Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

světla


titan08

Recommended Posts

zdravim,

mám problém s hlavními světly na C8. normal H7, Ať tam dám jakékoliv žárovky tak není v noci moc vidět, koupil sem i osram night break či co (údajně nejsilnější 55w) a nic moc tak nevim. Prej to přes čočku (rozptylku ) přes ní neprosvítí. Světla jsou seřízena.

dík za odpověď vim že sem citron moc nepatří, ale máte mnohem lepší forum. dík

Ovocnacek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, mě to také svítilo na houby a nic jsem neviděl a pak jsem koupil nějaké Philips žárovky a najednou bylo světlo. Ale prý ty čočky po letech hodně slepnou tak fakt nevím, asi odborníka a nechat ho na to kouknout. A nebo nová světla třeba z vrakáče. Pokud by to bylo těma čočkama. Víc poradit neumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No,to není asi problém,to je asi fakt,já mám v C8 xenony a když si vedle mě stoupne normální auto s halogenama,tak mě nakrásně přesvítí,to jsem zkoušel dát jak 4000K ,tak 6000K a je to nahouby tak jako tak.Jedině jak píše Moto,zkusit namontit new světlo,co to udělá,jinak s těma Night breakama je to zbytečná investice,já je koupil do Octávky,tošku to víc svítilo,ale postupně praskaly vlákna jedno za druhým,takže jsem jen furt dokupoval nové a nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě by mě zajímal rozdílve svítivosti mezi značkovými xenon.výbojkami,např.Osram,nebo Philips a mezi Noname ,nerad bych vrazil cca 4 tis. do značkových a pak zjistil,že svítí stejně jak ty obyč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle vyčistit čočku zevnitř? Někdo to tady prováděl (ne v sekci 807), ale kde:myslim, myslím na kus drátu namontoval nějaký hadřík nebo něco a vyčistil to zevnitř, prí tam bylo dost prachu. Samozřejmě to chce trpělivost, čas, a asi nejlíp vyndat světlo celá pak to v rukách čistit.

Jináč já mám xen. osram, prí svítí víc bílo jak Philips, taky nevím, nemám srovnání, zatím spokojenost, o dálkových ani nemluvím, je to jako ve dne. Kupoval jsem je tady http://xenony.ic.cz/, měli by být origo osram, nálepka tam byla osram, tak snad jsou to osram, ale za tu cenu, no neber to ne :D

Přes den svítím ledkama a v noci jezdím málo, ale zato dálku.

[upravil dne 12/6/12 08:53 od Tango C8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, měl jsem na 807 stejný problém, v noci jsem nic neviděl, svítilo to těsně před auto . Jednoho odpoledne jsem se nas.al a že to vyčistím. Po chvíli zkoumání jak to udělat nejjednodušeji jsem usoudil, že je to na vyndání světel a rozborku. Do toho se mi nechtělo, tak jsem vyměnil alespoň žárovku za novou standart 55w (původní měla opálený ten zatmavený vrchlík). Strašně špatně se hledá ten zobáček, který zapadne do výřezu na žárovce, ale povedlo se. A ejhle najednou jedno světlo bylo OK. Kontrola na druhé straně odhalila také špatně nasazenou žárovku a po srovnání je všechno jak má být. Ze začátku jsem si myslel, že pořád svítím dálkovýma. Prostě světla r.v. 2005, nikdy nečištěno, H7 55W a nemůžu si stěžovat. Doporučuji kontrolu nasazení žárovek.

PS: HID xenony údajně ničí elektroniku stěračů za cca 7000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem našel ještě toto,

http://www.olejshop.cz/zarovky/zarovky-12v-halogenove/p/krabicka-h7s-12v-55w-px26d-nightguide-2ks-12972ngsdl/

protože mám s čočkou, tedy ten H7S typ, tak to asi zkusím.

Jestli vyhodim 900kč tak už se trefim.:roker Jsem netušil, že se to ještě takhle rozděluje.

jinak ještě prubnu to vyčistit vatovou tyčinkou, jinak fakt nevim. Protože jedeme v srpnu do Říma ,tak chci aby to svítilo, to je přece hlavní poslaní světlometu né:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, měl jsem na 807 stejný problém, v noci jsem nic neviděl, svítilo to těsně před auto . Jednoho odpoledne jsem se nas.al a že to vyčistím. Po chvíli zkoumání jak to udělat nejjednodušeji jsem usoudil, že je to na vyndání světel a rozborku. Do toho se mi nechtělo, tak jsem vyměnil alespoň žárovku za novou standart 55w (původní měla opálený ten zatmavený vrchlík). Strašně špatně se hledá ten zobáček, který zapadne do výřezu na žárovce, ale povedlo se. A ejhle najednou jedno světlo bylo OK. Kontrola na druhé straně odhalila také špatně nasazenou žárovku a po srovnání je všechno jak má být. Ze začátku jsem si myslel, že pořád svítím dálkovýma. Prostě světla r.v. 2005, nikdy nečištěno, H7 55W a nemůžu si stěžovat. Doporučuji kontrolu nasazení žárovek.

PS: HID xenony údajně ničí elektroniku stěračů za cca 7000 Kč.

tak to můžu taky ještě prověřit, ale bylo to v originál servisu, blbnuly přední čidla, zároveň seřízení světel, tak na to by přišly ne. :myslim

ale určo prověřim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem zkoušel vatovou tyčinku s čistícím prostředkem na špejli ,něco malinko sem tam setřel,ale výsledek 0 ,na seřízení jsem taky byl,mě to světlo připadá takový mdlý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal taký problém na fiatke,pomohlo rozobrať svetlo a vyčistiť čočku.Na C8 svietia v pohode.A dobrá rada pri zakladaní žiarovky - ľahšie je demontovať nárazník a vybrať svetlo von,ako sa trápiť so zakladaním na vozidle.Ja som sa tej demontáže bál,ale keď som sa do toho pustil - ani 5 minút práce a viem,že žiarovka zasadená v pohode.A hmlovka sa asi ani nedá vymeniť bez demontáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-41739-14109624981577_thumb.jpg

Celý nárazník je iba nasunutý a zaistený skrutkou M6 kĺúč gola 10mm zospodu pod podbehom(poz.70).Pod kapotou plasty (poz.7)idú v pohode dole.Najprv vytiahnuť zaisťovací kolíček zo spony a pekne ide von celá spona.

[upravil dne 12/6/12 13:30 od ferinko2]

[upravil dne 12/6/12 13:33 od ferinko2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...