadička tak odpojit)

Tak a teď si zapalte cígo, raději 2, protože to vypukne!! (ale důležitý je, že to jde)

-vrchní šroub na levé straně EGRu jde celkem dobře s tím že jsem si klekl na auto ale ten spodní na druhé straně to je ku....va ! Musí se zase odcvaknout ta černá trubka která zavazí. Teď musí zabojovat každý sám...je to 8mm gola

-Nakonec tu sponku so se jí každý bojí (zahnul jsem starý úzký šroubovák, chvilku jsem tam šťáral a bylo to. sundával jsem ji 2x a použil jsem tu stejnou. Hodí se i blicky. Na zacvaknutí zpět jsou dobré takový ty kleště na vyndávání hřebíků či co.

 

Pokud budete jen čistit, dá se to vyzkoušet jen tak že namontujete EGR a tu černou nádobku jen volně pozapojovat a nastartovat. Mě to po vyčištění zdechalo ( tak musel přijít na řadu nový......pokud odšroubujete tu černou věc z EGRu 3 šroubky aby byla vidět klapka, tak by měl motor jet)

 

A poslední věc...jestli chcete rozebrat egr celý tak ta oska jde vyťukat a vyloupnout ten váleček. Drží ho magnet. Mě to nepomohlo

 

 

Snad to někomu pomůže, přeji HODNĚ ZDARU!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...